Ruszyła budowa Barankowa

W błyskawicznym tempie ruszyła największa inwestycja oświatowa w naszej Gminie. Analiza statystyczna wskazała, że na osiedlu Murator powinniśmy zbudować żłobek i przedszkole.

W błyskawicznym tempie ruszyła największa inwestycja oświatowa w naszej Gminie. Analiza statystyczna wskazała, że na osiedlu Murator powinniśmy zbudować żłobek i przedszkole. Taką potrzebę artykułowali też na licznych spotkaniach mieszkańcy. Szczęśliwie udało się pozyskać na ten cel dotację. „Tak więc budujemy” - tłumaczyła Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek.

20 września 2013 roku w Urzędzie Gminy w Baranowie została podpisana umowa na realizację zadania „Budowa przedszkola i żłobka samorządowego w Baranowie”. Wykonawcą zadania, wyłonionym w przetargu nieograniczonym, została Firma „KUBOT” Spółka jawna Antoni i Małgorzata Kubot z Kępna. Koszt budowy przedszkola bez wyposażenia wyniósł 2.737.200,00 zł. Prace budowlane ruszyły od razu. Do końca roku firma zamierzała, postawić budynek a zimą prowadzić prace wewnątrz budynku. Budowa części żłobkowej obiektu zostanie dofinansowana z programu "MALUCH" w kwocie 920.000,00 zł.

Obiekt został ukończony i oddany do eksploatacji 31 lipca 2014 roku. W budynku mieszczą się dwa oddziały żłobkowe - wczesno przedszkolne oraz dwa oddziały przedszkolne. Każdy z tych oddziałów jest dostosowany do przyjęcia maksymalnie 24 dzieci. Obiekt jest przystosowany dla dzieci niepełnosprawnych i dzieci ze szczególnymi potrzebami.

W przedszkolu zaprojektowano własną kuchnię z możliwością przygotowywania posiłków również dla innych przedszkoli oraz oddzielną jadalnię dla dzieci. Obiekt jest parterowy, niepodpiwniczony i energooszczędny. W budynku zaprojektowano pełną wentylację z  odzyskiem ciepła oraz kolektory słoneczne do podgrzania ciepłej wody. Jednym z jego największych atutów jest okazały zielony i ukwiecony ogród, wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych. Budynek, przylegający do niego plac zabaw i boisko znajduje się na terenie ogrodzonym. Budynek usytuowany jest bardzo blisko lasów, w pobliżu znajduje się również miasteczko rowerowe dla dzieci.

Script logo