Masz pytanie?
Komunikaty

SZANOWNI RODZICE

Rada Rodziców Żłobka i Przedszkola „Barankowo”
ustaliła wysokość składki na radę w wysokości 90,00 zł 
na rok 2019/2020 dla każdego dziecka.
Niniejsza kwota zostanie w całości przeznaczona na:
• Prezent na Mikołaja
• Prezent na Zajączka
• Dzień Dziecka
• Zakończenie Roku
Wpłaty należy dokonać przelewem według informacji podanych przez Panie 
z poszczególnych grup dzieci.

UWAGA RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępna jest oferta ubezpieczenia na rok przedszkolny 2019/2020

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

Nasze filmy
Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Opieka zdrowotna

Nasza Pani Położna informuje i radzi, jak dbać o zdrowie i nie tylko!

 

Więcej

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 781 04 18
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:30

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Święto Niepodległości w Barankowie

  2019-11-13 09:20

  Dnia 8.11.2019 roku przedszkolaki świętowały 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci dowiedziały się co to jest niepodległość, poznały polskie symbole, śpiewały piosenkę "Jestem Polakiem" oraz ozdabiały godło. Oglądali także film edukacyjny o Polsce. O godzinie 11:11 w ramach akcji "Szkoła do hymnu" wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego"

 • Wycieczka do ZZO Olszowa - fot. Barankowo

  Wycieczka do Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Olszowie.

  2019-11-08 13:27

  Dnia 7 listopada dzieci z grupy 4 i 5 latków odwiedziły Zakład Zagospodarowania Odpadami w Olszowie. Podczas całego pobytu poznaliśmy proces segregowania i przetwarzania śmieci. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień Poczty Polskiej - fot. Barankowo

  Dzień Poczty Polskiej

  2019-10-25 14:31

  Dnia 16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Znamy drogę jaką musi pokonać list, żeby dotarł na czas od nadawcy do adresata. Następnie wybraliśmy się do najbliższej skrzynki pocztowej, aby wysłać listy do naszych rodziców.

 • Dzień Seniora - fot. Barankowo

  Dzień seniora

  2019-10-24 14:31

  Już po raz drugi dzieci z Barankowa miały przyjemność zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne starszej publiczności jaką są seniorzy. W taki właśnie sposób chcieliśmy uczcić ich święto. W tym dniu wszyscy w odświętnych strojach i radosnych nastrojach zjawili się w strażnicy. Występ okazał się bardzo udany, ponieważ gorącym oklaskom nie było końca. Na koniec każdy gość dostał honorowy medal a na dzieci czekał słodki poczęstunek.

 • Dzień Jabłka - fot. Barankowo

  Dzień jabłka

  2019-10-23 13:41

  Środa 23 października 2019 roku był Dniem Jabłka w naszym przedszkolu. To nasz pierwszy, zdrowy i kolorowy dzień w tym roku szkolnym w naszym przedszkolu. Jabłko......hmmmm. Wspaniały owoc, który zawiera całą masę składników mineralnych, w tym najwięcej potasu. Jest jeszcze jeden równie ważny argument, który przemawiać powinien za jabłkiem. Jabłko to nasz, polski owoc. Podczas dzisiejszego dnia mali przedszkolacy dowiedzieli się dlaczego powinno się zjadać jabłka oraz skąd pochodzą te wspaniałe owoce. Zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, muzyczne oraz edukacyjne tego dnia kręciły się wokół Jabłka. Grupa 2 i 3 latków poszła o krok dalej i na warsztatach kulinarnych z pomocą pań zrobiła pyszny i zdrowy sok jabłkowy. 

 • Dary dla schroniska - fot. Barankowo

  Podsumowanie zbiórki na rzecz Schroniska w Niedźwiedziu

  2019-10-23 13:34

  W dniu 19 października wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Schroniska AZYL w Niedźwiedziu. Dziękujemy wszystkim, który wsparli naszą akcję niesienia pomocy bezdomnym zwierzakom!

   

 • Czytane bajek - fot. Barankowo

  Rodzice czytają dzieciom

  2019-10-09 13:23

  Kontynuując akcję ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”, oraz realizując projekt ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, w naszym przedszkolu zagościły mamy, które czytały dzieciom bajki. Zapraszamy do galerii!

 • Dogoterapia - fot. Barankowo

  Dogoterapia

  2019-10-08 13:27

  Dogoterapia pomaga i dzieciom, i dorosłym. Często bliski kontakt z psem okazuje się najlepszą terapią. Pies merda ogonem na nasz widok, pozwala się pogłaskać, poliże po ręce. Po prostu jest. Wierny i oddany. Popularną rasą psów, która jest specjalnie szkolona do terapii jest Golden Retriever. Taki też pies o imieniu Niko wraz ze swoimi treserkami odwiedził Barankowo.

