Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Świąteczne życzenia

  Świąteczne życzenia

  2021-03-31 13:45
 • międzynarodowy dzień lasu-fot.Barankowo

  Międzynarodowy Dzień Lasu

  2021-03-24 13:31

  Po Dniu Wiosny przyszła pora na Międzynarodowy Dzień Lasu. To bardzo ważne, aby uświadamiać dzieciom, jak istotne znaczenie w naszym życiu ma przyroda i ekologia. Przedszkolacy dowiedzieli się jakie korzyści płyną z dobrodziejstw natury oraz jakie mogą nas spotkać zagrożenia i niebezpieczeństwa. Jakie drzewa i zwierzęta możemy spotkać w lesie oraz poznaliśmy warstwy z jakich zbudowany jest las. Wiemy również, że las jest domem zwierząt i musimy zachowywać tam ciszę i porządek, a spacery po wyznaczonych ścieżkach leśnych są bardzo wskazane i korzystne dla naszego zdrowia. Wspólnie ze Skrzatem Borówką wirtualnie odwiedziliśmy las, natomiast uwieńczeniem tego dnia była prawdziwa wyprawa do lasu nieopodal naszego przedszkola.

   

   

 • pierwszy dzień wiosny-fot.Barankowo

  Pierwszy dzień wiosny

  2021-03-22 13:02

  W piątek dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. W przedszkolu pojawiła się Pani Wiosna- kolorowa i radosna. Przedszkolaki zaśpiewały dla niej piosenkę i razem z nią zatańczyły. Wiosna przygotowała dla dzieci różne konkursy, gry i zabawy związane z tematyką pór roku. Następnie starsze dzieci udały się na spacer wraz z własnoręcznie wykonaną Marzanną. Choć pogoda nadal zimowa mamy nadzieję, że wkrótce zrobi się cieplej i pojawi się prawdziwa wiosna.

 • spokanie z panią kucharką-fot.Barankowo

  Spotkanie z Panią Kucharką

  2021-03-19 13:14

  W czwartek dzieci z grupy 4 latków odwiedziła pracująca w naszej kuchni Pani Gabrysia, aby przybliżyć dzieciom zawód kucharki. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały z jakimi obowiązkami muszą każdego dnia zmagać się osoby pracujące w kuchni. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że jest to praca ciężka i może być niebezpieczna. Pani Gabrysia przygotowała dla nas zagadki, wiersze i quizy, które z ochotą rozwiązywaliśmy. Dzieci wykazały się również doskonałą znajomością sprzętów kuchennych i sposobów ich przeznaczenia. Na koniec spotkania zgłosiło się kilku chętnych, którzy w przyszłości zostaną zawodowymi kucharzami.

 • sadzimy cebulki i siejemy nasiona-fot.Barankowo

  Sadzimy cebulki i siejemy nasiona

  2021-03-18 08:23

  Już niedługo powitamy pękną porę roku, jaką jest wiosna. Dzieci z grupy 4 i 5- latków wiedzą, że wówczas przyroda zaczyna budzić się do życia, potrzeba zrobić porządki w ogrodzie i zasadzić roślinki. Te pierwsze oczywiście muszą wykiełkować w doniczkach, więc postanowiliśmy posadzić cebulę na szczypior, nasiona pietruszki oraz owsa wielkanocnego. Będziemy obserwować i pielęgnować rośliny dopóki nie podrosną, wówczas zabierzemy je do domu.

 • dzień stomatologa-fot.Barankowo

  Dzień Stomatologa

  2021-03-10 10:30

  5 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Stomatologa. W tym dniu przedszkolaki miały okazję poznać bliżej pracę dentysty, utrwalić wiedzę na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej a przede wszystkim przełamać lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Dzień Kobiet w Barankowie-fot.Barankowo

  Dzień Kobiet w Barankowie

  2021-03-09 09:28

  Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom "100 lat" i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym Barankowie, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki dziękują chłopcom za piękne życzenia.

 • występ teatralny "Czerwony Kapturek"-fot.Barankowo

  Występ teatralny 'Czerwony Kapturek"

  2021-03-02 08:53

  W środę przedszkolacy z Barankowa obejrzały przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" z udziałem dzieci z klasy 3 a. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy dziewczynki, która poprzez swój strój zwana była Czerwonym Kapturkiem, losy babci i leśniczego oraz sprytnego wilka, który na końcu okazał się całkiem przyjazny i częstował dzieci słodkościami. Reżyserem występu była wychowawczyni klasy 3- pani Ilona Walczak. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci były dowodem na doskonałą zabawę i mile spędzony czas.

 • Dzień Dinozaura - fot. Barankowo

  Dzień Dinozaura

  2021-03-01 14:38

  26 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. "Cofneliśmy" się w czasie, aby podążać śladami prehistorycznych stworzeń. Dzieci dowiedziały się jak one wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Dzieliły dinozaury na mięsożerne i roślinożerne. Poznały kilka ciekawostek na ich temat. Słuchały ich odgłosów, poznały pracę paleontologa, a na koniec każdy przedszkolak wykonał swojego dinozaura, 4 latki z papierowych talerzyków, 5 latki z balonów, a 3 latki ułożyły dinozaura z rozsypanki. To był dzień pełen wrażeń i emocji.

 • wizyta pielęgniarki w grupie 5- latków-fot.Barankowo

  Wizyta pielęgniarki w grupie 5-latków

  2021-03-01 14:35
 • światowy dzień kota-fot.Barankowo

  Światowy Dzień Kota

  2021-02-22 06:44

  Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

  W dniu 17 lutego przedszkolaki z Barankowa obchodziły nietypowe święto - „Święto Kota”. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Słuchały opowiadania i wierszy o kotach. Dużo radości sprawił dzieciom udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto - budce kociej. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

   

   

 • wizyta logopedy-fot.Barankowo

  Wizyta logopedy

  2021-02-19 14:42

  W środę na zajęcia grupa 4 latków zaprosiła panią Justynę, która jest neurologopedą. Wyjaśniła nam na czym polega jej praca, w jaki sposób pracuje i kim mogą być jej pacjenci. Dzieci były bardzo zdziwione gdy dowiedziały się, że takiej pomocy potrzebują również osoby dorosłe, starsze. Pani Justyna pokazała nam jak prawidłowo wymawiać głoski, które mogą sprawiać kłopot i jak ćwiczyć aparat mowy. Wirtualnie zwiedziliśmy gabinet i poznaliśmy narzędzia jakimi posługuje się w pracy logopeda. Ta lekcja była bardzo cenna, a uzyskane wskazówki będziemy stosować na co dzień.

 • tydzień włoski- fot.Barankowo

  Tydzień włoski

  2021-02-19 14:28

  W ciągu ostatniego tygodnia dzieci z grupy 4 i 5 latków poznały  piękny kraj jakim są Włochy. Po odprawie paszportowej, zaczęliśmy zwiedzanie i podziwianie słonecznej Italii. Jego historię, kulturę, sławne postaci, znane miasta i charakterystyczne zabytki poznaliśmy dzięki prezentacji multimedialnej. Słuchaliśmy hymnu i znanych włoskich przebojów. Największe wrażenie wywarła Wenecja oraz krzywa wieża w Pizzie. Zapraszamy do galerii!

 • 2021-02-17-walentynki-01_4x3.jpg

  Świętujemy Walentynki

  2021-02-17 07:45

  14 luty - Walentynki był dla naszych przedszkolaków prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Były rozmowy o uczuciach i tradycjach walentynkowych. Każde dziecko przygotowało kartkę walentynkową dla przyjaciela, następnie odbyło się losowanie. Tradycją walentynkową jest mały upominek, którego w tym dniu też i nie zabrakło – dzieci otrzymały czerwone lizaki w kształcie serca.

 • 2021-02-17-bal-karnawalowy-01_4x3.jpg

  Bal Karnawałowy

  2021-02-15 15:05

  W dniu 10 stycznia odbył się Bal Karnawałowy w Barankowie. Wszystkie sale były udekorowane pięknie balonami, które wprowadziły dzieci w radosny nastrój oraz zachęcały do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać księżniczki, motylki, strażaków, zwierzątka. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  

 • dzień pizzy- fot.Barankowo

  Dzień Pizzy

  2021-02-10 08:03

  Dzień Pizzy w przedszkolu i na całym świecie obchodzi się 9 lutego. Tego dnia sale naszych przedszkolaków zamieniły się we włoskie pizzerie. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Dzieci dowiedziały się dokładnie z jakich produktów składa się pizza a także jakie składniki można dodać na pizzę. W całym Barankowie unosił się piękny zapach pieczonej pizzy, na którą przedszkolaki z niecierpliwością już czekały. Smacznego! 

 • Wizyta w aptece - fot. Barankowo

  Wizyta w aptece

  2021-02-05 13:31

  W środę grupa 4 –latków odwiedziła pobliską aptekę. Panie farmaceutki zapoznały dzieci z wykonywanym przez siebie zawodem, opowiedziały co można kupić w aptece i co powinniśmy robić aby być zdrowym. Kupiliśmy też kilka potrzebnych rzeczy w które powinna być zaopatrzona każda apteczka. Na koniec każdy dostał zdrowego lizaka z witaminami, balona i kolorowankę.

  Wiemy, że warto dbać o zdrowie.

 • Podsumowanie akcji charytatywnej - fot. Barankowo

  Akcja charytatywna

  2021-02-02 07:37

  Zakończyliśmy rozpoczętą w zeszłym roku akcję charytatywną dla dzieci z chorobami nowotworowymi ze szpitala Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

 • Spotkanie z pielęgniarką - fot. Barankowo

  Spotkanie z pielęgniarką

  2021-02-02 07:29

  Temat zdrowia w obecnym czasie jest niezwykle ważny nie tylko dla dorosłych, ale i też dla przedszkolaków. Aby przybliżyć dzieciom znajomość zdrowia zaprosiliśmy na nasze zajęcia pielęgniarkę Panią Zenię, która pracuje w naszym żłobku. Dowiedzieliśmy się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowy tryb życia, jak ważna jest higiena i zdrowe odżywianie. Pani Zenia opowiedziała również o wykonywanej przez siebie pracy, pracy pielęgniarki i swoich obowiązkach. Zmierzyła dzieciom ciśnienie, zbadała puls i pracę serca.

  Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

   

 • zabawy-na-śniegu-fot.Barankowo

  Zabawy na śniegu

  2021-01-15 14:22