Masz pytanie?
Komunikaty

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Dzień Uśmiechu - fot. Barankowo

  Dzień Uśmiechu w Barankowie

  2019-12-05 13:20
 • Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy! - fot. Barankowo

  Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy!

  2019-12-05 13:19
 • Dzień Pluszowego Misia - fot. Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia

  2019-12-02 14:37

  Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami, a w szatni przywitane zostały przez dwa Pluszowe Misie i mogły poczęstować się pysznym miodkiem i chrupkami. Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy”. Misie zaprosiły wszystkich do wspólnych konkursów i zabaw. Dzieci poznały też historię Pluszowego Misia i jak tradycja nakazuje odśpiewały głośne „Sto lat!” z okazji jego urodzin. Do zobaczenia już za rok

 • Spotkanie z farmaceutą - fot. Barankowo

  Spotkanie z farmaceutą

  2019-12-02 14:29

  W czwartek 21 listopada grupę 4 i 5 latków odwiedziła pani farmaceutka. Pani Basia przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych aptekarskich przyborów. Pani farmaceutka wytłumaczyła naszym milusińskim, czym są tabletki i jakie są ich rodzaje, co to są kapsułki, maści, syropy, krople i zastrzyki. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta. Jednak największą atrakcją spotkania było własnoręczne wykonywanie przez naszych przedszkolaków maści. Kiedy krem był gotowy pani Basia przełożyła go do pudełeczka, a następnie opisała jego zawartość. Na zakończenie spotkania maluszki otrzymały różne apteczne kolorowanki oraz lizaki z witaminą.

 • Akademia Reissa - fot. Barankowo

  Akademia Reissa

  2019-11-20 13:33

  W myśl zasady, że ,,ruch to zdrowie” dzieci ze starszych grup mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych oferowanych przez Akademię Reissa. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki zmagali się z różnymi konkurencjami przygotowanymi przez trenerów. Gra w piłkę, wyścigi sportowe, skoki , slalomy nie sprawiały naszym dzieciom żadnych trudności, gdyż każdy maluch uwielbia ruch i dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne zajęcia sportowe na wiosnę.

 • Dzień niepodległości - fot. Barankowo

  Święto Niepodległości w Barankowie

  2019-11-13 09:20

  Dnia 8.11.2019 roku przedszkolaki świętowały 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci dowiedziały się co to jest niepodległość, poznały polskie symbole, śpiewały piosenkę "Jestem Polakiem" oraz ozdabiały godło. Oglądali także film edukacyjny o Polsce. O godzinie 11:11 w ramach akcji "Szkoła do hymnu" wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego"

 • Wycieczka do ZZO Olszowa - fot. Barankowo

  Wycieczka do Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Olszowie.

  2019-11-08 13:27

  Dnia 7 listopada dzieci z grupy 4 i 5 latków odwiedziły Zakład Zagospodarowania Odpadami w Olszowie. Podczas całego pobytu poznaliśmy proces segregowania i przetwarzania śmieci. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień Poczty Polskiej - fot. Barankowo

  Dzień Poczty Polskiej

  2019-10-25 14:31

  Dnia 16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Znamy drogę jaką musi pokonać list, żeby dotarł na czas od nadawcy do adresata. Następnie wybraliśmy się do najbliższej skrzynki pocztowej, aby wysłać listy do naszych rodziców.

 • Dzień Seniora - fot. Barankowo

  Dzień seniora

  2019-10-24 14:31

  Już po raz drugi dzieci z Barankowa miały przyjemność zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne starszej publiczności jaką są seniorzy. W taki właśnie sposób chcieliśmy uczcić ich święto. W tym dniu wszyscy w odświętnych strojach i radosnych nastrojach zjawili się w strażnicy. Występ okazał się bardzo udany, ponieważ gorącym oklaskom nie było końca. Na koniec każdy gość dostał honorowy medal a na dzieci czekał słodki poczęstunek.

