Aktualności

Koktajl truskawkowy w Motylkach

Dziś Motylki robiły a następnie kosztowały pyszny truskawkowo- bananowy koktajl z maślanką. Wszystkim bardzo smakowało;)

Zakończenie Żłobka

Dziś nasz żłobek pożegnał  absolwentów Barankowa, którzy wyruszają w dalszą drogę do przedszkola. 

Wszystkim dzieciom życzymy wiele radości, fajnych kolegów i koleżanek, wspaniałych wychowawców.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za okazane zaufanie powierzając naszej opiece swoje dzieci. Życzymy Państwu licznych powodów do dumy ze swoich pociech.

Dzień muzyki w grupie Biedronek

Dzień Muzyki  to wyjątkowe święto, które stanowi idealną okazję do wprowadzenia dzieci w fascynujący świat dźwięków, rytmów i melodii. Jest to okazja do muzycznej podróży, która rozbudzi kreatywność i rozwinie wrażliwość dziecka na dźwięki otaczającego świata.

Dzień Dziecka w Barankowie

W środę 5 czerwca odbył się w naszym żłobku dzień dziecka. Z tej okazji rada rodziców zapewniła maluchom świetną zabawę na dmuchanych zamkach. Zabawie i radości nie było końca, po wspaniałej zabawie przyszła pora na mały poczęstunek w postaci lodów, ciastek, arbuza itp. To był naprawdę udany poranek, zaraz czas udać się na mały odpoczynek.

Dzień Mamy w grupie Biedronek

W piątek 24 maja tuż po śniadaniu zawitały do nas mamy, zaproszone przez swoje pociechy na występy. Dzieci tańcząc, śpiewając i mówiąc wierszyki przekazały najlepsze życzenia dla swoich kochanych mam. Wzruszeniom nie było końca. Nie obyło się bez wspólnych zabaw i tańcy.  Na koniec na naszych gości czekał również słodki poczęstunek.

Dzień Mamy z alpakami

W piątek Motylki wraz z rodzicami i paniami wybrały się świętować "Dzień Mamy" do Zbyczyny, gdzie można zobaczyć przecudne alpaki. Na początku dzieci zaprezentowały występ dla mamy i taty, wręczyły drobne upominki, a następnie mogły miło spędzić czas z rodzicami na zamkach dmuchanych, w trakcie przejażdżki traktorkiem, zajadaniu pysznych smakołyków oraz na zabawie na świeżym powietrzu. Wszystkim mamusiom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. 

Wizyta Pszczelarza

Wczoraj do naszego Barankowa przyjechał pan Pszczelarz, który przywiózł  ze sobą pszczoły, opowiadał o swojej pracy, życiu tych owadów oraz o produktach pochodzących od pszczół.

Bajka "Złotowłosa i trzy misie"

 W ramach zajęć dotyczących teatru dzieci mogły zobaczyć bajkę pt. "Złotowłosa i trzy misie". Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w świat teatru, zapoznanie dzieci z bajkami oraz morałem wynikającym z bajki.

Żłobek "Barankowo" bierze udział w konkursie

Bierzemy udział w konkursie organizowanym przez Praca.pl (https://www.praca.pl/), który skierowany został do wszystkich żłobków w Polsce. Celem konkursu jest wsparcie najmłodszych w ich rozwoju poprzez zabawę, nasz żłobek wykonał dwa zdjęcia ulubionych przez dzieci zabawek, które wraz z opisem powędrowały do organizatorów. Teraz czas oczekiwania na decyzje, kto zwycięży? Zwycięski żłobek otrzyma bon na książki i materiały edukacyjne lub rozwojowe dla najmłodszych. Prosimy trzymajcie za nas kciuki! :)

Odwiedziny strażaków

W poniedziałek nasz żłobek odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. Zebrane na jadalni dzieci z Motylków i Biedronek mogły zobaczyć specjalny domek, w którego pomieszczeniach dochodzi do symulacji pożarów. Dzięki temu każdy już wie, jak zachować bezpieczeństwo i nie dopuścić do niechcianego wypadku. Nie obyło się również bez oglądania wozu strażackiego, przymierzania strażackiego stroju oraz kasków :)

Dzień Flagi w Biedronkach

Dziś w Biedronkach świętowaliśmy Dzień Flagi. Celem zajęć było wdrożenie dzieci do zapoznania z narodowymi symbolami, ich znaczeniem  oraz  poszanowaniem.

