Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Dzień Jabłka-fot.Barankowo

  Dzień jabłka

  2021-10-18 09:46

  Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

  a jako przekąska niezwykle sycące...

  Jabłko pełne witaminek

  dla chłopaków i dziewczynek.

  W piątek świętowaliśmy w żłobku Dzień jabłka. Był to dzień wyjątkowy,inny niż wszystkie. Dzieci  poznały jabłka pod kątem wszystkich zmysłów( zapach, kolor, smak). Maluchy chętnie rozpoznawały i określały kształt owoców. Ponadto dowiedzieliśmy się także co można przyrządzić z owoców jakimi są jabłka. Wiele emocji dzieciom dostarczyły dzieciom konkurencje i ćwiczenia zręcznościowe. Na koniec dzieci wykonały z jabłek jeżyki, które zabrały do domu a także mieliśmy okazję spróbować pysznego przecieru jabłkowego z wafelkiem.

 • Dzień Chłopaka-fot.Barankowo

  Dzień chłopca

  2021-09-30 14:04

  Dziś obchodzimy w przedszkolu szczególne święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy chłopcy otrzymali prezenciki oraz medale "Super chłopaków". Natomiast dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Chłopcom składamy serdeczne życzenia. Zapraszamy do galerii.

 • Owocowy tydzień-fot.Barankowo

  Owocowy tydzień

  2021-09-30 08:17

  W środę dzieci z grupy żłobkowej trzylatków robiły sałatkę owocową. Każde z dzieci przyniosło po kilka różnych owoców. Następnie dostały plastikowe deski, noże oraz miseczki i przystąpiły do krojenia owoców. Wszystkie pokrojone owoce wrzucały do miseczek a następnie ze smakiem próbowały własnoręcznie przygotowanej sałatki.

 • Dzień Przedszkolaka i Pierwszy Dzień Jesieni - fot. Barankowo

  Dzień Przedszkolaka i Pierwszy Dzień Jesieni

  2021-09-23 11:04

  Słonecznego dnia, 23 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień przedszkolaka oraz świętowaliśmy nadejście jesieni. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni - kasztany, żołędzie oraz jarzębinę. Zrobiły z nich piękne ludziki, zwierzątka i ozdoby. Na korytarzu podziwiać można było wystawę przyniesionych "skarbów". Tego dnia wszyscy mieli uśmiechy na twarzach - świętowali milusińscy wraz z paniami. Teraz będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Dzień Policjanta-fot. Barankowo

  Dzień Policjanta

  2021-09-17 12:19

  W czwartek (17.09.2021) w naszym Barankowie gościliśmy specjalnych gości -policjantów, którzy przyjechali do nas radiowozem policyjnym. W czasie spotkania zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci były zachwycone mundurami i wyposażeniem policjantów (kajdanki, lizak itd.). Miały również możliwość obejrzenia samochodu policyjnego oraz jego wnętrza a także wysłuchania sygnału alarmowego. Tego typu spotkania są częścią wychowania patriotycznego oraz wnoszą w życie najmłodszych wartości moralne.

 • wrzesień-fot.Barankowo

  Wrzesień

  2021-09-10 08:45

  Wrzesień to okres adaptacji w żłobku dla dzieci, które przychodzą do nas po raz pierwszy. Jest to czas kiedy maluchy przyzwyczajają się do nowego środowiska, otoczenia oraz rozkładu dnia. Poznają sale, nowe panie oraz inne dzieci, uczą się funkcjonować samodzielnie-bez mamy. Czas adaptacji jest przejściowy i każde dziecko przechodzi je inaczej.

  Natomiast dzieci chodzące już drugi rok mają trudny czas poznania za sobą. Znają swoje panie bardzo dobrze a także siebie na wzajem. Mają swoje ulubione zabawki, chętnie uczestniczą w zajęciach oraz z przyjemnością chłoną nowe wiadomości.

  Zapraszamy do galerii zdjęć Biedronek (2-latki) oraz Motylków (3-latki). W kolejnych dniach zdjęcia będą jeszcze dodawane.

 • Witamy po wakacjach - fot. Barankowo

  Witamy po wakacjach

  2021-09-02 06:50

  Serdecznie witamy wszystkie dzieci i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na  twarzy wracacie w przedszkolne progi.

  Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz poznania nowych koleżanek i kolegów.

  W nowym roku życzymy wszystkim dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. A rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.

 • unnamed_(1)_4x3[1].jpg

  Wakacyjne życzenia

  2021-06-30 13:39
 • Zakończenie roku 2020/2021 - fot. Barankowo

  Zakończenie roku przedszkolnego 2020/2021

  2021-06-30 13:38

  W czwartek 24 czerwca grupy żłobkowe zakończyły rok przedszkolny 2020/2021. Dzieci przygotowały wakacyjne występy, odebrały od Pań dyplomy oraz małe podarunki, które będą mogły wykorzystać podczas wakacji. Wszystkim życzymy udanego odpoczynku, słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu :)

 • Roztrzygnięcie gminengo konkursu piosenki ekologicznej- fot. Barankowo

  Rozstrzygnięcie gminnego konkursu piosenki ekologicznej "Eko żyjemy i śpiewać o tym chcemy"

  2021-06-28 13:15

  Dzieci, które reprezentowały nasze przedszkole mogą poszczycić się ogromnym sukcesem, gdyż dziewczynki z grupy 4-latków zdobyły pierwsze miejsce i są to: Aleksandra Mikoś i Celina Głowacz. Natomiast z 5-latków Julia Pilarek i Michał Patkowski zdobyli trzecie miejsce .

  Gratulujemy.

 • Zakończenie roku 5-latków "Na Wzgórzu"- fot.Barnkowo

  Zakończenie roku 5-latków "Na Wzgórzu"

  2021-06-28 09:46
 • Zakończenie roku i pożegnanie 5-latków-fot.Barankowo

  Zakończenie roku i pożegnanie 5-latków

  2021-06-28 09:15
 • Magik w Barankowie-fot.Barankowo

  Magik w Barankowie

  2021-06-21 12:17

  W piątek 18 czerwca nasze przedszkole odwiedził iluzjonista, który wprowadził wszystkich w doskonały humor. Młodsze dzieci ze żłobka oraz starsze z przedszkola z dużym zainteresowaniem obserwowały każdy magiczny ruch iluzjonisty oraz jego asystentki- wróżki. Każdy wykonany pokaz był nagradzany gromkimi oklaskami. Zafascynowanie oraz uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Zabawy w czarowanie bardzo się wszystkim podobały, szczególnie gdy samemu można było wziąć udział w występie u boku iluzjonisty.

 • Konkurs piosenki-fot.Barankowo

  Konkurs piosenki

  2021-06-10 10:10

  Dzieci z grupy 4 i 5-latków wzięły udział w konkursie piosenki organizowanej przez Zespół Szkół w Łęce Mroczeńskiej pt: "Eko żyjemy i śpiewać o ty chcemy". Grupę młodszą reprezentowały Aleksandra Mikoś i Celina Głowacz natomiast starszą Julia Pilarek i Michał Patkowski.

 • Dzień Dziecka - fot.Baranowo

  Dzień Dziecka

  2021-06-04 09:11

  Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają wszystkie przedszkolaki. Tego dnia każde dziecko powinno być uśmiechnięte oraz szczęśliwe dlatego ważne jest aby ten dzień był niezapomniany oraz pełen atrakcji.

  W tym roku Dzień Dziecka podzieliliśmy na dwa dni. 31 maja swoje święto obchodziły dzieci ze żłobka, natomiast 1 czerwca świętowały przedszkolaki. Pogoda była piękna dlatego mogliśmy zorganizować zabawy i konkursy na boisku obok przedszkola. Wszystkie dzieci wraz z paniami przebrały się w stroje sportowe.  Każdy z zapałem oraz radością uczestniczył w rozgrywkach sportowych, tańcach oraz innych zabawach. Na koniec mogliśmy skosztować pysznych lodów oraz popcornu i ciasteczek.

