Masz pytanie?
Komunikaty

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • występ teatralny "Czerwony Kapturek"-fot.Barankowo

  Występ teatralny 'Czerwony Kapturek"

  2021-03-02 08:53

  W środę przedszkolacy z Barankowa obejrzały przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek" z udziałem dzieci z klasy 3 a. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy dziewczynki, która poprzez swój strój zwana była Czerwonym Kapturkiem, losy babci i leśniczego oraz sprytnego wilka, który na końcu okazał się całkiem przyjazny i częstował dzieci słodkościami. Reżyserem występu była wychowawczyni klasy 3- pani Ilona Walczak. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci były dowodem na doskonałą zabawę i mile spędzony czas.

 • Dzień Dinozaura - fot. Barankowo

  Dzień Dinozaura

  2021-03-01 14:38

  26 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. "Cofneliśmy" się w czasie, aby podążać śladami prehistorycznych stworzeń. Dzieci dowiedziały się jak one wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Dzieliły dinozaury na mięsożerne i roślinożerne. Poznały kilka ciekawostek na ich temat. Słuchały ich odgłosów, poznały pracę paleontologa, a na koniec każdy przedszkolak wykonał swojego dinozaura, 4 latki z papierowych talerzyków, 5 latki z balonów, a 3 latki ułożyły dinozaura z rozsypanki. To był dzień pełen wrażeń i emocji.

 • wizyta pielęgniarki w grupie 5- latków-fot.Barankowo

  Wizyta pielęgniarki w grupie 5-latków

  2021-03-01 14:35
 • światowy dzień kota-fot.Barankowo

  Światowy Dzień Kota

  2021-02-22 06:44

  Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

  W dniu 17 lutego przedszkolaki z Barankowa obchodziły nietypowe święto - „Święto Kota”. Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Słuchały opowiadania i wierszy o kotach. Dużo radości sprawił dzieciom udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto - budce kociej. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

   

   

 • wizyta logopedy-fot.Barankowo

  Wizyta logopedy

  2021-02-19 14:42

  W środę na zajęcia grupa 4 latków zaprosiła panią Justynę, która jest neurologopedą. Wyjaśniła nam na czym polega jej praca, w jaki sposób pracuje i kim mogą być jej pacjenci. Dzieci były bardzo zdziwione gdy dowiedziały się, że takiej pomocy potrzebują również osoby dorosłe, starsze. Pani Justyna pokazała nam jak prawidłowo wymawiać głoski, które mogą sprawiać kłopot i jak ćwiczyć aparat mowy. Wirtualnie zwiedziliśmy gabinet i poznaliśmy narzędzia jakimi posługuje się w pracy logopeda. Ta lekcja była bardzo cenna, a uzyskane wskazówki będziemy stosować na co dzień.

 • tydzień włoski- fot.Barankowo

  Tydzień włoski

  2021-02-19 14:28

  W ciągu ostatniego tygodnia dzieci z grupy 4 i 5 latków poznały  piękny kraj jakim są Włochy. Po odprawie paszportowej, zaczęliśmy zwiedzanie i podziwianie słonecznej Italii. Jego historię, kulturę, sławne postaci, znane miasta i charakterystyczne zabytki poznaliśmy dzięki prezentacji multimedialnej. Słuchaliśmy hymnu i znanych włoskich przebojów. Największe wrażenie wywarła Wenecja oraz krzywa wieża w Pizzie. Zapraszamy do galerii!

 • 2021-02-17-walentynki-01_4x3.jpg

  Świętujemy Walentynki

  2021-02-17 07:45

  14 luty - Walentynki był dla naszych przedszkolaków prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Były rozmowy o uczuciach i tradycjach walentynkowych. Każde dziecko przygotowało kartkę walentynkową dla przyjaciela, następnie odbyło się losowanie. Tradycją walentynkową jest mały upominek, którego w tym dniu też i nie zabrakło – dzieci otrzymały czerwone lizaki w kształcie serca.

 • 2021-02-17-bal-karnawalowy-01_4x3.jpg

  Bal Karnawałowy

  2021-02-15 15:05

  W dniu 10 stycznia odbył się Bal Karnawałowy w Barankowie. Wszystkie sale były udekorowane pięknie balonami, które wprowadziły dzieci w radosny nastrój oraz zachęcały do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać księżniczki, motylki, strażaków, zwierzątka. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  

 • dzień pizzy- fot.Barankowo

  Dzień Pizzy

  2021-02-10 08:03

  Dzień Pizzy w przedszkolu i na całym świecie obchodzi się 9 lutego. Tego dnia sale naszych przedszkolaków zamieniły się we włoskie pizzerie. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Dzieci dowiedziały się dokładnie z jakich produktów składa się pizza a także jakie składniki można dodać na pizzę. W całym Barankowie unosił się piękny zapach pieczonej pizzy, na którą przedszkolaki z niecierpliwością już czekały. Smacznego! 

 • Wizyta w aptece - fot. Barankowo

  Wizyta w aptece

  2021-02-05 13:31

  W środę grupa 4 –latków odwiedziła pobliską aptekę. Panie farmaceutki zapoznały dzieci z wykonywanym przez siebie zawodem, opowiedziały co można kupić w aptece i co powinniśmy robić aby być zdrowym. Kupiliśmy też kilka potrzebnych rzeczy w które powinna być zaopatrzona każda apteczka. Na koniec każdy dostał zdrowego lizaka z witaminami, balona i kolorowankę.

  Wiemy, że warto dbać o zdrowie.

 • Podsumowanie akcji charytatywnej - fot. Barankowo

  Akcja charytatywna

  2021-02-02 07:37

  Zakończyliśmy rozpoczętą w zeszłym roku akcję charytatywną dla dzieci z chorobami nowotworowymi ze szpitala Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

 • Spotkanie z pielęgniarką - fot. Barankowo

  Spotkanie z pielęgniarką

  2021-02-02 07:29

  Temat zdrowia w obecnym czasie jest niezwykle ważny nie tylko dla dorosłych, ale i też dla przedszkolaków. Aby przybliżyć dzieciom znajomość zdrowia zaprosiliśmy na nasze zajęcia pielęgniarkę Panią Zenię, która pracuje w naszym żłobku. Dowiedzieliśmy się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa zdrowy tryb życia, jak ważna jest higiena i zdrowe odżywianie. Pani Zenia opowiedziała również o wykonywanej przez siebie pracy, pracy pielęgniarki i swoich obowiązkach. Zmierzyła dzieciom ciśnienie, zbadała puls i pracę serca.

  Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

   

 • zabawy-na-śniegu-fot.Barankowo

  Zabawy na śniegu

  2021-01-15 14:22
 • Świąteczne życzenia

  Świąteczne Życzenia

  2020-12-22 09:51
 • Dzień Biały, czyli pierwszy dzień zimy - fot. Barankowo

  Dzień Biały, czyli Pierwszy Dzień Zimy

  2020-12-22 09:36

  Dziś zima świętowała swoje urodziny. Z tej okazji wszystkie dzieci były ubrane na biało. Było liczenie śnieżynek, bitwa na śnieżki oraz wiele innych zajęć ruchowo-muzycznych związanych z "nową" porą roku. Dzieci wykonały również prace plastyczne, w których dominującym kolorem był biały. Pomimo braku śniegu za oknem, w Barankowie panowała zima "papierowa". Teraz czekamy na śnieżny puch na dworze.

 • Wigilia-fot.Barankowo

  Wigilia w Barankowie

  2020-12-21 07:03

  Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 18 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola zasiedli do wigilijnych stołów. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Dzieci smakowały pyszne wigilijne potrawy. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom tradycje i zwyczaje świąteczne, lecz, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

 • Mikołajki-fot.Barankowo

  Mikołajki

  2020-12-07 08:25

  Jak co roku z niecierpliwością czekaliśmy na przyjście Świętego Mikołaja. Specjalny Gość wraz z pomocnikiem Elfem również w piątek postanowił odwiedzić nasze przedszkolaki. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonków Mikołaja Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorący przywitany i zaproszony do sal. Miło spędzony czas wypełniły prezenty wręczone każdemu dziecku przez Mikołaja oraz zdjęcia z Gościem.

 • Andrzejki-fot.Barankowo

  Andrzejki

  2020-12-02 07:47

  "Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze"...

   

  Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Obecnie "Andrzejki" są wesołym spotkaniem dostarczającym przeżyć i emocji, a także okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość. Przedszkolaki podczas wróżb dowiedziały się jakie będą wykonywały zawody, nie zabrakło wróżenia z butów, lania wosku przez magiczny klucz oraz poznały imię przyszłej wybranki/wybranka serca. Na koniec dzieci zjadły słodki andrzejkowy poczęstunek. 

 • Dzień Misia w przedszkolu-fot.Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

  2020-11-27 14:49
 • dzień pluszowego misia-fot.Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia

  2020-11-26 15:11

  Miś pluszowy,

  Miś kudłaty, 

  Biały, czarny

  Lub łaciaty.

  Wszystkie misie

  My kochamy,

  Bo ich święto dzisiaj mamy.

  Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel dziecka. Z tej okazji w przedszkolu oraz żłobku obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Dzieci w Barankowie odwiedziły duże pluszowe misie, które wraz z dziećmi tańczyły, rozwiązywały zagadki oraz oglądały historie o misiach. Na koniec misie poczęstowały dzieci słodkimi niespodziankami.