Dzień Flagi w Motylkach

Dziś w Motylkach świętowaliśmy Dzień Flagi. Celem zajęć było wdrożenie dzieci do zapoznania z narodowymi symbolami, ich znaczeniem  oraz  poszanowaniem.

Ślimaki w Barankowie

W ubiegłym tygodniu odwiedziły nas ślimaki afrykańskie. Dzieci miały okazję poznać życie i zwyczaje tych zwierzątek, a także obserwować jak się poruszają i zachowują w naszej sali. Wszyscy byliśmy zadowoleni z wizyty ślimaków.  

Dzień Ziemi w Motylkach

Wczoraj obchodziliśmy w Barankowie Dzień Ziemi. Tego dnia dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczająca nas przyrodę, jak należy oszczędzać wodę, energię oraz segregować śmieci w odpowiednie pojemniki. 

Dzień zdrowego śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, o czym dowiedziały się dzieci w środowy poranek. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. 

Dzień Marchewki w Biedronkach

"Na marchewki urodziny
zeszły wszystkie się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta."

W środę w żłobku obchodziliśmy dzień marchewki. W tym dniu omawialiśmy jej kolor, kształt, zawartość witamin. Każdy mógł zobaczyć na ile sposobów można jeść marchewkę, nawet niektórzy śmiałkowie próbowali zetrzeć ją na tarce. to był super marchewkowy dzień :)

Zajączek

Pierwszy Dzień Wiosny

Wczoraj nasz żłobek odwiedziła pani Wiosna, która przegoniła z nami zimę. Zatańczyła z  dziećmi, zaśpiewaliśmy piosenkę, następnie odbyły się różne konkursy, zagadki, szukaliśmy oznak wiosny. Na koniec zrobiliśmy pięknego żonkila zwiastującego początek wiosny. Dzień wcześniej sialiśmy rzeżuszkę. 

Dogoterapia w żłobku

Dogoterapia jest metodą wspomagającą działania rehabilitacyjne oraz terapeutyczne w której udział biorą psy. Celem zajęć jest poprawienie nastroju i samopoczucia uczestników. W naszym żłobku pojawił się piesek o imieniu Roni, który chętnie pokazał dzieciom swoje umiejętności i namiastkę takich działań za co dostawał smakołyki.

Eksperymenty w Motylkach

W ubiegłym tygodniu nasze trzylatki wzięły udział w różnych doświadczeniach w ramach zajęć programowych. Dowiedziały się między innymi jak przyciąga magnez, jak stworzyć lawę, jak zmieniają się kolory, jak zrobić tęczę, itp. Zapraszamy do galerii.

Dzień dinozaura w Biedronkach

Dziś obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Oglądaliśmy książeczki, albumy, plansze oraz przyniesione przez dzieci figurki dinozaurów. Nie zabrakło także zabaw ruchowych, zabawy w paleontologa oraz pracy plastycznej.

Dzień Kobiet

W piątek w Barankowie obchodziliśmy Dzień Kobiet. W związku z czym odbyła się mała uroczystość, gdzie chłopcy wręczyli dziewczynkom drobne upominki  i zjedliśmy pyszny poczęstunek w postaci galaretek i ciasteczek. Wszystkim dziewczynkom życzymy dużo uśmiechu. 

Planetarium

Dziś w naszym Barankowie zagościł pan z Astro Areny wraz z przenośną kopułą- planetarium. Mogliśmy wejść do środka i poczuć się jak w kosmosie, zobaczyliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory, planety wraz z księżycem i słońcem. Pan Daniel w bardzo fascynujący sposób opowiadał o astronomii i kosmosie.

Przekazanie zestawu ratunkowego dla żłobka w Barankowie.

