Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • 3-latki robią kanapki-fot.Barankowo

  3-latki robią kanapki

  2022-02-03 13:54

  Dzisiaj dzieci z grupy żłobkowej 3-latków wspólnie przygotowały sobie śniadanko. Nie zabrakło kolorowych i smacznych warzyw, które zdobiły talerze dzieci. Każdy ze smakiem wybierał sobie składniki, którymi zdobił sobie kanapki. Warto wdrażać dzieci do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.  

 • Ferie-fot.Barankowo

  Ferie

  2022-01-31 09:23
 • Dzień Babci i Dziadka-fot.Barankowo

  Dzień Babci i Dziadka

  2022-01-25 10:49

   

   

  PĘDZĄ WNUKI ULICAMI

  Z OGROMNYMI LAURKAMI.

  TE LAURKI PEŁNE KWIATÓW

  SĄ DLA WSZYSTKICH BABĆ I DZIADKÓW

  A DZIADKOWIE WRAZ Z BABCIAMI

  JUŻ CZEKAJĄ PRZED DOMAMI.

  PRZEZ LORNETKI PATRZĄ W DAL

  WYSTROJENI JAK NA BAL.

  21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. W związku z  tym świętem dzieci przygotowały dla dziadków specjalne przedstawienie, podczas którego zaprezentowały wierszyki oraz piosenki. Przedszkolaki zrobiły dla swoich najukochańszych babć i dziadków laurki wraz z życzeniami.

 • Świąteczne Życzenia

  Świąteczne Życzenia

  2021-12-22 13:05
 • Wigilia-fot.Barankowo

  Wigilia

  2021-12-21 12:35

  "Zapachniała choinka,

  na niej błyszczące gwiazdeczki,

  leży biały opłatek,

  jak Pan Jezus w żłóbeczku."

  21 grudnia w naszym żłobku odbyła się uroczysta Wigilia z udziałem dzieci i pań.Zgromadziliśmy się odświętnie ubrani  wokół stołu nakrytego białym obrusem, na którym pojawiła zupka owocowa, rybka, ziemniaczki i na deser oczywiście pierniczki i mandarynki.  W tle było słychać świąteczne kolędy, które wprawiały każdego w świąteczną atmosferę. Czekamy na Boże Narodzenie w gronie najbliższych...

 • Pieczemy pierniki-fot.Barankowo

  Pieczemy pierniki

  2021-12-17 13:30

  W ostatnim tygodniu grudnia dzieci z naszego przedszkola zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

 • Szlachetna Paczka

  2021-12-14 15:05

  Rado Rodziców pragniemy z całego serca podziękować Wam za wielkie zaangażowanie oraz wysiłek włożony w szykowanie Szlachetnej Paczki.

  Dziękujemy również serdecznie rodzicom, pracownikom oraz sponsorom za przyczynienie się do polepszenia losów rodziny poprzez dołożenie pomocnej cegiełki.

 • Mikołajki-fot. Barankowo

  Mikołajki

  2021-12-06 12:24

  Szóstego grudnia-jak dobrze wiecie,

  Święty Mikołaj chodzi po świecie.

  Dźwiga swój worek niezmordowanie.

  I każde dziecko prezent dostanie.

  Dziś w żłobku obchodziliśmy Mikołajki. Już od samego rana wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na Świętego Mikołaja, który jak co roku pojawił się ubrany w piękny czerwony strój z workiem pełnym prezentów. Za oknem padał śnieg, który podkreślił znaczenie tego szczególnego dnia. Dzieci przywitały gościa piosenkami świątecznymi, a  także podobne jak Mikołaj miały piękne mikołajowe czapeczki na głowie. Wszystkie dzieci były niezwykle zadowolone z otrzymanych prezentów. Mikołaju czekamy na Ciebie za rok...

 • Andrzejki-fot.Barankowo

  Andrzejki

  2021-12-01 13:15
 • Dzień Pluszowego Misia-fot.Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia

  2021-11-26 10:13

  "Gdy przytulisz się do niego,

  To poczujesz magię jego.

  Oj misiaczku, oj misiaczku

  ty mój mały przytulaczku."

  Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do żłobka swojego ukochanego misia na znak obchodzonej tradycji. Mimo coraz bardziej nowoczesnych i  atrakcyjnych zabawek należy pamiętać że pluszowy miś jako jedyny wiąże się z tym wyjątkowym dniem. W tym szczególnym dniu odwiedził nas specjalny gość- pluszowy miś, który opowiedział dzieciom historię powstania pluszaków. Miś przygotował dla dzieci specjalne zadania, zagadki oraz quizy, zatańczył z dziećmi oraz zaśpiewał misiową piosenkę. Na koniec wykonał wspólne zdjęcie z dziećmi oraz zostawił słodką przekąskę- misia Lubisia. 

   

 • Manufaktura-fot Barankowo

  Manufaktura

  2021-11-23 11:01

  W dniu 8.11.2021 r. odbyły się warsztaty robienia słodyczy "Manufaktura". Dzieci mogły zaobserwować jak powstają słodycze i później samodzielnie każde dziecko mogło wykonać swojego lizaka i zabrać go do domu. Było to ciekawe połączenie edukacji  z zabawą, które będą słodko wspominać.