 • Dzień Chłopca - fot Barankowo

  Dzień Chłopca

  2019-10-02 13:35

  30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka 4,5 latków

  2019-09-25 12:55

  We wtorek z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z grupy 4 i 5 latków wyjechały na wycieczkę do Mini Zoo "Cicho-sza" w Niedźwiedziu. Pani przewodnik oprowadziła nas po gospodarstwie opowiadając o zwierzętach. Po spacerze czekała na nas kiełbaska z grilla i wesołe zabawy na placu zabaw

 • Pierwszy dzień Jesieni - fot. Barankowo

  Pierwszy Dzień Jesieni i odwiedziny policji

  2019-09-25 12:48

  W piękny poniedziałkowy poranek dzieci z Barankowa powitały nową porę roku jaką jest jesień. Od kilku dni dzieci przygotowywały się do tego przynosząc do przedszkola dary jesieni, z których powstawała piękna wystawa. Tego dnia odwiedził nas również Pan Policjant z komendy Powiatowej w Kępnie. Opowiedział nam o wykonywanej przez siebie pracy, jednocześnie zwracając uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 • Witamy po wakacjach - fot. Barankowo

  Witamy o wakacjach!

  2019-09-11 07:27

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  2 września w murach Barankowa po raz szósty przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!

 • 2018-06-25-zyczenia-01_4x3_4x3.jpg

  Wakacyjne życzenia

  2019-06-25 13:41
 • podziekowanie_dla_rodzicow_4x3_4x3_4x3.jpg

  DZIĘKUJEMY!

  2019-06-25 13:38
 • Pożegnanie 5-latków - fot. Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2019-06-25 13:34

  W życiu tak bywa, że wszystko co piękne kiedyś się kończy. I właśnie 19 czerwca dzieci z najstarszej grupy 5-latków oficjalni pożegnały swoje przedszkole, Panie, koleżanki i kolegów. Po uroczystej mszy św. dzieci zaprezentowały swoje talenty artystyczne mówiąc wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. 

 • Zakończeie roku - fot. Barankowo

  Zakończenie roku przedszkolnego

  2019-06-25 13:23

  We wtorek 18.06.2018 roku w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019. Dzieci z grup żłobkowych i przedszkolnych przygotowały krótką część artystyczną, w której piosenką i wierszykiem przywitały nadchodzące wakacje, ale i pożegnały odchodzące do zerówki 5-latki. Każdy maluch otrzymał prezent, który może wykorzystać na wakacjach. Zostały także wręczone nagrody dla najbardziej pilnych czytelników.

  Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

 • Spotkanie z Elizą Piotrowską - fot. BarankowoSpotkanie z Elizą Piotrowską - fot. Barankowo

  Spotkanie z Elizą Piotrowską

  2019-06-12 13:36

  W upalny poniedziałek najstarsza grupa w Barankowie miała możliwość uczestniczenia w warsztatach z Panią  Elizą Piotrowską - polską autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panie bibliotekarki z Filii Bibliotecznej w Mroczeniu, które realizują zadania "Z książką w podróży".

 • Konkurs piosenki - ot. Barankowo

  Festiwal Piosenki u Sióstr Boromeuszek

  2019-06-07 09:39

  6 czerwca 2019 roku odbył się Festiwal Piosenki zorganizowany przez Przedszkole Sióstr Boromeuszek w Kępnie. W tym roku tematem przewodnim była Setna Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodłości. Nasze przedszkole w piosence "Wielcy Polacy" reprezentowały: Anna Pucała, Julia Rachel oraz Hanna Rozwadowska

 • Dzień Dziecka - fot. Barankowo

  Dzień Dziecka w Barankowie

  2019-06-03 09:46

  W tym roku w naszym przedszkolu Dzień Dziecka obchodzony był 30 i 31 maja. W pierwszym dniu wszystkie dzieci wybrały się na przedszkolny ogród by wspólnie bawić się z paniami animatorkami, a boisko w tym dniu zamieniło się w dmuchany plac zabaw. Wszystkie zamki wzbudziły ogromny zachwyt wszystkich przedszkolaków. Dzieci wspaniale się bawiły skacząc, brykając i zjeżdżając "z górki na pazurki", po udanych zabawach wszyscy wyruszyli a mały poczęstunek. Następnego dnia wszystkie dzieci zamieniły się w małych naukowców i wspólnie z chemikami wykonywali różne doświadczenia. Wszystkie dzieci był bardzo zadowolone i już nie możemy doczekać się kolejnego dnia dziecka!

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 4-latków

  2019-06-03 09:35

  W poniedziałek 27.05.2019 grupa 4 –laków wraz z Rodzicami i Rodzeństwem wybrała się na rodzinny piknik do ośrodka „Na wzgórzu” w Parzynowie. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym przedszkolaków, który był dla Rodziców niespodzianką z okazji ich święta. Po występach dzieci wręczyły swoim Rodzicom małe prezenciki, które przygotowały z niewielka pomocą pań. 
  Po zakończeniu części artystycznej dla dzieci przegotowany był szereg atrakcji, takich jak: strzelanie z łuku, poszukiwanie skarbu (podchody), zabawy terenowe, przejażdżka konna, malowanie twarzy, jak również zabawy na placu zabaw.
  A na zakończenie – mile pogadanki przy ognisku.