W piątek 9 lutego Fundacja PKO Banku Polskiego z siedzibą w Warszawie reprezentowaną przez pracownika PKO Banku Polskiego Panią Małgorzatę Pondel przekazała  bezpłatnie naszej placówce Żłobka zestaw ratunkowy LifeVac, który umożliwia szybkie i skuteczne udrażnianie dróg oddechowych podczas zakrztuszenia czy zadławienia. Sprzęt jest bezpieczny dla maluszków. Jego użycie nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani przeszkolenia. Może być stosowany przez każdego. Jego działanie polega na zasysaniu ciała obcego z dróg oddechowych poszkodowanego w sposób nieinwazyjny i skuteczny. To urządzenie pomoże w przeciwdziałaniu nieszczęśliwym wypadkom i oby nie musiało być w ogóle używane.

Bardzo dziękujemy !

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.pkobp.pl/PKOdzieciom

 

 

Bal Karnawałowy

Jak co roku w Tłusty czwartek, odbył się w naszym żłobku bal karnawałowy. Dzieci od rana w pięknych strojach witały się z Paniami. Na kolorowej sali przystrojonej balonami, po śniadaniu o godzinie 9.00 zaczęła się wspólna zabawa, tańcom i radości nie było końca. Dzieci zmęczone udały się na pyszny poczęstunek. 

Dzień ziemniaka w Biedronkach

02.02 w Biedronkach odbył się Dzień Ziemniaka, podczas którego dzieci dowiedziały się jakie potrawy można przyrządzić z ziemniaków, jaki mają smak zapach oraz kolor. Na koniec wykonaliśmy piękne ziemniaczane Cudaki. Zapraszamy do galerii. 

Teatrzyk kukiełkowy

W piątkowy ranek, dostaliśmy zaproszenie na teatrzyk kukiełkowy pt. "Czerwony Kapturek". Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy dziewczynki a śmiechom nie było końca. Zapraszamy do galerii. 

Wizyta w aptece i w sklepie

W ramach tematu o zawodach, w środę dzieci udały się do sklepu i apteki aby poznać pracę sprzedawcy oraz farmaceuty. Z wyprawy z zakupów wróciliśmy z lizakami oraz chrupkami.

Dzień Ziemniaka w Motylkach

Dziś w Motykach odbył się Dzień Ziemniaka, podczas którego dzieci dowiedziały się jakie potrawy można przyrządzić z ziemniaków, jaki mają smak zapach oraz kolor. Na koniec wykonaliśmy piękne ziemniaczane Cudaki. Zapraszamy do galerii. 

Dzień Babci I Dziadka w Motylkach

Dziś w grupie Motylków obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci po przez nagranie zaprezentowały dziadkom wierszyki i piosenki oraz obdarują dziadków laurkami.

Zabawy na śniegu

W ramach zajęć dotyczących dbania o zwierzęta zimą, Motylki pamiętały aby dokarmić ptaszki, tym samym zostawiając im ziarenka w karmniku. Dowiedziały się także czym takie ptaszki można karmić. Następnie Motyki i Biedronki bawiły się na śniegu.

Dzień ryby w Biedronkach

Dziś w Biedronkach obchodziliśmy dzień ryby, podczas którego dzieci miały okazję poznać ryby pod względem wielkości, koloru, kształtu oraz dowiedziały się kto mieszka w wodzie poza nimi. Następnie dzieci własnoręcznie mogły złowić taką rybkę i poczuć się jak prawdziwy wędkarz.

Dzień ryby w Motylkach

Dziś w Motylkach obchodziliśmy dzień ryby, podczas którego dzieci miały okazję poznać ryby pod względem wielkości, koloru, kształtu oraz dowiedziały się kto mieszka w wodzie poza nimi. Następnie dzieci własnoręcznie mogły złowić taką rybkę i poczuć się jak prawdziwy wędkarz. Na koniec zrobiliśmy pracę plastyczną przedstawiającą małe kolorowe rybki. 