 • Dzień Jabłka - fot. Barankowo

  Dzień jabłka

  2019-10-23 13:41

  Środa 23 października 2019 roku był Dniem Jabłka w naszym przedszkolu. To nasz pierwszy, zdrowy i kolorowy dzień w tym roku szkolnym w naszym przedszkolu. Jabłko......hmmmm. Wspaniały owoc, który zawiera całą masę składników mineralnych, w tym najwięcej potasu. Jest jeszcze jeden równie ważny argument, który przemawiać powinien za jabłkiem. Jabłko to nasz, polski owoc. Podczas dzisiejszego dnia mali przedszkolacy dowiedzieli się dlaczego powinno się zjadać jabłka oraz skąd pochodzą te wspaniałe owoce. Zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, muzyczne oraz edukacyjne tego dnia kręciły się wokół Jabłka. Grupa 2 i 3 latków poszła o krok dalej i na warsztatach kulinarnych z pomocą pań zrobiła pyszny i zdrowy sok jabłkowy. 

 • Dary dla schroniska - fot. Barankowo

  Podsumowanie zbiórki na rzecz Schroniska w Niedźwiedziu

  2019-10-23 13:34

  W dniu 19 października wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Schroniska AZYL w Niedźwiedziu. Dziękujemy wszystkim, który wsparli naszą akcję niesienia pomocy bezdomnym zwierzakom!

   

 • Czytane bajek - fot. Barankowo

  Rodzice czytają dzieciom

  2019-10-09 13:23

  Kontynuując akcję ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”, oraz realizując projekt ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, w naszym przedszkolu zagościły mamy, które czytały dzieciom bajki. Zapraszamy do galerii!

 • Dogoterapia - fot. Barankowo

  Dogoterapia

  2019-10-08 13:27

  Dogoterapia pomaga i dzieciom, i dorosłym. Często bliski kontakt z psem okazuje się najlepszą terapią. Pies merda ogonem na nasz widok, pozwala się pogłaskać, poliże po ręce. Po prostu jest. Wierny i oddany. Popularną rasą psów, która jest specjalnie szkolona do terapii jest Golden Retriever. Taki też pies o imieniu Niko wraz ze swoimi treserkami odwiedził Barankowo.

 • Dzień Chłopca - fot Barankowo

  Dzień Chłopca

  2019-10-02 13:35

  30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka 4,5 latków

  2019-09-25 12:55

  We wtorek z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z grupy 4 i 5 latków wyjechały na wycieczkę do Mini Zoo "Cicho-sza" w Niedźwiedziu. Pani przewodnik oprowadziła nas po gospodarstwie opowiadając o zwierzętach. Po spacerze czekała na nas kiełbaska z grilla i wesołe zabawy na placu zabaw

 • Pierwszy dzień Jesieni - fot. Barankowo

  Pierwszy Dzień Jesieni i odwiedziny policji

  2019-09-25 12:48

  W piękny poniedziałkowy poranek dzieci z Barankowa powitały nową porę roku jaką jest jesień. Od kilku dni dzieci przygotowywały się do tego przynosząc do przedszkola dary jesieni, z których powstawała piękna wystawa. Tego dnia odwiedził nas również Pan Policjant z komendy Powiatowej w Kępnie. Opowiedział nam o wykonywanej przez siebie pracy, jednocześnie zwracając uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 • Witamy po wakacjach - fot. Barankowo

  Witamy o wakacjach!

  2019-09-11 07:27

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  2 września w murach Barankowa po raz szósty przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!

 • 2018-06-25-zyczenia-01_4x3_4x3.jpg

  Wakacyjne życzenia

  2019-06-25 13:41
 • podziekowanie_dla_rodzicow_4x3_4x3_4x3.jpg

  DZIĘKUJEMY!

  2019-06-25 13:38
 • Pożegnanie 5-latków - fot. Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2019-06-25 13:34

  W życiu tak bywa, że wszystko co piękne kiedyś się kończy. I właśnie 19 czerwca dzieci z najstarszej grupy 5-latków oficjalni pożegnały swoje przedszkole, Panie, koleżanki i kolegów. Po uroczystej mszy św. dzieci zaprezentowały swoje talenty artystyczne mówiąc wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc.