Masz pytanie?
Komunikaty

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • KONKURS - fot. Barankowo

  UWAGA KONKURS!

  2020-05-26 14:37

  Zapraszamy wszystkich chętnych!

 • 2020-05-19-kiermasz-01_4x3.jpg

  ZAPRASZAMY!!!!!

  2020-05-21 13:00
 • 2020-05-19-zdanel-01_4x3.jpg

  Nasza praca w domu

  2020-05-21 12:38

  Od wielu tygodni nasze dotychczasowe, poukładane życie uległo ogromnym zmianom.

  Nie możemy chodzić do przedszkola bawić się z kolegami, spędzać czasu na placu zabaw. Koronawirus pokrzyżował nasze plany i dziecięce marzenia.

  Z pomocą naszych pań i rodziców uczymy się w domu, dzięki czemu nuda nie jest aż tak straszna, a jako duże przedszkolaki wiemy, że nauka jest bardzo ważna.

  Chcemy pokazać jak pracujemy bo wiemy, że ten czas minie i znów wszystko wróci do normy. Pozdrawiamy wszystkich naszych kolegów. Do zobaczenia wkrótce.

   

 • 5cb6f040d659b_o_original_4x3.jpg

  Życzenia wielkanocne

  2020-04-08 14:45
 • Podsumowanie zbiórki dla Frania Marcinkowskiego

  2020-04-08 14:19

  Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim - w szczególności rodzicom Przedszkola i Żłoba "Barankowo" oraz rodzicom Przedszkola i Żłobka "Mroczuś" za okazane wsparcie finansowe podczas zbiórki do puszek na rzecz Frania Marcinkowskiego. Wspólnie udało nam się zebrać kwotę 2631,50 zł. Dziękujmy! Pamiętajmy, że razem możemy więcej!

 • Pszczelarz - fot. Barankowo

  Warsztaty ekologiczne "W KRAINIE MIODU"

  2020-03-13 12:31

  Dnia 11 marca dzieci wraz z paniami wzięły udział w warsztatach ekologicznych ,,W KRAINIE MIODU”. Dla przedszkolaków były to ciekawe zajęcia połączone z zabawą manualną, która doskonale kreowała wyobraźnie podczas własnoręcznego tworzenia świec z węzy pszczelej. Celem tych nietypowych zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na zwierzątka, z którymi nie czujemy się zbyt związani emocjonalnie, a które mają ogromne znaczenie dla przyrody i człowieka- mowa o PSZCZÓŁKACH.

 • Dzień Kobiet - fot. Barankowo

  Dzień Kobiet

  2020-03-13 12:24

  Marzec czasem wiosną dmucha
  czasem znowu zawierucha.
  Jednak w jednym marca dniu
  Słońce świeci tam i tu!
  Bo to dzień szczególny jest:
  Dniem Kobiet nazywa się!
  Wszystkim Paniom:
  Małym, Dużym,
  Nawet gdy się słońce chmurzy,
  Marzec dzisiaj śle życzenia:
  Radości, uśmiechu i marzeń spełnienia!

 • Wizyta u fryzjera - fot. Barankowo

  Wizyta u Fryzjera

  2020-03-12 14:23

  W pierwszym tygodniu marca grupa 4 i 5 latków wybrała się do pobliskiego sklepu spożywczego oraz do salonu fryzjerskiego. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ekspedientki i fryzjera oraz kształtowanie szacunku dla pracy ludzi. W sklepie dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wypełnione półki, regały i lodówki. Zapoznały się z różnymi rodzajami sprzedawanych tam artykułów. Na zakończenie wizyty w sklepie panie wspólnie z dziećmi dokonały drobnych zakupów. Następnie przeszliśmy do drugiego zakładu pracy – salonu fryzjerskiego. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję z bliska poznać pracę fryzjera, obejrzeć przybory niezbędne do pielęgnacji i stylizacji. Pani Monika uczesała wszystkie chętne dzieci.

 • Astro Arena - fot. Barankowo

  Astro Arena w Barankowie

  2020-03-03 13:45

  Jest takie miejsce w naszym wszechświecie, które budzi zachwyt, zainteresowanie - nawet lęk, ale też kryje w sobie niesamowite tajemnice. Mowa oczywiście o kosmosie. 28 lutego do naszego przedszkola przyjechało Mobilne Planetarium. Pan Daniel zabrał nas w kosmiczną podróż, w czasie której poznaliśmy planety Układu Słonecznego, gwiazdy i inne zjawiska, które wiążą się z kosmosem.

 • Bal karnawałowy - fot. Barankowo

  Bal karnawałowy

  2020-02-21 09:39

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W czwartek 20 lutego br. w naszym Przedszkolu odbył się wielki hawajski bal karnawałowy.

 • Dzień babci i dziadka - fot. Barankowo

  Dzień babci i dziadka

  2020-01-28 13:02

  W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 21-24 stycznia odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu.

 • Poznajemy nowe kraje - fot. Baranowo

  Poznajemy inne kraje - Indie

  2020-01-28 12:27

  W trzecim tygodniu stycznia dzieci z grupy 4 i 5-latków wybrały się w podróż do dalekiego kraju - do Indii. Z wielkim zainteresowaniem dzień po dniu poznawaliśmy kulturę i zwyczaje panujące w tym kraju. Oglądaliśmy filmy pokazujące jak wyglądają miasta i ulice oraz tamtejsi mieszkańcy. "Płynęliśmy" świętą rzeką Ganges i podziwialiśmy piękne i kolorowe krajobrazy miasta Dehli. "Smakowaliśmy" przypraw pochodzących z Indii i piekliśmy ciasteczka z korzennymi przyprawami. Naszą podróż zakończyliśmy degustacją ciasteczek połączoną ze smakiem prawdziwej indyjskiej herbaty. 

 • Zabawa Karnawałowa

  Zabawa karnawałowa!

  2020-01-03 14:51

  Rada Rodziców "Barankowa" serdecznie zaprasza na ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ!

  - Zabawa na rzecz dzieci z Barankowa

  - Zapisy od numerem telefonu: 530-080-889, wpłaty dokonujemy w dniu zapisu na nr konta: 65 8413 0000 0406 7241 3000 0001

  - Możliwość zakupu kotylionów

  - Napoje i alkohol we własnym zakresie

  - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

 • Wigilia - fot. Barankowo

  Wigilia w Barankowie

  2019-12-27 08:58

  W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 20 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami udały się  na obiad wigilijny. Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju oraz wspólne kolędowanie.

 • Pierwszy Dzień Zimy - fot. Barankowo

  Pierwszy Dzień Zimy w Barankowie

  2019-12-27 08:27

  Co prawda pierwszy dzień zimy wypada 22 grudnia, ale my dzieci z Barankowa wcześniej przywitaliśmy tą piękną porę roku. Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w kolorze białym. Pomimo braku śniegu za oknem dzieci dobrze się bawiły przywołując do nas zimę piosenkami, zabawami i tańcami.

 • Warsztaty świąteczne - fot. Barankowo

  Warsztaty świątczne z rodzicami

  2019-12-13 08:24

  Przedświąteczny czas to okres pełen spotkań i życzeń. Co roku zapraszamy rodziców do Barankowa, aby całą rodziną spędzić wspólnie popołudnie w towarzystwie kolęd. W tym roku dzieci z grup żłobkowych i przedszkolnych przygotowały dla swoich rodziców krótkie występy o tematyce świątecznej, a następnie wspólnie tworzyliśmy bożonarodzeniowe stroiki.  Panie złożyły wszystkim życzenia świąteczne. Spotkania rozpoczęła grupa 2-latków oraz 3-latków 10 grudnia, następnie 11 grudnia 4-latki, 12 grudnia 5-latki. Dzieci włożyły w występy wiele pracy, ale też nauka piosenek i wierszyków sprawiała im dużo radości. Po wielu wzruszeniach na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

 • Wycieczka do Św. Mikołaja - fot. Barankowo

  3-latki odwiedziły Mikołaja

  2019-12-05 14:04

  W piątek 13 grudnia po zjedzonym obiedzie grupa 3-latków wraz z paniami opiekunkami wyruszyła na wycieczkę do Dworu Świętego Mikołaja w Ustroniu. Po pełnej wrażeń podróży autobusem na miejscu powitał nas Mr. Elf, który wprowadził nas do dworu Mikołaj, gdzie czekała na nas cała masa atrakcji.

 • Mikołajki - ot. Barankowo

  Odwiedziny Świętego Mikołaja

  2019-12-05 14:02

  Święty Mikołaj do nas przychodzi,
  dużo prezentów dzieciom przynosi .
  W buciki wszystko zwinnie upycha
  i jak czarodziej w pośpiechu znika.

  6 grudnia dzieci z Baranowa od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie). Święty Mikołaj dotarł na czas,  Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym Ho, Ho, Ho! Wszyscy przywitaliśmy naszego gościa bardzo gorąco i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem oczekiwanych prezentów oraz pamiątkowymi zdjęciami.

 • Świąteczne przgotowania - fot. Barankowo

  Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

  2019-12-05 13:30

  W ostatnim drugim tygodniu  grudnia dzieci z naszego przedszkola oraz żłobka zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. W tym tygodniu również całe przedszkole zamieniło się w zimowo-świąteczną krainę, gotowi na przybycie Mikołaja wszyscy ochoczo zabrali się za dekorowanie choinki, która jak co roku ozdobi naszą jadalnię.

 • Wycieczka do fabryki bombek - fot. Barankowo

  Wycieczka do fabryki bombek

  2019-12-05 13:21

  2 grudnia 2019 roku dzieci 4 i 5-letnie wraz z paniami wybrały się do fabryki bombek w Krośnicach. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się jak powstają świąteczne ozdoby choinkowe. Zapraszamy do galerii!