Wigilia w Motylkach i Biedronkach

Tradycyjnie jak co roku w okolicach Świąt w naszym żłobku panuje świąteczna atmosfera, której zwieńczeniem jest wspólna wigilia z dziećmi. W tym dniu nie zabrakło eleganckich strojów oraz wigilijnych potraw na stole. Dzieci na zajęciach poznawały wigilijne tradycje, aby później wspólnie zasiąść przy stole.  

Warsztaty świąteczne dla rodziców- Motylki

W ubiegłym tygodniu w grupie Motylki odbyły się warsztaty świąteczne dla rodziców. Dzieci z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zaprezentowały rodzicom wierszyki oraz piosenki świąteczne w pięknych sukienkach i aureolkach. Następnie wraz z rodzicami wykonały bombki na choinkę, po czym nadszedł czas na słodki posiłek.

Warsztaty Świąteczne w grupie Biedronek

W ubiegłym tygodniu w grupie Biedronki odbyły się warsztaty świąteczne dla rodziców. Dzieci z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zaprezentowały rodzicom tańce oraz piosenki świąteczne w pięknych sukienkach i aureolkach. Następnie wraz z rodzicami wykonały bombki na choinkę, po czym nadszedł czas na słodki posiłek.

 

Motylki przygotowują się do świąt

Święta zbliżają się coraz większymi krokami tak więc w Barankowie nie małe zamieszanie. W planach mamy pieczenie pierniczków oraz ich dekorowanie. Trzeba również ubrać choinkę a także zrobić prace związane ze świętami żeby podobały się Mikołajowi, który nas odwiedził niedawno. 

Rozstrzygnięcie konkursu pt." Kartka urodzinowa dla Misia"

Wczoraj został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę urodzinową dla misia. Wszystkie kartki były bardzo ładne więc wszyscy biorący udział zajęli pierwsze miejsce. W i mieniu misia dziękujemy ślicznie za kartki i życzenia.

Mikołaj w Biedronkach

Jak co roku 6 grudnia do naszych dzieci zawitał św. Mikołaj. Dzieci od rana z niecierpliwością wyczekiwały miłego gościa. Wszystkim dobrze znanym Ho, ho, ho usłyszeliśmy go na przedszkolnym korytarzu, a za moment był już w sali i rozdawał upragnione prezenty. Dzieci piosenką podziękowały za wizytę i upominki. Do zobaczenia za rok :)

Mikołaj w Motylkach

Dziś od samego rana dzieci czekał na specjalnego gościa, który ma czerwony strój, długa białą brodę,  a na plecach dźwiga bardzo ciężki worek, a w nim prezenty, któż to taki -to Mikołaj. Motylki powitały białobrodego specjalna piosenką, a następnie Mikołaj rozdał dzieciom prezenty i powędrował do innych dzieci.

Urządzenia dawne i współczesne

W ubiegłym tygodniu poświęciliśmy czas na przybliżenie dzieciom znaczenie sprzętów elektronicznych w życiu codziennym, a jakie używaliśmy dawniej.  Odwiedziliśmy również kuchnię, gdzie panie kucharki pokazały dzieciom co i do czego używają, aby przyrządzić nam obiadki. 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Do Barankowa miś przyszedł dzień wcześniej, który świętował wraz z dziećmi oraz ich pluszowymi misiami swoje urodziny. Przybliżył on maluchom historię Święta Misia, dzieci uczestniczyły także w zabawach ruchowych i zgadywankach. Miś poczęstował dzieci pysznym miodkiem ora Lubisiami. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną -pięknego misia. 

Zdrowy tydzień w Motylkach.

W tym tygodniu w grupie Motylki  zwróciliśmy szczególnie uwagę na zdrowy tryb życia a więc sport oraz zdrowe odżywianie, a także jak ważne jest mycie zębów. Zapraszamy do galerii

Z wizytą w przychodni

W środę w grupie Biedronek odbyły się zajęcia o zdrowiu. Pani Natalia wcielając się w rolę pielęgniarki opowiedziała dzieciom jak wygląda wizyta w przychodni. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda stetoskop, bandaże, strzykawki i inne medyczne przyrządy. Dzieci słuchały z zaciekawieniem oraz same mogły zmierzyć ciśnienie czy osłuchać pacjenta. 

