Masz pytanie?
Komunikaty

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Tydzień hiszpański w przedszkolu - fot. Barankowo

  Tydzień hiszpański w przedszkolu

  2020-11-25 11:51

  Pierwszym krajem do którego "wybraliśmy się" w tym roku przedszkolnym była słoneczna Hiszpania. Dzieci z zainteresowaniem poznały ciekawostki związane z tym krajem (Flamenco - hiszpański taniec narodowy, La tomatinę - bitwę na pomidory, corridę – walkę byków). Przedszkolaki odszukały na mapie Europy Hiszpanię, porównały jej wielkość do wielkości Polski, poznały hymn i flagę hiszpańską. Na zakończenie hiszpańskiego tygodnia dzieci skosztowały soku pomidorowego oraz owoców pochodzących z Hiszpanii. Już za miesiąc czeka nas kolejna podróż....

 • Dzień jeża w przedszkolu - fot. Barankowo

  Dzień Jeża w przedszkolu

  2020-11-20 09:02
 • Dzień niepodległości - fot. Barankowo

  11 listopada Święto Niepodległości

  2020-11-13 06:54

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też w każdej grupie odbyły się zajęcia poświęcone właśnie Niepodległej Polsce. Każdy przedszkolak chciał zostać prawdziwym patriotą. Wszyscy tego dnia wyglądali odświętnie i uroczyście, a na piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. Na dużym ekranie został wyświetlony film o symbolach narodowych oraz prezentacja przedstawiająca krótką lekcję patriotyzmu i historii Polski. Mamy nadzieję, że dzień ten pozostanie w pamięci "Małych Polaków".

 • Dzień postaci z bajek-fot.Barankowo

  Dzień postaci z bajek

  2020-11-12 13:27

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego maluchy rozwiązywały zagadki, tańczyły, naśladowały bohaterów z bajek oraz obejrzały teatrzyk bajkowy. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, dlatego warto dzieciom czytać jak najwięcej.

 • Tydzień owocowo-warzywny - fot. Barankowo

  Tydzień owocowo - warzywny

  2020-10-27 11:52

  W ostatnim tygodniu dzieci z przedszkola poznały różnorodne owoce i warzywa  które goszczą w naszych domach podczas posiłków i przekąsek. Poprzez zabawy, twórczość plastyczną , bezpośrednie smakowanie owoców dzieci doskonaliły prozdrowotne postawy i nabierały przekonania do ich jedzenia. Każda grupa wykazała się dużą wiedzą na temat owoców i warzyw, ich spożywania oraz roli jaką pełnią w naszym odżywianiu. Największą atrakcją było przygotowywanie owocowych szaszłyków i kompotów. Był to bardzo pyszny czas.

 • Dzień Papieża Jana Pawła II- fot. Barankowo

  Dzień Papieża Jana Pawła II

  2020-10-27 11:49

  ,, Dzieci są nadzieją, która rozkwita
  wciąż na nowo,
  projektem, który nieustannie
  się urzeczywistnia,
  przyszłością, która pozostaje
  zawsze otwarta”.
                                        Jan Paweł II

  16 października grupy przedszkolne obchodziły Dzień Papieża Jana Pawła II – Papieża Polaka. Dzieci obejrzały film o życiu Jana Pawła II, który pokazywał jak trudną drogę musiał pokonać zanim wyjechał do Watykanu. Słuchały też ulubionych pieśni Papieża, oraz śledziły jego pielgrzymki i wyprawy tak oczekiwane przez wszystkich ludzi na całym świecie. Na koniec każdy zjadł ulubioną przez papieża wadowicką Kremówkę. Był to dzień pełen wzruszeń i wspomnień. 

   

 • dzień jeża-fot.Barankowo

  Dzień Jeża w żłobku

  2020-10-20 13:14

  "Ma króciutkie nóżki,
  i maleńki ryjek,
  chociaż igły nosi,
  nigdy nic nie szyje”.

  Ach, cóż to za groźny zwierz? […]” Tak, tak- to jeżyk i jego święto- właśnie we wtorek 20 października obchodziliśmy w naszym żłobku. Na samym początku dzieci miały okazję poznać zwyczaje tego zwierzątka. Dowiedziały się także, co lubią jeść jeże?, Jak możemy pomóc jeżom? Co robią jak się czegoś boją? I jakie jest ich  środowisko przyrodnicze?. Były zagadki i wspólne zabawy przy piosenkach o jeżu.. Dużo radości sprawiła  zabawa pt.” Po lesie po lesie spacerują jeże….” i wiele wiele innych. Na koniec wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

 • Dzień poczty- fot. Barankowo

  Dzień poczty- poznajemy pracę listonosza

  2020-10-16 13:34

  W tym tygodniu dzieci z grup przedszkolnych poznały pracę listonosza. Na zajęciach dowiedziały się jaką drogę musi "pokonać" list, aby dotrzeć do nadawcy do adresata. Jak ważną i odpowiedzialną rolę i zadania ma listonosz, dostarczający listy i przesyłki. Dzieci przypomniały i utrwaliły swoje adresy zamieszkania, bo wiadomo, że bez niego korespondencja nie dotrze w określone miejsce. Samodzielnie zaprojektowały swój znaczek pocztowy oraz obrazek, który został zaadresowany do rodziców. Podczas spaceru listy zostały wrzucone do skrzynki pocztowej, a tam będą czekały na listonosza. 

 • światowy dzień zwierząt-fot.Barankowo

  Światowy dzień zwierząt

  2020-10-09 13:14

  09 października obchodziliśmy światowy dzień zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Dzieci ze żłobka słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały piosenki o tematyce zwierzęcej. Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność.  

 • Dzień Chłopca - fot. Barankowo

  Dzień chłopca

  2020-09-30 13:56

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

  Witamy serdecznie chłopaka każdego.

  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

   

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, upieczone babeczki oraz złożyły życzenia. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

 • Dzień przedszkolaka i dzień jesieni - fot. Barankowo

  Dzień Przedszkolaka i Powitanie Jesieni

  2020-09-24 13:20

  Słonecznego dnia, 23 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień przedszkolaka oraz świętowaliśmy nadejście jesieni. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni - kasztany, żołędzie oraz jarzębinę. Zrobiły z nich piękne ludziki, zwierzątka i ozdoby. W salach podziwiać można było wystawę przyniesionych "skarbów". W kinie zagościł jesienny repertuar, a dzieci zajadały pyszne  przekąski. Tego dnia wszyscy mieli uśmiechy na twarzach - świętowali milusińscy wraz z paniami. Teraz będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Segregacja śmieci - fot. Barankowo

  Segregacja śmieci

  2020-09-22 12:50

  18 września w naszym przedszkolu na zajęciach podjęliśmy bardzo ważny temat, dotyczył on SEGREGACJI ŚMIECI. Dzieci dowiedziały się co oznacza samo słowo ,,segregacja”, ,,recykling” Opowiedzieliśmy dlaczego warto segregować śmieci. Po zajęciach wyszliśmy posprzątać nasze tereny wokół przedszkola. Dzieci wszystkie odpady wrzucały do odpowiednio przygotowanych kolorowych koszów na śmieci.

 • Witamy po wakacjach - fot. Barankowo

  Witamy po wakacjach!

  2020-09-14 14:26

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  1 września w murach Barankowa po raz siódmy przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!

 • Piłkarska Akademia Reissa

  Akademia Piłkarska Reissa

  2020-09-08 08:05

  Akademia Reissa serdecznie zaprasza dzieci na treningi.

  Piłkarskie przedszkole:

  - wtorek godz. 17:00

  - sobota godz. 10:00

 • WEWNĘTRZNA PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCA W ŻŁOBKU

  WEWNĘTRZNA PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCA W ŻŁOBKU ORAZ W PRZEDSZKOLU

  2020-08-28 08:06
 • 2020-06-30-zakonczenie-01_4x3.jpg

  Pożegnane przedszkola

  2020-06-30 12:23

  Jak co roku wszyscy wyczekują wakacji, czasu beztroskiej zabawy, słodkiego lenistwa, wspaniałych przygód.

  Czerwiec to miesiąc radosny, ale też i smutny, ponieważ  tradycyjnie najstarsza nasza grupa opuszcza mury Barankowa. Przez cztery długie lata bardzo się zżyliśmy i teraz trudno się rozstać. Niestety czas mija nieubłagalnie i nasze małe szkraby osiągnęły już wiek szkolny.

  Dziękujemy Wam za wspaniały czas, za niezapomniane chwile, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Jesteśmy dumne, że mogłyśmy w tym uczestniczyć.

  Pamiętajcie, że stając się uczniami, nigdy nie przestajecie być dziećmi. W waszym życiu niech zawsze towarzyszy zabawa, radość i miłość. Nasze przedszkole będzie zawsze miało dla Was otwarte drzwi.

  Panie z Przedszkola

   

 • wakacje

  Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

  2020-06-26 12:42
 • Dziękujemy!

  Dziękujemy!

  2020-06-26 12:39
 • Konkurs - fot. Barankowo

  Konkurs plastyczny ,,Wszyscy jesteśmy dziećmi tego świata”.

  2020-06-19 20:14

  Z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkole zorganizowało konkurs plastyczny, którego celem było przekazanie dzieciom szacunku i akceptacji dla drugiego człowieka. Przez cały tydzień dzieci podczas zajęć zdalnych poznawały życie dzieci zamieszkujących inne kontynenty, ich zwyczaje, wygląd i codzienność. Z tych tygodniowych lekcji, oprócz nauki i wiedzy- wyciągnęliśmy bardzo ważne wnioski. Dowiedzieliśmy się, że wszystkie dzieci - nieważne gdzie mieszkają, jaki mają kolor skóry, czy zwyczaje są takimi samymi mieszkańcami naszej planety i należy się im jednakowy szacunek, akceptacja, zrozumienie, czy miłość – bo ,,Wszyscy jesteśmy dziećmi tego świata”. Autorzy prac wykazali się ogromnym talentem, pomysłowością i zaangażowaniem. Ogromnie ciężko było wyłonić pracę która stanęłaby na podium, więc po długich naradach postanowiłyśmy pierwsze miejsce przyznać wszystkim uczestnikom konkursu.  Naszym małym zwycięzcą serdecznie gratulujemy.

  To dzieci są naszą przyszłością

 • Życzenia - fot. Barankowo

  Życzenia z okazji Dnia Dziecka

  2020-06-01 08:59