Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Świąteczne życzenia

  Świąteczne Życzenia

  2020-12-22 09:51
 • Dzień Biały, czyli pierwszy dzień zimy - fot. Barankowo

  Dzień Biały, czyli Pierwszy Dzień Zimy

  2020-12-22 09:36

  Dziś zima świętowała swoje urodziny. Z tej okazji wszystkie dzieci były ubrane na biało. Było liczenie śnieżynek, bitwa na śnieżki oraz wiele innych zajęć ruchowo-muzycznych związanych z "nową" porą roku. Dzieci wykonały również prace plastyczne, w których dominującym kolorem był biały. Pomimo braku śniegu za oknem, w Barankowie panowała zima "papierowa". Teraz czekamy na śnieżny puch na dworze.

 • Wigilia-fot.Barankowo

  Wigilia w Barankowie

  2020-12-21 07:03

  Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 18 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola zasiedli do wigilijnych stołów. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Dzieci smakowały pyszne wigilijne potrawy. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom tradycje i zwyczaje świąteczne, lecz, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 • Mikołajki-fot.Barankowo

  Mikołajki

  2020-12-07 08:25

  Jak co roku z niecierpliwością czekaliśmy na przyjście Świętego Mikołaja. Specjalny Gość wraz z pomocnikiem Elfem również w piątek postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonków Mikołaja Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorący przywitany i zaproszony do sal. Miło spędzony czas wypełniły prezenty wręczone każdemu dziecku przez Mikołaja oraz zdjęcia z Gościem.

 • Andrzejki-fot.Barankowo

  Andrzejki

  2020-12-02 07:47

  "Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze"...

   

  Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Obecnie "Andrzejki" są wesołym spotkaniem dostarczającym przeżyć i emocji, a także okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość. Przedszkolaki podczas wróżb dowiedziały się jakie będą wykonywały zawody, nie zabrakło wróżenia z butów, lania wosku przez magiczny klucz oraz poznały imię przyszłej wybranki/wybranka serca. Na koniec dzieci zjadły słodki andrzejkowy poczęstunek. 

 • Dzień Misia w przedszkolu-fot.Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

  2020-11-27 14:49
 • dzień pluszowego misia-fot.Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia

  2020-11-26 15:11

  Miś pluszowy,

  Miś kudłaty, 

  Biały, czarny

  Lub łaciaty.

  Wszystkie misie

  My kochamy,

  Bo ich święto dzisiaj mamy.

  Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel dziecka. Z tej okazji w przedszkolu oraz żłobku obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Dzieci w Barankowie odwiedziły duże pluszowe misie, które wraz z dziećmi tańczyły, rozwiązywały zagadki oraz oglądały historie o misiach. Na koniec misie poczęstowały dzieci słodkimi niespodziankami.

 • Tydzień hiszpański w przedszkolu - fot. Barankowo

  Tydzień hiszpański w przedszkolu

  2020-11-25 11:51

  Pierwszym krajem do którego "wybraliśmy się" w tym roku przedszkolnym była słoneczna Hiszpania. Dzieci z zainteresowaniem poznały ciekawostki związane z tym krajem (Flamenco - hiszpański taniec narodowy, La tomatinę - bitwę na pomidory, corridę – walkę byków). Przedszkolaki odszukały na mapie Europy Hiszpanię, porównały jej wielkość do wielkości Polski, poznały hymn i flagę hiszpańską. Na zakończenie hiszpańskiego tygodnia dzieci skosztowały soku pomidorowego oraz owoców pochodzących z Hiszpanii. Już za miesiąc czeka nas kolejna podróż....

 • Dzień jeża w przedszkolu - fot. Barankowo

  Dzień Jeża w przedszkolu

  2020-11-20 09:02
 • Dzień niepodległości - fot. Barankowo

  11 listopada Święto Niepodległości

  2020-11-13 06:54

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też w każdej grupie odbyły się zajęcia poświęcone właśnie Niepodległej Polsce. Każdy przedszkolak chciał zostać prawdziwym patriotą. Wszyscy tego dnia wyglądali odświętnie i uroczyście, a na piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. Na dużym ekranie został wyświetlony film o symbolach narodowych oraz prezentacja przedstawiająca krótką lekcję patriotyzmu i historii Polski. Mamy nadzieję, że dzień ten pozostanie w pamięci "Małych Polaków".

 • Dzień postaci z bajek-fot.Barankowo

  Dzień postaci z bajek

  2020-11-12 13:27

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego maluchy rozwiązywały zagadki, tańczyły, naśladowały bohaterów z bajek oraz obejrzały teatrzyk bajkowy. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, dlatego warto dzieciom czytać jak najwięcej.

 • Tydzień owocowo-warzywny - fot. Barankowo

  Tydzień owocowo - warzywny

  2020-10-27 11:52

  W ostatnim tygodniu dzieci z przedszkola poznały różnorodne owoce i warzywa  które goszczą w naszych domach podczas posiłków i przekąsek. Poprzez zabawy, twórczość plastyczną , bezpośrednie smakowanie owoców dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy i nabierały przekonania do ich jedzenia. Każda grupa wykazała się dużą wiedzą na temat owoców i warzyw, ich spożywania oraz roli jaką pełnią w naszym odżywianiu. Największą atrakcją było przygotowywanie owocowych szaszłyków i kompotów. Był to bardzo pyszny czas.