Święto Niepodległości w Motylkach

W piątek w Barankowie przybliżyliśmy dzieciom znaczenia święta niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane uroczyście, zaśpiewaliśmy hymn Polski. Każde dziecko otrzymało wspólnie zrobiony kotylion oraz wykonało flagę polski.

Święto Niepodległości w Biedronkach

W żłobku od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Dlatego na piątkowych zajęciach rozmawialiśy o Polsce, poznawaliśmy symbole narodowe oraz słuchaliśmy hymnu.

Dzień Jeża w Biedronkach

8 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża. I choć w listopadzie większość z nich zapada już w sen zimowy, to dobra okazja, by poznać kilka informacji na temat tych leśnych żyjątek. Poznaliśmy nowy wierszyk o jeżu oraz zabawę "Na dywanie siedzi jeż", bawiliśmy się również w jeżykowe zabawy :)

Dzień Jeża w Motylkach

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Jeża. Z tej okazji dzieci ubrały się w akcencie koloru brązowego. Podczas zajęć zdobyliśmy wiadomości dotyczące jeża, były różne zadania oraz zagadki matematyczne, zabawy ruchowe dotyczące tematyki jeża. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną -słonecznikoweo jeżyka. 

Świnki w Barankowie

Dziś w ramach przerabianego tematu "Domowi ulubieńcy"  nasze Barankowo odwiedziły świnki morskie. Celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na odpowiedzialność z jaką wiąże się opieka nad zwierzętami. Warto również zaznajomić dzieci z faktem iż zwierzątko to nie zabawka a prawdziwe stworzenie, które trzeba karmić jak i również po nim sprzątać. 

Dzień drzewa w Biedronkach

W ostatni dzień października obchodziliśmy dzień drzewa. Dzieci z bliska mogły zobaczyć różne gałązki, szyszki i korę. Dowiedziały się dlaczego ważne są drzewa i jak należy o nie dbać. Na koniec każdy stworzył swoje własne kolorowe drzewko. 

Dzień drzewa w Motylkach

Dziś w Barankowie obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola dary lasu, z którego wspólnie zrobiliśmy mały las w słoiku. Dzieci bardzo chętnie przystąpiły do pracy, pytając ciągle kiedy moja kolej. Poznały także zasady jakie panują w lesie, jak drzewo pije wodę, porównywały liście z igłami oraz brały udział w innych zabawach.

Dzień Ptaka

Wczoraj obchodziliśmy w Barankowie Dzień Ptaka. Z wizytą przyjechała do nas papużka falista. Dzieci dowiedziały się jak taki ptaszek wygląda, co je, jak żyje. Poznały także inne ptaki, które porównywały między sobą wyglądem, rozmiaremi, innymi cechami. Dzieci bardzo lubią wizyty różnych gości w naszym żłobku.

Dzień Jabłka w Biedronkach

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszym żłobku dzień jabłka. Dzieci  poszerzyły wiedzę o jabłku, poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor i smak. Zdobyły także wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Ten dzień minął jabłkowo.

Dzień Jabłka

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy w naszym żłobku dzień jabłka. Dzieci  poszerzyły wiedzę o jabłku, poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor i smak. Zdobyły także wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Ten dzień minął jabłkowo.

Spotkanie z Alpakami

W piątek w naszym Barankowie pojawili się nie codzienni goście Czaruś i Laluś- dwie alpaki, w towarzystwie swojej opiekunki. Pani przygotowała dzieciom specjalne zadania, które musiały wykonać a następnie mogły pogłaskać alpaki. Kolejną niespodzianką było wyklejanie kolorowanek, przedstawiających alpaki- wełną, którą podarowali nasi goście. Po tych zadaniach przeszliśmy na zewnątrz, gdzie dzieci nakarmiły alpaki, a potem przeprowadziły je na specjalnej smyczy do prowadzenia tych zwierząt. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty Czarusia i Lalusia. Dziękujemy. 

Dzień Chłopca

W czwartek swoje święto obchodzili wszyscy mali chłopcy w naszym żłobku. Były życzenia, prezenty i mnóstwo uśmiechu, a słodki poczęstunek był prezentem od Pań w kuchni. Na koniec dnia każdy chłopiec zamienił się w super bohatera. 

Dzień królika

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy dzień królika, z tej okazji nasze Barankowo odwiedził królik Tofik. Dzieci były bardzo szczęśliwe i wszystkie próbowały pogłaskać puchatego przyjaciela. Dowiedziały się także co je takie zwierzątko oraz jak należy o nie dbać tj. szczotkować, sprzątać klatkę, a także jeśli to możliwe można zabrać królika na spacer, na specjalnej smyczy jeśli taka możliwość. 

Pierwszy dzień jesieni i dzień przedszkolaka - Motylki

Wczoraj w naszym Barankowie obchodziliśmy pierwszy dzień jesieni oraz dzień przedszkolaka. W ramach pierwszej uroczystości, jaką obchodziliśmy w tym roku przedszkolnym dzieci brały udział w zajęciach i zabawach o tematyce jesiennej  poprzez które zdobywały wiadomości o rozpoczynającej się porze roku. Panie ze żłobka wraz z dziećmi, które przyniosły skarby jesienne zrobiły piękny jesienny stół, ukazujący nam piękno natury. 

Pierwszy dzień jesieni i dzień przedszkolaka - Biedronki

Dzień Jesieni oraz  Dzień Przedszkolaka to pierwsze święta dla naszych najmłodszych dzieci. Tego dnia nie obyło się bez ulubionych baniek mydlanych, zabaw na placu zabaw oraz zabaw przy muzyce. Dzieci z wielką ciekawością przyglądały się darom jesieni, które znalazły się w naszej sali. 

Witamy po wakacjach

Serdecznie witamy po wakacjach  nasze kochane dzieci. Biedroneczki, które są z nami po raz pierwszy i pomalutku adaptują się wśród nowych dziećmi oraz Motylki, będące z nami już drugi rok. Życzymy wszystkim uśmiechu na twarzy i energii na nadchodzący rok przedszkolny. 

Zakończenie roku w grupie Motylków

W piątek 16 czerwca, pod wiatą przy pobliskiej OSP swoje zakończenie miała grupa 3-latków. Dzieci przygotowały występ, którym pożegnały się ze żłobkiem, aby od września zacząć nową przygodę w przedszkolu. Wręczone zostały dyplomy oraz drobne upominki, a później przyszedł czas na super zabawę :)

Dzień Lodów

Wakacyjne upały zainspirowały nas do zorganizowania w żłobku "Dnia lodów" Dzieci dowiedziały się jak powstają lody oraz jakie składniki są potrzebne do ich przygotowania. Po części dydaktycznej przedszkolaki z przyjemnością zjadły pyszne lody.

Festyn rodzinny na Muratorze

Dnia 3 czerwca odbył się festyn rodzinny podczas którego Motylki ze żłobka Barankowo zaprezentowały swój występ. Zapraszamy do galerii.

Dzień Mamy w Motylkach

31 maja do naszej zali zawitały wszystkie mamy. Dzieci przygotowały występ, piosenki oraz taniec. Nie obyło się bez gromkich braw. Każda z mam otrzymała mały upominek , a słodki poczęstunek dodatkowo umilił nam czas.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo kolorowych balonów i zabaw, które rozweselały naszych milusińskich. Były słodkie poczęstunki i mnóstwo uśmiechu.

Dzień Matki

W piątek 26 maja obchodziliśmy Dzień Matki. Z tej okazji nasze Biedronki odwiedziły mamusie. Dzieci zaprezentowały mamom taniec "Pajacyku mój", " Koncert dla mamusi i tatusia".  Następnie wspólnie z mamusiami dzieci zaprezentowały jeszcze dwie inne piosenki wraz z tańcem. Na koniec wykonaliśmy razem pracę plastyczna, po czym zjedliśmy mały poczęstunek.  Dzień ten był bardzo wesoły, a wszystkim mamusiom życzymy dużo radości oraz pociechy z dzieci.

Dzień Żółwia

Dziś w Barankowie obchodziliśmy Światowy Dzień Żółwia, czyli gada, który istnieje w wielu środowiskach na całym świecie. Atrybutem żółwia jest jego powolność oraz skorupa. Dzieci są zafascynowane żółwiami i uwielbiają patrzeć, jak pływają i pełzają. Biedronki i Motylki miały okazję poznać żółwie a także sympatycznego żółwia Franklina. Na końcu dzieci pomalowały dużego zielonego gada.

Drzwi otwarte!

W poprzedni czwartek do naszego przedszkola zawitały dzieci, które już za chwilkę będą uczęszczać do naszej najmłodszej grupy. Mogły zobaczyć jak wygląda sala oraz zapoznać panie. Najważniejsza była jednak zabawa, której nie było końca. :)

Dzień Strażaka

W czwartek dzieci z naszego żłobka, udały się do pobliskiej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej na Muratorze. Dowiedziały się tam na czym polega praca strażaka, jak wygląda samochód i jakie jest jego wyposażanie. Nie obyło się bez przejażdżki wozem i przymiarki kasków co okazało się największą atrakcją :)

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to świetna okazja do rozmowy o segregacji śmieci, recyklingu oraz dbaniu o naszą planetę Ziemię.  Dzieci poznały kolory koszy na śmieci oraz przypisały śmieci, które powinny znaleźć się w odpowiedni koszu. Następnie obejrzały krótki filmik na temat dbania o naszą planetę oraz wykonały pracę plastyczną, dotyczącą kolorów odpowiednich pojemników na odpady. 

Światowy Dzień Zdrowia

19 kwietnia świętowaliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Tego dnia przedszkolaki opowiadały jak należy dbać o zdrowie. Dzieci utrwaliły sobie zasady higieny, zdrowego trybu życia oraz właściwego odżywiania się. Zajęcia uświadomiły przedszkolakom jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu.

Konkurs "WIOSENNE KWIATY"

W ubiegłym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. "Wiosenne Kwiaty". Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały drobny upominek oraz pamiątkowy dyplom. Wybór był bardzo trudny, dlatego każdy z uczestników zajął pierwsze miejsce. Wszystkim bardzo dziękujemy za chęci i kreatywność :)

Wizyta Zajączka

Wczoraj w  Barankowie pojawił się Zajączek Wielkanocny, który zaglądał do okien naszych sal. Następnie wesoło wkicał do środka i rozdał wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty. Wkrótce po wizycie Zajączka zasiedliśmy wspólnie z dziećmi i paniami do śniadanka wielkanocnego przy pięknie udekorowanym stole, na którym był żurek, kiełbaska, chlebek, sałatka, babeczka oraz słodkie jajeczka, a także rzeżucha, którą wspólne sialiśmy. Już od najmłodszych lat warto dzieciom przybliżać sens tradycji, dań regionalnych oraz Wielkanocy, która w przedszkolu powinna być przede wszystkim czasem radości i zabawy.

Teatrzyk w żłobku

W ostatni piątek w naszym żłobku odbył się teatrzyk pt. "Wielkanoc w Paryżu". Główną bohaterką byłą Lusia, która odwiedziła aż 4 kontynenty i spotkała przyjaciół, którzy opowiedzieli jej o szczególnych tradycjach wielkanocnych. Dziewczyna miała również okazję znaleźć jajeczka wielkanocne. Wszystkie dzieci bardzo lubią teatrzyki, więc z uwagą i zainteresowaniem oglądały występ, który nie rzadko przedstawiał treść humorystyczną.

Siejemy rzeżuchę

W ubiegłym tygodniu dzieci wysiewały rzeżuszkę, którą położymy na stole podczas śniadanka wielkanocnego a następnie zabiorą ją do domku na Święta Wielkanocne. 

