Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Dzień Chłopca - fot Barankowo

  Dzień Chłopca

  2019-10-02 13:35

  30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka 4,5 latków

  2019-09-25 12:55

  We wtorek z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z grupy 4 i 5 latków wyjechały na wycieczkę do Mini Zoo "Cicho-sza" w Niedźwiedziu. Pani przewodnik oprowadziła nas po gospodarstwie opowiadając o zwierzętach. Po spacerze czekała na nas kiełbaska z grilla i wesołe zabawy na placu zabaw

 • Pierwszy dzień Jesieni - fot. Barankowo

  Pierwszy Dzień Jesieni i odwiedziny policji

  2019-09-25 12:48

  W piękny poniedziałkowy poranek dzieci z Barankowa powitały nową porę roku jaką jest jesień. Od kilku dni dzieci przygotowywały się do tego przynosząc do przedszkola dary jesieni, z których powstawała piękna wystawa. Tego dnia odwiedził nas również Pan Policjant z komendy Powiatowej w Kępnie. Opowiedział nam o wykonywanej przez siebie pracy, jednocześnie zwracając uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 • Witamy po wakacjach - fot. Barankowo

  Witamy o wakacjach!

  2019-09-11 07:27

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  2 września w murach Barankowa po raz szósty przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!

 • 2018-06-25-zyczenia-01_4x3_4x3.jpg

  Wakacyjne życzenia

  2019-06-25 13:41
 • podziekowanie_dla_rodzicow_4x3_4x3_4x3.jpg

  DZIĘKUJEMY!

  2019-06-25 13:38
 • Pożegnanie 5-latków - fot. Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2019-06-25 13:34

  W życiu tak bywa, że wszystko co piękne kiedyś się kończy. I właśnie 19 czerwca dzieci z najstarszej grupy 5-latków oficjalni pożegnały swoje przedszkole, Panie, koleżanki i kolegów. Po uroczystej mszy św. dzieci zaprezentowały swoje talenty artystyczne mówiąc wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. 

 • Zakończeie roku - fot. Barankowo

  Zakończenie roku przedszkolnego

  2019-06-25 13:23

  We wtorek 18.06.2018 roku w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019. Dzieci z grup żłobkowych i przedszkolnych przygotowały krótką część artystyczną, w której piosenką i wierszykiem przywitały nadchodzące wakacje, ale i pożegnały odchodzące do zerówki 5-latki. Każdy maluch otrzymał prezent, który może wykorzystać na wakacjach. Zostały także wręczone nagrody dla najbardziej pilnych czytelników.

  Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

 • Spotkanie z Elizą Piotrowską - fot. BarankowoSpotkanie z Elizą Piotrowską - fot. Barankowo

  Spotkanie z Elizą Piotrowską

  2019-06-12 13:36

  W upalny poniedziałek najstarsza grupa w Barankowie miała możliwość uczestniczenia w warsztatach z Panią  Elizą Piotrowską - polską autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panie bibliotekarki z Filii Bibliotecznej w Mroczeniu, które realizują zadania "Z książką w podróży".

 • Konkurs piosenki - ot. Barankowo

  Festiwal Piosenki u Sióstr Boromeuszek

  2019-06-07 09:39

  6 czerwca 2019 roku odbył się Festiwal Piosenki zorganizowany przez Przedszkole Sióstr Boromeuszek w Kępnie. W tym roku tematem przewodnim była Setna Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodłości. Nasze przedszkole w piosence "Wielcy Polacy" reprezentowały: Anna Pucała, Julia Rachel oraz Hanna Rozwadowska

 • Dzień Dziecka - fot. Barankowo

  Dzień Dziecka w Barankowie

  2019-06-03 09:46

  W tym roku w naszym przedszkolu Dzień Dziecka obchodzony był 30 i 31 maja. W pierwszym dniu wszystkie dzieci wybrały się na przedszkolny ogród by wspólnie bawić się z paniami animatorkami, a boisko w tym dniu zamieniło się w dmuchany plac zabaw. Wszystkie zamki wzbudziły ogromny zachwyt wszystkich przedszkolaków. Dzieci wspaniale się bawiły skacząc, brykając i zjeżdżając "z górki na pazurki", po udanych zabawach wszyscy wyruszyli a mały poczęstunek. Następnego dnia wszystkie dzieci zamieniły się w małych naukowców i wspólnie z chemikami wykonywali różne doświadczenia. Wszystkie dzieci był bardzo zadowolone i już nie możemy doczekać się kolejnego dnia dziecka!

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 4-latków

  2019-06-03 09:35

  W poniedziałek 27.05.2019 grupa 4 –laków wraz z Rodzicami i Rodzeństwem wybrała się na rodzinny piknik do ośrodka „Na wzgórzu” w Parzynowie. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym przedszkolaków, który był dla Rodziców niespodzianką z okazji ich święta. Po występach dzieci wręczyły swoim Rodzicom małe prezenciki, które przygotowały z niewielka pomocą pań. 
  Po zakończeniu części artystycznej dla dzieci przegotowany był szereg atrakcji, takich jak: strzelanie z łuku, poszukiwanie skarbu (podchody), zabawy terenowe, przejażdżka konna, malowanie twarzy, jak również zabawy na placu zabaw.
  A na zakończenie – mile pogadanki przy ognisku.