 • Dzień Papieża Jana Pawła II- fot. Barankowo

  Dzień Papieża Jana Pawła II

  2020-10-27 11:49

  ,, Dzieci są nadzieją, która rozkwita
  wciąż na nowo,
  projektem, który nieustannie
  się urzeczywistnia,
  przyszłością, która pozostaje
  zawsze otwarta”.
                                        Jan Paweł II

  16 października grupy przedszkolne obchodziły Dzień Papieża Jana Pawła II – Papieża Polaka. Dzieci obejrzały film o życiu Jana Pawła II, który pokazywał jak trudną drogę musiał pokonać zanim wyjechał do Watykanu. Słuchały też ulubionych pieśni Papieża, oraz śledziły jego pielgrzymki i wyprawy tak oczekiwane przez wszystkich ludzi na całym świecie. Na koniec każdy zjadł ulubioną przez papieża wadowicką Kremówkę. Był to dzień pełen wzruszeń i wspomnień. 

   

 • dzień jeża-fot.Barankowo

  Dzień Jeża w żłobku

  2020-10-20 13:14

  "Ma króciutkie nóżki,
  i maleńki ryjek,
  chociaż igły nosi,
  nigdy nic nie szyje”.

  Ach, cóż to za groźny zwierz? […]” Tak, tak- to jeżyk i jego święto- właśnie we wtorek 20 października obchodziliśmy w naszym żłobku. Na samym początku dzieci miały okazję poznać zwyczaje tego zwierzątka. Dowiedziały się także, co lubią jeść jeże?, Jak możemy pomóc jeżom? Co robią jak się czegoś boją? I jakie jest ich  środowisko przyrodnicze?. Były zagadki i wspólne zabawy przy piosenkach o jeżu.. Dużo radości sprawiła  zabawa pt.” Po lesie po lesie spacerują jeże….” i wiele wiele innych. Na koniec wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

 • Dzień poczty- fot. Barankowo

  Dzień poczty- poznajemy pracę listonosza

  2020-10-16 13:34

  W tym tygodniu dzieci z grup przedszkolnych poznały pracę listonosza. Na zajęciach dowiedziały się jaką drogę musi "pokonać" list, aby dotrzeć do nadawcy do adresata. Jak ważną i odpowiedzialną rolę i zadania ma listonosz, dostarczający listy i przesyłki. Dzieci przypomniały i utrwaliły swoje adresy zamieszkania, bo wiadomo, że bez niego korespondencja nie dotrze w określone miejsce. Samodzielnie zaprojektowały swój znaczek pocztowy oraz obrazek, który został zaadresowany do rodziców. Podczas spaceru listy zostały wrzucone do skrzynki pocztowej, a tam będą czekały na listonosza. 

 • światowy dzień zwierząt-fot.Barankowo

  Światowy dzień zwierząt

  2020-10-09 13:14

  09 października obchodziliśmy światowy dzień zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dzieci ze żłobka słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały piosenki o tematyce zwierzęcej. Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność.  

 • Dzień Chłopca - fot. Barankowo

  Dzień chłopca

  2020-09-30 13:56

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

  Witamy serdecznie chłopaka każdego.

  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

   

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, upieczone babeczki oraz złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

 • Dzień przedszkolaka i dzień jesieni - fot. Barankowo

  Dzień Przedszkolaka i Powitanie Jesieni

  2020-09-24 13:20

  Słonecznego dnia, 23 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień przedszkolaka oraz świętowaliśmy nadejście jesieni. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni - kasztany, żołędzie oraz jarzębinę. Zrobiły z nich piękne ludziki, zwierzątka i ozdoby. W salach podziwiać można było wystawę przyniesionych "skarbów". W kinie zagościł jesienny repertuar, a dzieci zajadały pyszne  przekąski. Tego dnia wszyscy mieli uśmiechy na twarzach - świętowali milusińscy wraz z paniami. Teraz będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Segregacja śmieci - fot. Barankowo

  Segregacja śmieci

  2020-09-22 12:50

  18 września w naszym przedszkolu na zajęciach podjęliśmy bardzo ważny temat, dotyczył on SEGREGACJI ŚMIECI. Dzieci dowiedziały się co oznacza samo słowo ,,segregacja”, ,,recykling” Opowiedzieliśmy dlaczego warto segregować śmieci. Po zajęciach wyszliśmy posprzątać nasze tereny wokół przedszkola. Dzieci wszystkie odpady wrzucały do odpowiednio przygotowanych kolorowych koszów na śmieci.

 • Witamy po wakacjach - fot. Barankowo

  Witamy po wakacjach!

  2020-09-14 14:26

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  1 września w murach Barankowa po raz siódmy przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!