Masz pytanie?
Komunikaty

DRODZY RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępny jest harmonogram rekrutacji na nowy rok przedszkolny 2020/2021

DRODZY RODZICE!
Rada Rodziców zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu kotylionów na Wieczorek Karnawałowy. Prosimy, aby każde dziecko wykonało jedną parę kotylionów kolorystyka dowolna. Gotowe kotyliony prosimy przynosić do 17 stycznia do pań z grup.

KOCHANI RODZICE 
BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI
W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE
SIĘ  20 LUTEGO (CZWARTEK)

SZANOWNI RODZICE

Rada Rodziców Żłobka i Przedszkola „Barankowo”
ustaliła wysokość składki na radę w wysokości 90,00 zł 
na rok 2019/2020 dla każdego dziecka.
Niniejsza kwota zostanie w całości przeznaczona na:
• Prezent na Mikołaja
• Prezent na Zajączka
• Dzień Dziecka
• Zakończenie Roku
Wpłaty należy dokonać przelewem według informacji podanych przez Panie 
z poszczególnych grup dzieci.

UWAGA RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępna jest oferta ubezpieczenia na rok przedszkolny 2019/2020

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

Nasze filmy
Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Opieka zdrowotna

Nasza Pani Położna informuje i radzi, jak dbać o zdrowie i nie tylko!

 

Więcej

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 781 04 18
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka do Wodociągów i Piekarni

  2019-05-17 14:08

  W ramach realizacji programu preorientacji zawodowej w przedszkolu grupa 5-latków udała się na dwie wycieczki. Pierwsza z nich odbyła się 30 kwietnia do Wodociągów Kępińskich. Przy jej organizacji pomógł nam jeden z rodziców – p. Marcin, który opowiedział nam o potrzebie oczyszczania wody w ochronie środowiska naturalnego. Największą atrakcją było dla nas wejście na samą górę Wieży Ciśnień. Dzieci mogły podziwiać piękne widoki.
  Na kolejną wycieczkę wybraliśmy się dnia 10 maja do Zakładu Produkcji Piekarsko-Cukierniczej w Słupi p/Kępnem. Dzieci zobaczyły różne urządzenia wykorzystywane w piekarni oraz poznały sposoby i etapy wypieku chleba oraz ciasta. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza i cukiernika. Na koniec zostaliśmy poczęstowani pysznymi pączkami.

 • Pokaz tańca - fot. Barankowo

  Międzynarodowy Dzień Tańca

  2019-04-29 12:48

  W poniedziałek 29 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili tancerze ze studia tańca Retro wraz z opiekunem Panem Pawłem Wielgoszem. Zapraszamy do galerii!

 • Śniadanko wielkanone i zajączek - fot. Barankowo

  Śniadanko Wielkanocne i odwiedziny Zajączka

  2019-04-18 09:41

  Już po raz kolejny raz w naszym przedszkolu dzieci wraz ze swoimi paniami oraz  pracownikami Barankowa mogli wspólnie zasiąść do suto zastawionego stołu wielkanocnego. Na stołach gościły potrawy wielkanocne – jajka, kiełbaska, sałatka, wędliny, chlebek i babki, które dzieci zjadały ze smakiem. W tym dniu mogliśmy podziwiać występ starszych kolegów, który wprowadził nas w nastrój świąteczny. Wielką niespodzianką było przybycie Zajączka wraz z jego pomocnicą Kurką, którzy biegając po ogrodzie machali i witali się z dziećmi. Podrzucając prezenty po przedszkolnym ogrodzie wprawiły dzieci w niesamowitą radość i zaskoczenie. Dzień ten upłynął nam bardzo wesoło i już nie możemy się doczekać kolejnych świąt! 

 • Palma Wielkanocna - fot. Barankowo

  Palma Wielkanocna

  2019-04-18 09:34

  Tradycyjnie jak co roku wraz z naszymi dziećmi wykonaliśmy palmę wielkanocną. Zapraszamy do galerii!

 • Zajęcia otwarte - fot. Barankowo

  Zajęcia otwarte w grupie 4-latków

  2019-04-16 14:12

  12 kwietnia w piątek w grupie 4-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, których tematem była "Wiosna wokół nas". Celem spotkanie było umożliwienie rodzicom obserwowania swojego dziecka w czasie zajęć i zabaw, zapoznanie z osiągnięciami swojej pociechy oraz jej zachowania w grupie rówieśniczej. Zajęcia miały wzbudzić w dzieciach chęć obserwowania otaczającej nas przyrody.

 • Dzień wiosny - fot. Barankowo

  Witamy wiosnę!

  2019-03-22 13:34

  "Zgiń, przepadnij zimo i nie wracaj do nas, na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona!"

  Pod takim hasłem upłynął nam czwartek (21.03), czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny! W tym dniu od rana panie w strojach wiosen witały dzieci gorącym uśmiechem, a to był dopiero początek zielonego dnia. Zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci wraz z paniami zebrały się na przedszkolnej jadalni, aby przypomnieć sobie oznaki wiosny, zaśpiewać piosenki na przywitanie nowej pory roku oraz żeby obejrzeć przygotowane przez panie przedstawienie pt. "Rzepka". Na koniec wybraliśmy się wspólnie na poszukiwanie wskazówek do rozwiązania wiosennych zagadek.

 • Zajęcia dodatkowe - fot. Barankowo

  Zajęcia dodatkowe w Barankowie

  2019-03-22 13:34

  Aby zapewnić dzieciom wszechstronny rozwój, który w wieku przedszkolnym jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, oprócz codziennych zajęć dydaktycznych proponujemy też dzieciom zajęcia dodatkowe. Zajęcia dzięki którym będą mogły lepiej poznawać świat, wyrażać siebie, doświadczać nowych odkryć, a zdobyte umiejętności będą duży krokiem w przyszłość. Zabawa z językiem angielskim, zajęcia plastyczne, i ćwiczenia gimnastyczno-korekcyjne tak bardzo lubiane rzez dzieci na stałe zagościły w Barankowie.

 • Dzień kobiet - fot. Barankowo

  Dzień Kobiet w Barankowie

  2019-03-13 08:23

  "Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów"

  Wszyscy wiedzą, że 8 marca swoje święto ma każda kobieta - i ta mała, i ta duża, i ta młoda, i ta starsza... Do Barankowa, nawet najmłodsi mężczyźni, od samego rana przychodzili z kwiatkami dla swoich koleżanek i pań opiekunek. Każda mała kobietka została obdarowana drobnym upominkiem, chłopcy śpiewali "Sto lat!" i mówili piękne wierszyki. Żeby uczcić ten wyjątkowy dzień, panie przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek. Od najmłodszych lat przedszkolaki uczą się polskich tradycji.

  Zapraszamy do galerii!

 • Bal karnawałowy - fot. Barankowo

  Bal karnawałowy

  2019-03-05 15:37

  Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 28 lutego 2019r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z radością czekały. Imprezę poprowadziły panie w karnawałowych strojach. Na czas zabawy, dziewczynki zamieniły się w księżniczki, damy dworu, wróżki, motylki itp., a chłopcy w królewiczów, rycerzy, budowniczych, supermenów i wiele innych postaci bajkowego świata. Zapraszamy do galerii!

 • Walentynki - fot. Barankowo

  Walentynki, czyli dzień serca w Barankowie

  2019-02-14 12:34

  Dzisiaj mamy walentynki
  miejcie więc wesołe minki.
  Uśmiech niech nie znika z twarzy,
  i niech każdy sobie marzy,
  byśmy się kochali wkoło.
  Wtedy będzie nam wesoło!!!

  W czwartek 14 lutego 2019r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki". Wszystkie dzieci wraz z paniami tego dnia ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały ten dzień we wspaniale i miłe wrażenia. Z tej okazji udekorowaliśmy również sale czerwonymi serduszkami oraz zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień pizzy - fot. Barankowo

  Dzień Pizzy

  2019-02-12 09:23

  Ciekawe czy któryś Rodzic wie jakie państwo jest królestwem pizzy, od kogo pochodzi nazwa Margherita oraz jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały ich kolory? Dzieci z Barankowa już to wszystko wiedzą. Te ciekawe informacje zdobyły w trakcie świętowania Dnia Pizzy, który obchodzony był w czwartek 7 lutego. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień dinozaura - fot. Barankowo

  Dzień Dinozaura w Barankowie

  2019-02-06 09:44

  Luty jak każdy miesiąc w przedszkolu, jest pełen niespodzianek, a także okazji do zdobywania wiedzy o świecie. W dniu 5 lutego dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Dinozaura. Zaproszony do przedszkola pan Paleontolog przedstawił dzieciom rodzaje dinozaurów, gdzie żyły i co jadły. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają narzędzia paleontologa, na czym polega jego praca oraz jakie faktycznie rozmiary miały pradawne stwory. Dzieci słuchały z ogromnym zaciekawieniem, a czas na zajęciach minął bardzo szybko i przyjemnie.

 • Ferie zimowe - fot. Barankowo

  Ferie zimowe w Barankowie

  2019-01-28 06:59

  Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw i odpoczynku, to dni w których do przedszkola uczęszcza mniejsza grupa podopiecznych, biorących udział w wielu ciekawych zabawach i zajęciach. Każdy dzień wypełniony był zajęciami o charakterze integracyjnym, twórczym oraz rozwijającym komunikację w grupie. Przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia m. in. w różnego rodzaju grach i zabawach integracyjnych, zabawach muzyczno – tanecznych, grach i zabawach ruchowych oraz zajęciach plastycznych. Nie mogło zabraknąć również zajęć kulinarnych, na których powstawały pyszne rogaliki i kanapki. Podczas ferii czas w Barankowie upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

 • 2019-01-01-14-dzieL„-babci-i-dziadka-01_4x3.jpg

  Dzień Babci i Dziadka

  2019-01-08 15:37

  Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Baranowie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W dniach 08-11 stycznia dzieci śpiewały piosnki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci prezenty. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.

 • Pierwszy dzień zimy - fo. Barankowo

  Pierwszy dzień zimy czyli biały dzień w przedszkolu

  2019-01-04 10:26

  Pomimo, iż za oknem nie było widać śniegu to 21 grudnia obchodziliśmy urodziny Pani Zimy. W ty dniu dzieci przyszły ubrane na biało i po obfitym śniadaniu rozpoczęliśmy "zimowe szaleństwo". Były tańce dla Pani Zimy, zagadki, układanie bałwanka, ale też co ważne podczas zimowych zabaw przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa. Na koniec urządziliśmy bitwę na śnieżki, przy które było najwięcej radości i emocji.

 • Pieczenie pierników - fot. Barankowo

  Pieczenie świątecznych pierników

  2019-01-02 16:39

  W ostatnim tygodniu grudnia dzieci z naszego przedszkola zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

 • Warsztaty i jasełka z rodzicami - fot Barankowo

  Warsztaty i Jasełka z Rodzicami

  2018-12-21 11:16

  Przedświąteczny czas to okres pełen spotkań i życzeń. Co roku zapraszamy rodziców do Barankowa, aby całą rodziną spędzić wspólnie popołudnie w towarzystwie kolęd. W tym roku dzieci z grup żłobkowych przygotowały dla swoich rodziców krótkie występy o tematyce świątecznej, a następnie wspólnie dekorowaliśmy kartki świąteczne. Przedszkolaki natomiast przedstawiły dla rodziców jasełka. Panie złożyły wszystkim życzenia świąteczne. Spotkania rozpoczęła grupa 2-latków oraz 3-latków 11 grudnia, następnie 12 grudnia 4-latki, 13 grudnia 5-latki. Dzieci włożyły w występy wiele pracy, ale też nauka piosenek i wierszyków sprawiała im dużo radości. Po wielu wzruszeniach na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

   

 • Mikołajki - fot. Barankowo

  Mikołaj w Barankowie

  2018-12-05 13:45

  Święty Mikołaj do nas przychodzi,
  dużo prezentów dzieciom przynosi .
  W buciki wszystko zwinnie upycha
  i jak czarodziej w pośpiechu znika.

  6 grudnia dzieci z Baranowa od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie). Święty Mikołaj dotarł na czas,  Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym Ho, Ho, Ho! Wszyscy przywitaliśmy naszego gościa bardzo gorąco i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem oczekiwanych prezentów oraz pamiątkowymi zdjęciami.

 • Wizyta u Mikołaja - fot. Barankowo

  3-latki odwiedziły Mikołaja

  2018-12-05 08:59

  We wtorek 4 grudnia po zjedzonym obiedzie grupa 3-latków wraz z paniami opiekunkami wyruszyła na wycieczkę do Dworu Świętego Mikołaja w Ustroniu. Po pełnej wrażeń podróży autobusem na miejscu powitał nas Mr. Elf, który wprowadził nas do dworu Mikołaj, gdzie czekała na nas cała masa atrakcji.

 • Andrzejki - fot. Barankowo

  Andrzejki w Barankowie

  2018-12-04 09:42

  Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W czwartek 29 listopada  obchodziliśmy w  naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka.