Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • unnamed_(1)_4x3[1].jpg

  Wakacyjne życzenia

  2021-06-30 13:39
 • Zakończenie roku 2020/2021 - fot. Barankowo

  Zakończenie roku przedszkolnego 2020/2021

  2021-06-30 13:38

  W czwartek 24 czerwca grupy żłobkowe zakończyły rok przedszkolny 2020/2021. Dzieci przygotowały wakacyjne występy, odebrały od Pań dyplomy oraz małe podarunki, które będą mogły wykorzystać podczas wakacji. Wszystkim życzymy udanego odpoczynku, słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu :)

 • Roztrzygnięcie gminengo konkursu piosenki ekologicznej- fot. Barankowo

  Rozstrzygnięcie gminnego konkursu piosenki ekologicznej "Eko żyjemy i śpiewać o tym chcemy"

  2021-06-28 13:15

  Dzieci, które reprezentowały nasze przedszkole mogą poszczycić się ogromnym sukcesem, gdyż dziewczynki z grupy 4-latków zdobyły pierwsze miejsce i są to: Aleksandra Mikoś i Celina Głowacz. Natomiast z 5-latków Julia Pilarek i Michał Patkowski zdobyli trzecie miejsce .

  Gratulujemy.

 • Zakończenie roku 5-latków "Na Wzgórzu"- fot.Barnkowo

  Zakończenie roku 5-latków "Na Wzgórzu"

  2021-06-28 09:46
 • Zakończenie roku i pożegnanie 5-latków-fot.Barankowo

  Zakończenie roku i pożegnanie 5-latków

  2021-06-28 09:15
 • Magik w Barankowie-fot.Barankowo

  Magik w Barankowie

  2021-06-21 12:17

  W piątek 18 czerwca nasze przedszkole odwiedził iluzjonista, który wprowadził wszystkich w doskonały humor. Młodsze dzieci ze żłobka oraz starsze z przedszkola z dużym zainteresowaniem obserwowały każdy magiczny ruch iluzjonisty oraz jego asystentki- wróżki. Każdy wykonany pokaz był nagradzany gromkimi oklaskami. Zafascynowanie oraz uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Zabawy w czarowanie bardzo się wszystkim podobały, szczególnie gdy samemu można było wziąć udział w występie u boku iluzjonisty.

 • Konkurs piosenki-fot.Barankowo

  Konkurs piosenki

  2021-06-10 10:10

  Dzieci z grupy 4 i 5-latków wzięły udział w konkursie piosenki organizowanej przez Zespół Szkół w Łęce Mroczeńskiej pt: "Eko żyjemy i śpiewać o ty chcemy". Grupę młodszą reprezentowały Aleksandra Mikoś i Celina Głowacz natomiast starszą Julia Pilarek i Michał Patkowski.

 • Dzień Dziecka - fot.Baranowo

  Dzień Dziecka

  2021-06-04 09:11

  Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają wszystkie przedszkolaki. Tego dnia każde dziecko powinno być uśmiechnięte oraz szczęśliwe dlatego ważne jest aby ten dzień był niezapomniany oraz pełen atrakcji.

  W tym roku Dzień Dziecka podzieliliśmy na dwa dni. 31 maja swoje święto obchodziły dzieci ze żłobka, natomiast 1 czerwca świętowały przedszkolaki. Pogoda była piękna dlatego mogliśmy zorganizować zabawy i konkursy na boisku obok przedszkola. Wszystkie dzieci wraz z paniami przebrały się w stroje sportowe.  Każdy z zapałem oraz radością uczestniczył w rozgrywkach sportowych, tańcach oraz innych zabawach. Na koniec mogliśmy skosztować pysznych lodów oraz popcornu i ciasteczek.

  Pierwszy czerwca to święto wszystkich dzieci, dlatego z tej okazji wszystkim maluchom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 • Z wizytą we Francji-fot.Barankowo

  Z wizytą we Francji

  2021-06-01 14:15

  Dzieci z grup przedszkolnych odbyły już kolejną fascynującą podróż po krajach świata. Tym razem poznaliśmy Francję. Zwiedziliśmy wirtualnie Paryż i poznaliśmy najważniejsze zabytki. Największe zainteresowanie wzbudziła Wieża Eiffla i Katedra Notre Dame.

  Słuchaliśmy hymnu Francji, porównywaliśmy wielkość powierzchni z naszą, wybieraliśmy najlepszą drogę dojazdu, omawialiśmy wygląd flagi i nauczyliśmy się kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych.

  Jeśli chodzi  o atrakcje to zachwyt wśród dzieci wzbudził Disneyland, natomiast kulinarnym zaskoczeniem były żabie udka i ślimaki. Dziewczynki zainteresowały się modą i francuskimi perfumami, natomiast chłopcy z uwagą słuchali o pożarze Katedry i zmaganiach strażaków.

  Na koniec podróży upiekliśmy francuskie ciasteczka, które były zjedzone z wielkim smakiem.

 • Dzień Matki-fot.Barankowo

  Dzień Matki

  2021-05-27 09:33

  Kochana Mamo!

  Życzę Ci, żebyś zawsze

  szczęśliwa była,

  w radości i szczęściu żyła.

  Niech o każdej porze i wszędzie

  Uśmiech na Twojej twarzy będzie.

  W środę 26 maja obchodziliśmy Dzień Matki. W związku z tym świętem przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenki i tańce, których niestety rodzice na żywo nie mogli zobaczyć lecz za pomocą nagrań. Dzieci wykonały także  samodzielnie lub z pomocą pań upominki dla mam, które zabrały ze sobą do domu. Zapraszamy do galerii.

 • Dzień Kosmosu w żłobku-fot.Barankowo

  Dzień Kosmosu w żłobku

  2021-05-25 14:01

  W ubiegłym tygodniu w Żłobku obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu. Głównym celem zajęć było zdobycie wiedzy o planetach oraz przestrzeni kosmicznej. Dzieci miały okazję obejrzeć zdjęcia planet, poznać ich nazwy oraz zobaczyć globus ziemski. Zobaczyły również jak wyglądają rakiety oraz kosmonauci i mieszkańcy innych planet.

 • Światowy Dzień Pszczół-fot.Barankowo

  Światowy Dzień Pszczoł

  2021-05-24 13:19

  20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w grupie 4- latków przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

  Dzieci poznały budowę pszczoły, ich rodzaje, zwyczaje oraz znaczenie pszczół w naszej przyrodzie.

  Według naukowców wyginięcie pszczół na świecie miałoby drastyczne konsekwencje- głód, kryzys i wojny. Już Albert Einstein mówił kiedy znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną jeszcze tylko 4 lata życia. Dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat.

  Dzieci oglądały filmy o życiu pszczół, poznały rodzaje wytwarzanego miodu, zrobiły pracę plastyczną -Wesołą Pszczółkę i oczywiście próbowały prawdziwego słodkiego miodu.

  Aby pomóc pszczołom, każdy przedszkolak zrobi w domu poidełko, które umieści w ogrodzie.

 • Wizyta maluchów w aptece-fot.Barankowo

  Wizyta maluchów w aptece

  2021-05-18 08:54
 • Dzień Strażaka-fot.Barankowo

  Dzień Strażaka

  2021-05-05 09:29

  "Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

  Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą."

  Czwartego maja w kalendarzu jest święto: Międzynarodowy Dzień Strażaka.

  W związku z tym przedszkolaki wzięły udział w zajęciach poświęconych tej właśnie tematyce. Dzieci utrwaliły i zdobyły wiadomości na temat pracy strażaka oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Przypomnieliśmy sobie również numery alarmowe oraz dane jakie powinniśmy podać w razie potrzeby wzywania pomocy. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne pokazujące pracę i zagrożenia wynikające z wykonywanego zawodu. Końcowe deklaracje wskazywały na to, że prawie każdy przedszkolak chce w przyszłości zostać strażakiem.

 • Święto Konstytucji 3 Maja-fot.Barankowo

  Święto Konstytucji 3 Maja

  2021-05-04 13:56

  Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, które obchodzimy na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1971roku. W piątek 30 kwietnia w obchody tej rocznicy włączyły się dzieci z Barankowa. Uroczystość była okazją do rozmowy o Polsce oraz symbolach narodowych a jej celem było wyrobienie wśród dzieci szacunku do tradycji narodowych.

 • Przedszkolaki poznają Egipt-fot. Barankowo

  Przedszkolaki poznają Egipt

  2021-04-30 13:02

  Pod koniec kwietnia nasze przedszkolaki wybrały się w kolejną podróż marzeń do dalekiego kraju. Domyślacie się, jakie tym razem miejsce odwiedziły? Był to Egipt.Dzieci dowiedziały się, że przez ten kraj płynie jena z najdłuższych rzek- Nil, a większość terenów pokryta jest piaskiem- pustynią.

  Zapoznały się ze zwierzętami zamieszkującymi tamte rejony. Naszej podróży towarzyszyło moc atrakcji: poczuliśmy, jak to jest zostać mumią egipską, budowaliśmy piramidy z klocków. Na zakończenie zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny o rafie koralowej  i nurkowaniu, które jest bardzo popularne w Egipcie.

  Już wkrótce kolejna podróż w nieznane......

 • międzynarodowy dzień ziemi-fot.Barankowo

  Międzynarodowy Dzień Książki

  2021-04-30 07:27

  W dniu 26.04. w naszym Barankowie odbył się Międzynarodowy Dzień Książki.  To niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać z dziećmi o ich ulubionych bohaterach książkowych. Jest to także ważne wydarzenie dla wszystkich miłośników książek. Celem takiego święta jest rozbudzenie zainteresowania książkami oraz zachęcanie do korzystania z biblioteki przez dzieci.

 • Dzień Ziemi - fot. Barankowo

  Dzień Ziemi

  2021-04-23 13:29

  22 kwietnia, każdego roku, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. Warto zastanowić się, jak pomóc Pani Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty. Z okazji tego ważnego święta w Przedszkolu i Żłobku odbyły się zajęcia, mające na celu uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwo grozi środowisku naturalnemu ze strony człowieka, rozwijanie troski o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi oraz zapoznanie maluchów z pojęciem „recykling” i istotę segregowania śmieci.

 • IMG_0624_4x3.jpg

  Konkurs Wielkanocny

  2021-04-21 08:04

  Po powrocie z nauki zdalnej został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez przedszkole Barankowo, w którym udział brały dzieci ze wszystkich grup. Prace konkursowe były bardzo ciekawe, dlatego też każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę za udział w konkursie. Wszystkim bardzo gratulujemy.

   

 • Przygotowania do wielkanocy - fot. Baranowo

  Przygotowania do Wielkanocy

  2021-04-01 09:09