Pierwsza Kapsuła Czasu w Barankowie

Tuż przed zakończeniem budowy 22 lipca 2014 roku Wójt Gminy Baranów, Bogumiła Lewandowska-Siwek zaprosiła samorządowców do zwiedzania budynku.

W spotkaniu brały udział władze gminy, marszałek - Marek Woźniak, radny sejmiku - Andrzej Mroziński, starosta kępiński - Włodzimierz Mazurkiewicz oraz gospodarze ościennych samorządów. Głównym punktem dnia było zamknięcie jednej z kapsuł czasu, w której na 50 lat zostały umieszczone pamiątki z dzisiejszych czasów. W miedzianej tubie został umieszczony list Wójta Gminy Baranów do mieszkańców, lista pracowników Urzędu Gminy w Baranowie, dokumenty związane z aplikowaniem o środki zewnętrzne na budowę żłobka. Nie zabrakło również pamiątek w postaci najnowszego Kronikarza Ziemi Baranowskiej, flagi Gminy Baranów, monety - 4 Baranki- którą gmina wybiła w 2009 roku oraz pendrive na którym zostały umieszczone zdjęcia mieszkańców Baranowa na przestrzeni kilku lat poprzedzających zamknięcie.

Inwestycja budziła zachwyt wśród zaproszonych. Goście nie ukrywali, że jest to miejsce do którego zawsze z chęcią i uśmiechem będą wracać.

Script logo