 • Uroczystość 11 listopada-fot .Barankowo

  Uroczystość 11 listopada

  2021-11-22 10:40

  10 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z poszczególnych grup oraz pracownicy żłobka zebrali się aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego żłobka patriotyzmu  oraz wspominanie kultury i tradycji polskiej.

 • Dzień Papieski-fot.Barankowo

  Dzień Papieski

  2021-10-26 12:12

  W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Papieski, poświęcony papieżowi Polakowi-Janowi Pawłowi II. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające papieża Polaka, słuchały piosenek które kochał Jan Paweł II, a także obejrzały na filmie Jego osobę. Na koniec dzieci miały okazję spróbować kremówek, które tak uwielbiał Karol Wojtyła. Już od najmłodszych lat staramy się przybliżyć dzieciom tę wielką i ważną osobowość.

 • Dzień Jabłka-fot.Barankowo

  Dzień jabłka

  2021-10-18 09:46

  Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

  a jako przekąska niezwykle sycące...

  Jabłko pełne witaminek

  dla chłopaków i dziewczynek.

  W piątek świętowaliśmy w żłobku Dzień jabłka. Był to dzień wyjątkowy,inny niż wszystkie. Dzieci  poznały jabłka pod kątem wszystkich zmysłów( zapach, kolor, smak). Maluchy chętnie rozpoznawały i określały kształt owoców. Ponadto dowiedzieliśmy się także co można przyrządzić z owoców jakimi są jabłka. Wiele emocji dzieciom dostarczyły dzieciom konkurencje i ćwiczenia zręcznościowe. Na koniec dzieci wykonały z jabłek jeżyki, które zabrały do domu a także mieliśmy okazję spróbować pysznego przecieru jabłkowego z wafelkiem.

 • Dzień Chłopaka-fot.Barankowo

  Dzień chłopca

  2021-09-30 14:04

  Dziś obchodzimy w przedszkolu szczególne święto: Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszyscy chłopcy otrzymali prezenciki oraz medale "Super chłopaków". Natomiast dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Chłopcom składamy serdeczne życzenia. Zapraszamy do galerii.

 • Owocowy tydzień-fot.Barankowo

  Owocowy tydzień

  2021-09-30 08:17

  W środę dzieci z grupy żłobkowej trzylatków robiły sałatkę owocową. Każde z dzieci przyniosło po kilka różnych owoców. Następnie dostały plastikowe deski, noże oraz miseczki i przystąpiły do krojenia owoców. Wszystkie pokrojone owoce wrzucały do miseczek a następnie ze smakiem próbowały własnoręcznie przygotowanej sałatki.

 • Dzień Przedszkolaka i Pierwszy Dzień Jesieni - fot. Barankowo

  Dzień Przedszkolaka i Pierwszy Dzień Jesieni

  2021-09-23 11:04

  Słonecznego dnia, 23 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień przedszkolaka oraz świętowaliśmy nadejście jesieni. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni - kasztany, żołędzie oraz jarzębinę. Zrobiły z nich piękne ludziki, zwierzątka i ozdoby. Na korytarzu podziwiać można było wystawę przyniesionych "skarbów". Tego dnia wszyscy mieli uśmiechy na twarzach - świętowali milusińscy wraz z paniami. Teraz będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Dzień Policjanta-fot. Barankowo

  Dzień Policjanta

  2021-09-17 12:19

  W czwartek (17.09.2021) w naszym Barankowie gościliśmy specjalnych gości -policjantów, którzy przyjechali do nas radiowozem policyjnym. W czasie spotkania zostały przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci były zachwycone mundurami i wyposażeniem policjantów (kajdanki, lizak itd.). Miały również możliwość obejrzenia samochodu policyjnego oraz jego wnętrza a także wysłuchania sygnału alarmowego. Tego typu spotkania są częścią wychowania patriotycznego oraz wnoszą w życie najmłodszych wartości moralne.

 • wrzesień-fot.Barankowo

  Wrzesień

  2021-09-10 08:45

  Wrzesień to okres adaptacji w żłobku dla dzieci, które przychodzą do nas po raz pierwszy. Jest to czas kiedy maluchy przyzwyczajają się do nowego środowiska, otoczenia oraz rozkładu dnia. Poznają sale, nowe panie oraz inne dzieci, uczą się funkcjonować samodzielnie-bez mamy. Czas adaptacji jest przejściowy i każde dziecko przechodzi je inaczej.

  Natomiast dzieci chodzące już drugi rok mają trudny czas poznania za sobą. Znają swoje panie bardzo dobrze a także siebie na wzajem. Mają swoje ulubione zabawki, chętnie uczestniczą w zajęciach oraz z przyjemnością chłoną nowe wiadomości.

  Zapraszamy do galerii zdjęć Biedronek (2-latki) oraz Motylków (3-latki). W kolejnych dniach zdjęcia będą jeszcze dodawane.

 • Witamy po wakacjach - fot. Barankowo

  Witamy po wakacjach

  2021-09-02 06:50

  Serdecznie witamy wszystkie dzieci i ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na  twarzy wracacie w przedszkolne progi.

  Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz poznania nowych koleżanek i kolegów.

  W nowym roku życzymy wszystkim dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. A rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.