Masz pytanie?
Komunikaty

DRODZY RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępny jest harmonogram rekrutacji na nowy rok przedszkolny 2020/2021

DRODZY RODZICE!
Rada Rodziców zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu kotylionów na Wieczorek Karnawałowy. Prosimy, aby każde dziecko wykonało jedną parę kotylionów kolorystyka dowolna. Gotowe kotyliony prosimy przynosić do 17 stycznia do pań z grup.

KOCHANI RODZICE 
BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI
W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE
SIĘ  20 LUTEGO (CZWARTEK)

SZANOWNI RODZICE

Rada Rodziców Żłobka i Przedszkola „Barankowo”
ustaliła wysokość składki na radę w wysokości 90,00 zł 
na rok 2019/2020 dla każdego dziecka.
Niniejsza kwota zostanie w całości przeznaczona na:
• Prezent na Mikołaja
• Prezent na Zajączka
• Dzień Dziecka
• Zakończenie Roku
Wpłaty należy dokonać przelewem według informacji podanych przez Panie 
z poszczególnych grup dzieci.

UWAGA RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępna jest oferta ubezpieczenia na rok przedszkolny 2019/2020

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

Nasze filmy
Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Opieka zdrowotna

Nasza Pani Położna informuje i radzi, jak dbać o zdrowie i nie tylko!

 

Więcej

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 781 04 18
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Wycieczka do Krainy Świetego Mikołaja - fot. Barankowo

  Wycieczka trzylatków do Krainy Świętego Mikołaja

  2017-11-16 13:30

  Grupa trzylatków w tym roku po raz pierwszy wybrała się na wycieczkę. Postanowiliśmy odwiedzić Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku. Wcześnie rano dzieci wraz z rodzicami wsiedli do autokaru. Każdy chciał zająć najlepsze miejsce. Podróż minęła bardzo szybko. Na miejscu czekał na nas Czerwony Kapturek, który zabrał nas do krainy bajek. Czerwony Kapturek zaprowadził nas do Sali Tronowej, gdzie czekał na nas ulubiony Święty wraz ze Śnieżynką. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Kolejną atrakcją był pyszny obiadek oraz zabawy na wspaniałym placu zabaw.

 • Wycieczka do fabryki bombek - fot. Barankowo

  Wycieczka czterolatków do fabryki bombek

  2017-11-16 13:28

  14 listopada grupa 4-latków wybrała się na wycieczkę do magicznego miejsca, jakim jest "Szklany Świat Bombek" w Krośnicach k/Milicza. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem mogły obserwować proces powstawania bombek, srebrzenia ich oraz pięknego, ręcznego dekorowania. Następnie wzięły udział w warsztatach, gdzie miały okazję wykonać własną bombkę. Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało bombkę z własnym imieniem.

 • Dzień Niepodległości

  11 listopada - Dzień Niepodległości - Pamiętamy

  2017-11-10 13:33
 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - fot. Barankowo

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  2017-11-06 12:46

  Nie ma chyba osoby, która nie zna Czerwonego Kapturka, czy Kopciuszka, albo Kubusia Puchatka. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, wzruszają, bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.
  W Barankowie uczciliśmy postacie z bajek 6 listopada br. Tego dnia panie przebrały się za znanych bajkowych przyjaciół – był Minionek, Elza, Łasuch, Pocahontas, Kotek, Miś i Dobre Wróżki. Ciekawe kto odwiedzi nas za rok…

 • Zajęcia plastyczne - fot. Barankowo

  Zajęcia plastyczne - Malowanie na płótnie

  2017-11-06 12:45

  Już kolejny raz, gdy dzieci z Barankowa w ramach zajęć plastycznych zamieniły się w artystów i malując farbami na płótnie stworzyły ciekawe obrazy przedstawiające domy i ich otoczenie. Była to fajna i pouczająca zabawa, którą na pewno jeszcze nie raz powtórzymy.

 • Hallowen - fot. Barankowo

  Poznajemy Angielskie Tradycje - HALLOWEEN

  2017-11-02 08:45

  W ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego dnia 30 października w naszym przedszkolu poznawaliśmy angielskie święto Halloween. Tego dnia chętne dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, czarownice, szkielety lub ukryły swoje twarze za maskami. W tym dniu kolorami dominującymi w przedszkolu były czarny i pomarańczowy. Pomimo, że w naszej polskiej tradycji nie jest praktykowany zwyczaj Halloween, dzieciom jednak bal dostarczył dużo radości i uśmiechu. A przecież o to właśnie chodzi w wychowaniu, aby dostarczyć naszym pociechom powodów do radości i zabawy.

 • Dzień Poczty Polskiej - fot. Barankowo

  Dzień Poczty Polskiej

  2017-10-19 13:28

  W obecnej dobie telefonii komórkowej i internetu wiele osób zapomina, że wiadomości i życzenia można przekazać w inny sposób. Dlatego dzieci z Barankowa zaprosiły na spotkanie Panią Listonosz Krystynę Kotas z Urzędu Pocztowego w Baranowie i Pana Edwarda Stankowiaka, prezesa Koła Polskiego Związku Filatelistów z Kępna. Zaproszeni goście opowiedzieli na czym polega ich praca i pasja.  Na koniec wszyscy otrzymali upominki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. 

 • Dzień Śliwki - fot. Barankowo

  Dzień śliwki

  2017-10-11 07:04

  Jednym z owoców, który kojarzy się z jesienią jest śliwka. 10 października postanowiliśmy uczcić ten pyszny owoc. Wszyscy ubrali się  na fioletowo. Dzieci przyniosły śliwki, z których robiły kompoty. Była gimnastyka ze śliwkami, zawody, zagadki, a także próbowanie i porównywanie smaków śliwki świeżej, suszonej oraz powideł. Tego dnia śliwka królowała i zachwycała swoim kolorem, zapachem oraz smakiem.

 • Światowy Dzień Zwierząt - fot. Barankowo

  Światowy Dzień Zwierząt

  2017-10-04 12:44

  Co roku 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Tradycja ta trwa już od ponad 80 lat. W tym dniu w Kościele rzymskokatolickim jest wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Z tej okazji do Barankowa zawitali dzisiaj wyjątkowi goście – Pan i Pani Weterynarze wraz z czterema pupilami. Lekarze zwierząt opowiedzieli nam jak wygląda ich praca oraz pokazali kilka zajęć, które wykonują gdy ich podopieczni są chorzy. Następnie dzieci mogły pogłaskać i nakarmić pieski. Na zakończenie dzieci podziękowały naszym gościom – Pan i Pani dostali pamiątkową skarbonkę słonia, a pieski smaczną kość. 

 • Dzień Chłopca - fot. Barankowo

  Dzień Chłopca

  2017-09-29 12:42

  Jutro, 30 września, swoje święto mają wszyscy chłopca, ci mali i ci duzi. Z tej okazji życzymy wszystkim panom spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia!

  Zapraszamy do galerii!

 • Dzień czerwony - fot. Barankowo

  Dzień czerwony, czyli święto przedszkolaka i pierwszy dzień jesieni

  2017-09-22 13:38

  W tym roku jesienna pogoda zawitała bardzo szybko. Jak co roku, 22 września obchodziliśmy połączony dzień przedszkolaka i pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Od rana na korytarzu rozbrzmiewały hity jesienne. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni – grzyby, orzechy, marchewki, buraki, jabłka, dynie, kasztany, żołędzie, słoneczniki oraz jarzębinę. Tego dnia nawet obiad był w barwach jesieni. Od poniedziałku będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Akademia Reksia - fot. Barankowo

  Akademia Piłkarska Reksia

  2017-09-21 13:33

  W ramach Akademii Reksia w naszym przedszkolu organizowane są zajęcia zabawowo-sprawnościowe dla chłopców i dziewczynek z grupy 4 i 5-latków. Podczas zajęć rozwijana jest u przedszkolaków koordynacja, postrzeganie, czucie, umiejętność pracy w grupie oraz zdobywanie nawyków dobrej postawy. Patronem merytorycznym projektu jest szkółka piłkarska Akademia Piłkarska Reissa.

 • Początek września - fot. Barankowo

  Witamy po wakacjach

  2017-09-05 10:20

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  1 września w murach Barankowa po raz czwarty przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!

 • Życzenia wakacyjne - fot. Barankowo

  Życzenia wakacyjne

  2017-06-28 09:30
 • Podziękowanie

  DZIĘKUJEMY

  2017-06-23 09:59
 • Pożegnanie 5-latków - fot. Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2017-06-23 09:52

  W czwartek 22 czerwca 2016 r. nadszedł czas rozstania z Barankowem dla grupy pięciolatków. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Muratorze w intencji wszystkich dzieci kończących rok przedszkolny i ich rodziców. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przedstawili nasi absolwenci. Po części oficjalnej w ogrodzie Barankowa spotkaliśmy się na poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

  Naszym absolwentom życzymy powodzenia na ich dalszych ścieżkach życiowych oraz udanych wakacji!

 • Zakończenie roku - fot. Barankowo

  Zakończenie roku

  2017-06-23 09:45

  W środę 21 czerwca 2016 r. w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2016/2017. Dzieci ze Żłobka i Przedszkola przygotowały wierszyki, piosenki i tańce, którymi pożegnały starsze koleżanki i kolegów z grupy 5-latków. Każdy maluch otrzymał prezent, który może wykorzystać na wakacjach. Zostały także wręczone nagrody dla najbardziej pilnych czytelników.

  Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

 • Ewakuacja - Straż Pożarna - fot. Barankowo

  Straż pożarna w Barankowie - ewakuacja

  2017-06-20 13:44

  20 czerwca w Barankowie odbyły się ćwiczenia strażackie oraz próbna ewakuacja. Tego dnia dzieci po raz kolejny mogły poznać pracę panów strażaków, obejrzeć dokładnie wóz strażacki i ugasić ogień. Dziękujemy Panom Strażakom za tę pełną wrażeń wizytę. Zapraszamy ponownie!

 • Dmuchańce - fot. Barankowo

  Dmuchańce

  2017-06-05 15:20

  Dmuchane zamki, zjeżdżalnie to raj dla każdego malucha. Jak co roku w Barankowie dzieci mogły wyszaleć się do woli na czterech elementach, które rozłożone były na boisku. Był to prezent z okazji dnia dziecka od Rady Rodziców. Czy trafiony - wszystko odpowiedzą zdjęcia!

 • Dni Baranowa - fot. Barankowo

  Dni Baranowa

  2017-06-05 14:46

  Dzieci z przedszkola wystąpiły na Dniach Baranowa. 4- i 5-latki zatańczyły Rock and Rolla na baranowskim rynku. W niedzielne popołudnie wesołe rytmy rozgrzały każdego widza. Za piękny pokaz dzieci zostały nagrodzone brawami. Zapraszamy do galerii!