Wizyta kolejarzy

W poniedziałek nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Ochrony Kolei, którzy w krótkich zajęciach przekazali bardzo ważną wiedzę na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Dzieci poznały również ciekawostki na temat pociągów i kolei, obejrzały edukacyjny filmik i chętnie odpowiadały na zadane pytania. na koniec każdy dostał miły upominek, który na pewno przypominać będzie tą ciekawą lekcję.

Pierwszy Dzień Wiosny

Przyszła do nas piękna wiosna,
Wielką radość nam przyniosła!
Sople z dachu pozrywała,
I nam słonko w darze dała.
Ucieszyły się roślinki,
Zaśpiewały dwie ptaszynki,
A bociany klekotały,
Ciepłe dni nam zwiastowały!

Dzień Piekarza

W środę 15.03 obchodziliśmy Dzień Piekarza, tego dnia odbyły się zajęcia poświęcone właśnie piekarzom. Dzieci poznały pracę piekarza, oglądały chleby oraz bułki, rozwiązywały zadania oraz dowiedziały się jak powstają wypieki w piekarni. Nie obyło się również bez słodkiego elementu jakim były pyszne muffinki przygotowane przez Panie kucharki.

Dzień Kobiet

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w Barankowie "Dzień Kobiet".  W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki . Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli swoim koleżankom niespodzianki. 

Dzień Dinozaura

24 lutego Motyle i Biedronki obchodziły Dzień Dinozaura. Tego dnia rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Oglądaliśmy książeczki, albumy, plansze oraz przyniesione przez dzieci figurki dinozaurów. Nie zabrakło także zabaw ruchowych, zabawy w paleontologa oraz pracy plastycznej.

Tłusty czwartek

Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu. W ciągu dnia poznaliśmy historię pączka i zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku. Natomiast w ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy apetyczne pączki, które wyglądały jak prawdziwe. Gdy w końcu nadeszła pora małego co nieco Motylki i Biedronki z wielkim apetytem zjadały pączki. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych  zwyczajów.

Walentynki

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego 2023 roku był dla dzieci prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: czerwone serduszko oraz balonika od pani. Dzień Walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Ferie zimowe

Ferie zimowe w Barankowie upłynęły pod znakiem dobrej zabawy, każdy dzień przynosił nowe niespodzianki, wykonaliśmy różne prace plastyczne, spacerowaliśmy sensoryczną ścieżką, poruszaliśmy się na zajęciach z gimnastyki, nie obyło się również bez smakołyków, w dzień popcornu dowiedzieliśmy się skąd bierze się i jak powstaje ta pyszna przekąska, a w dniu pizzy poznaliśmy różne dodatki, zobaczyliśmy jak powstaje sos pomidorowy oraz najważniejsze ciasto. Zapraszamy do galerii :)

Bal Karnawałowy

W czwartek 26 stycznia w naszym Barankowie odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci w pięknych bajkowych strojach przeniosły się do Krainy Smerfów.  Na balu pojawił się Papa Smerf, śliczna Smerfetka, Klakier, Laluś, Kucharz oraz wiele innych cudnych smerfów. Nie zabrakło również strasznego Gargamela, który nawet przyzwoicie zachowywał się na balu bawiąc się z dziećmi i smerfami. Wszystkim dopisywał humor i każdy chętnie uczestniczył w zabawach oraz tańcach. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i czekamy na kolejną już za rok.

Dzień Babci I Dziadka

Wesołe słońce wesoło patrzy

i ciepły uśmiech posyła babci.

I ja też Babciu, mam dziś dla Ciebie 

uśmiech jak słonko jasne na niebie.

 

 

Mój Dziaduniu, mój Kochany 

dziś życzenia Ci składamy, 

niech słońce zawsze Ci świeci ,

a pociechą niech będą dzieci.

Rekrutacja

Dzień Spaghetti

W ubiegły czwartek w naszym Barankowie obchodziliśmy Dzień Spaghetti. Dzieci poznały legendę o powstaniu makaronu, oglądały różne rodzaje makaronu, manipulowały zarówno ugotowanymi nitkami spaghetti jak i różnymi kształtami makaronu suchego. Przedszkolaki układały różnorodne kompozycje plastyczne z makaronu.

Script logo