 • Festyn Murator - fot. Barankowo

  Festyn na Muratorze

  2019-05-28 14:11

  Dzieci z Barankowa, jak co roku, występowały na festynie organizowanym przez Sołectwo Murator. W tym roku festyn z okazji dnia dziecka odbył się 25 maja. Nasze dzieci zatańczyły do piosenek Pajacyk, Biedroneczka oraz Zielony Mosteczek, które okazało się największym hitem! A także zaśpiewały piosenkę dla swoich rodziców. Występ został nagrodzony ogromnymi brawami orz słodką niespodzianką.

 • Wycieczka do ZOO - fot. Barankowo

  Wycieczka 3-latków do ZOO

  2019-05-28 13:28

  Poniedziałek 27 maja 2019r. - w tym dniu dzieci z grupy 3-latków wraz ze swoimi Rodzicami i  paniami wybrały się na swoją ostatnią wycieczkę przed wakacjami do miasta Opola - ZOO.

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 2-latków do Górecznika

  2019-05-22 12:28

  W poniedziałkowy poranek 20 maja dzieci z grupy 2-latków wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę  pociągiem do Rodzinnego Parku Przygód i Edukacji w Przygodzicach. Dzieci były bardzo zachwycone podróżą. Na miejscu powitała nas pani przewodnik, która pokazała nam zwierzęta, owady, grzyby i co nieco o nich opowiedziała. Następnie dzieci mogły korzystać z placu zabaw, poprzyglądać się dinozaurom czy pobawić się w parku linowym. Na koniec każdy z apetytem zajadał pyszne frytki oraz lody. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Każdy z pewnością zapamięta i miło wspominać będzie ten wyjazd. Kolejny już za rok!

 • Wycieczka do piekarni - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 4 -latków do piekarni

  2019-05-22 09:56
 • Wioska indiańska - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 5-latków do Wioski Indiańskiej

  2019-05-22 09:40

  We wtorek 14.05.2019 grupa 5-latków wraz z Rodzicami udała się na wycieczkę do indiańskiej wioski Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim, gdzie mogła poczuć atmosferę Dzikiego Zachodu i zostać nieustraszonymi indiańskimi wojownikami.
  Po uroczystym powitaniu przy ognisku dzieci wraz z Rodzicami mogły zatańczyć indiański taniec pod totemem. W namiocie Tipi dzieci poznały zwyczaje i kulturę Indian, obejrzały również oryginalne przedmioty używane kiedyś przez Indian – tarcze wojowników, pióropusze, bębny i stroje indiańskie.
  Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z bloku gier i zabaw przygotowanych przez animatorów: przeciąganie liny, bieg w workach, wyścig na indiańskich nartach, gra na bębnach, malowanie opasek indiańskich, labirynt, łowienie rybek oraz nauka strzelania z łuku. Dodatkową atrakcją było malowanie „Bladych Twarzy” w tradycyjne, indiańskie wzory i nie tylko. Dla chętnych dostępna była także przebieralnia, w której można było przebrać się w piękne, kolorowe, indiańskie stroje.
  Na zakończenie Tatusiowie nieustraszonych indiańskich wojowników przygotowali pyszny regeneracyjny posiłek 

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka do Wodociągów i Piekarni

  2019-05-17 14:08

  W ramach realizacji programu preorientacji zawodowej w przedszkolu grupa 5-latków udała się na dwie wycieczki. Pierwsza z nich odbyła się 30 kwietnia do Wodociągów Kępińskich. Przy jej organizacji pomógł nam jeden z rodziców – p. Marcin, który opowiedział nam o potrzebie oczyszczania wody w ochronie środowiska naturalnego. Największą atrakcją było dla nas wejście na samą górę Wieży Ciśnień. Dzieci mogły podziwiać piękne widoki.
  Na kolejną wycieczkę wybraliśmy się dnia 10 maja do Zakładu Produkcji Piekarsko-Cukierniczej w Słupi p/Kępnem. Dzieci zobaczyły różne urządzenia wykorzystywane w piekarni oraz poznały sposoby i etapy wypieku chleba oraz ciasta. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza i cukiernika. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznymi pączkami.

 • Pokaz tańca - fot. Barankowo

  Międzynarodowy Dzień Tańca

  2019-04-29 12:48

  W poniedziałek 29 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili tancerze ze studia tańca Retro wraz z opiekunem Panem Pawłem Wielgoszem. Zapraszamy do galerii!

 • Śniadanko wielkanone i zajączek - fot. Barankowo

  Śniadanko Wielkanocne i odwiedziny Zajączka

  2019-04-18 09:41

  Już po raz kolejny raz w naszym przedszkolu dzieci wraz ze swoimi paniami oraz  pracownikami Barankowa mogli wspólnie zasiąść do suto zastawionego stołu wielkanocnego. Na stołach gościły potrawy wielkanocne – jajka, kiełbaska, sałatka, wędliny, chlebek i babki, które dzieci zjadały ze smakiem. W tym dniu mogliśmy podziwiać występ starszych kolegów, który wprowadził nas w nastrój świąteczny. Wielką niespodzianką było przybycie Zajączka wraz z jego pomocnicą Kurką, którzy biegając po ogrodzie machali i witali się z dziećmi. Podrzucając prezenty po przedszkolnym ogrodzie wprawiły dzieci w niesamowitą radość i zaskoczenie. Dzień ten upłynął nam bardzo wesoło i już nie możemy się doczekać kolejnych świąt!