  Pierwszy czerwca to święto wszystkich dzieci, dlatego z tej okazji wszystkim maluchom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 • Z wizytą we Francji-fot.Barankowo

  Z wizytą we Francji

  2021-06-01 14:15

  Dzieci z grup przedszkolnych odbyły już kolejną fascynującą podróż po krajach świata. Tym razem poznaliśmy Francję. Zwiedziliśmy wirtualnie Paryż i poznaliśmy najważniejsze zabytki. Największe zainteresowanie wzbudziła Wieża Eiffla i Katedra Notre Dame.

  Słuchaliśmy hymnu Francji, porównywaliśmy wielkość powierzchni z naszą, wybieraliśmy najlepszą drogę dojazdu, omawialiśmy wygląd flagi i nauczyliśmy się kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych.

  Jeśli chodzi  o atrakcje to zachwyt wśród dzieci wzbudził Disneyland, natomiast kulinarnym zaskoczeniem były żabie udka i ślimaki. Dziewczynki zainteresowały się modą i francuskimi perfumami, natomiast chłopcy z uwagą słuchali o pożarze Katedry i zmaganiach strażaków.

  Na koniec podróży upiekliśmy francuskie ciasteczka, które były zjedzone z wielkim smakiem.

 • Dzień Matki-fot.Barankowo

  Dzień Matki

  2021-05-27 09:33

  Kochana Mamo!

  Życzę Ci, żebyś zawsze

  szczęśliwa była,

  w radości i szczęściu żyła.

  Niech o każdej porze i wszędzie

  Uśmiech na Twojej twarzy będzie.

  W środę 26 maja obchodziliśmy Dzień Matki. W związku z tym świętem przedszkolaki zaprezentowały wierszyki, piosenki i tańce, których niestety rodzice na żywo nie mogli zobaczyć lecz za pomocą nagrań. Dzieci wykonały także  samodzielnie lub z pomocą pań upominki dla mam, które zabrały ze sobą do domu. Zapraszamy do galerii.

 • Dzień Kosmosu w żłobku-fot.Barankowo

  Dzień Kosmosu w żłobku

  2021-05-25 14:01

  W ubiegłym tygodniu w Żłobku obchodziliśmy Światowy Dzień Kosmosu. Głównym celem zajęć było zdobycie wiedzy o planetach oraz przestrzeni kosmicznej. Dzieci miały okazję obejrzeć zdjęcia planet, poznać ich nazwy oraz zobaczyć globus ziemski. Zobaczyły również jak wyglądają rakiety oraz kosmonauci i mieszkańcy innych planet.

 • Światowy Dzień Pszczół-fot.Barankowo

  Światowy Dzień Pszczoł

  2021-05-24 13:19

  20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w grupie 4- latków przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

  Dzieci poznały budowę pszczoły, ich rodzaje, zwyczaje oraz znaczenie pszczół w naszej przyrodzie.

  Według naukowców wyginięcie pszczół na świecie miałoby drastyczne konsekwencje- głód, kryzys i wojny. Już Albert Einstein mówił kiedy znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną jeszcze tylko 4 lata życia. Dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat.

  Dzieci oglądały filmy o życiu pszczół, poznały rodzaje wytwarzanego miodu, zrobiły pracę plastyczną -Wesołą Pszczółkę i oczywiście próbowały prawdziwego słodkiego miodu.

  Aby pomóc pszczołom, każdy przedszkolak zrobi w domu poidełko, które umieści w ogrodzie.

 • Wizyta maluchów w aptece-fot.Barankowo

  Wizyta maluchów w aptece

  2021-05-18 08:54