Masz pytanie?
Komunikaty

DRODZY RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępny jest harmonogram rekrutacji na nowy rok przedszkolny 2020/2021

DRODZY RODZICE!
Rada Rodziców zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu kotylionów na Wieczorek Karnawałowy. Prosimy, aby każde dziecko wykonało jedną parę kotylionów kolorystyka dowolna. Gotowe kotyliony prosimy przynosić do 17 stycznia do pań z grup.

KOCHANI RODZICE 
BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI
W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE
SIĘ  20 LUTEGO (CZWARTEK)

SZANOWNI RODZICE

Rada Rodziców Żłobka i Przedszkola „Barankowo”
ustaliła wysokość składki na radę w wysokości 90,00 zł 
na rok 2019/2020 dla każdego dziecka.
Niniejsza kwota zostanie w całości przeznaczona na:
• Prezent na Mikołaja
• Prezent na Zajączka
• Dzień Dziecka
• Zakończenie Roku
Wpłaty należy dokonać przelewem według informacji podanych przez Panie 
z poszczególnych grup dzieci.

UWAGA RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępna jest oferta ubezpieczenia na rok przedszkolny 2019/2020

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

Nasze filmy
Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Opieka zdrowotna

Nasza Pani Położna informuje i radzi, jak dbać o zdrowie i nie tylko!

 

Więcej

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 781 04 18
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Dary dla schroniska - fot. Barankowo

  Podsumowanie zbiórki na rzecz Schroniska w Niedźwiedziu

  2019-10-23 13:34

  W dniu 19 października wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Schroniska AZYL w Niedźwiedziu. Dziękujemy wszystkim, który wsparli naszą akcję niesienia pomocy bezdomnym zwierzakom!

   

 • Czytane bajek - fot. Barankowo

  Rodzice czytają dzieciom

  2019-10-09 13:23

  Kontynuując akcję ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”, oraz realizując projekt ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, w naszym przedszkolu zagościły mamy, które czytały dzieciom bajki. Zapraszamy do galerii!

 • Dogoterapia - fot. Barankowo

  Dogoterapia

  2019-10-08 13:27

  Dogoterapia pomaga i dzieciom, i dorosłym. Często bliski kontakt z psem okazuje się najlepszą terapią. Pies merda ogonem na nasz widok, pozwala się pogłaskać, poliże po ręce. Po prostu jest. Wierny i oddany. Popularną rasą psów, która jest specjalnie szkolona do terapii jest Golden Retriever. Taki też pies o imieniu Niko wraz ze swoimi treserkami odwiedził Barankowo.

 • Dzień Chłopca - fot Barankowo

  Dzień Chłopca

  2019-10-02 13:35

  30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka 4,5 latków

  2019-09-25 12:55

  We wtorek z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z grupy 4 i 5 latków wyjechały na wycieczkę do Mini Zoo "Cicho-sza" w Niedźwiedziu. Pani przewodnik oprowadziła nas po gospodarstwie opowiadając o zwierzętach. Po spacerze czekała na nas kiełbaska z grilla i wesołe zabawy na placu zabaw

 • Pierwszy dzień Jesieni - fot. Barankowo

  Pierwszy Dzień Jesieni i odwiedziny policji

  2019-09-25 12:48

  W piękny poniedziałkowy poranek dzieci z Barankowa powitały nową porę roku jaką jest jesień. Od kilku dni dzieci przygotowywały się do tego przynosząc do przedszkola dary jesieni, z których powstawała piękna wystawa. Tego dnia odwiedził nas również Pan Policjant z komendy Powiatowej w Kępnie. Opowiedział nam o wykonywanej przez siebie pracy, jednocześnie zwracając uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 • Witamy po wakacjach - fot. Barankowo

  Witamy o wakacjach!

  2019-09-11 07:27

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  2 września w murach Barankowa po raz szósty przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!

 • 2018-06-25-zyczenia-01_4x3_4x3.jpg

  Wakacyjne życzenia

  2019-06-25 13:41
 • podziekowanie_dla_rodzicow_4x3_4x3_4x3.jpg

  DZIĘKUJEMY!

  2019-06-25 13:38
 • Pożegnanie 5-latków - fot. Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2019-06-25 13:34

  W życiu tak bywa, że wszystko co piękne kiedyś się kończy. I właśnie 19 czerwca dzieci z najstarszej grupy 5-latków oficjalni pożegnały swoje przedszkole, Panie, koleżanki i kolegów. Po uroczystej mszy św. dzieci zaprezentowały swoje talenty artystyczne mówiąc wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. 

 • Zakończeie roku - fot. Barankowo

  Zakończenie roku przedszkolnego

  2019-06-25 13:23

  We wtorek 18.06.2018 roku w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2018/2019. Dzieci z grup żłobkowych i przedszkolnych przygotowały krótką część artystyczną, w której piosenką i wierszykiem przywitały nadchodzące wakacje, ale i pożegnały odchodzące do zerówki 5-latki. Każdy maluch otrzymał prezent, który może wykorzystać na wakacjach. Zostały także wręczone nagrody dla najbardziej pilnych czytelników.

  Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

 • Spotkanie z Elizą Piotrowską - fot. BarankowoSpotkanie z Elizą Piotrowską - fot. Barankowo

  Spotkanie z Elizą Piotrowską

  2019-06-12 13:36

  W upalny poniedziałek najstarsza grupa w Barankowie miała możliwość uczestniczenia w warsztatach z Panią  Elizą Piotrowską - polską autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panie bibliotekarki z Filii Bibliotecznej w Mroczeniu, które realizują zadania "Z książką w podróży".

 • Konkurs piosenki - ot. Barankowo

  Festiwal Piosenki u Sióstr Boromeuszek

  2019-06-07 09:39

  6 czerwca 2019 roku odbył się Festiwal Piosenki zorganizowany przez Przedszkole Sióstr Boromeuszek w Kępnie. W tym roku tematem przewodnim była Setna Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodłości. Nasze przedszkole w piosence "Wielcy Polacy" reprezentowały: Anna Pucała, Julia Rachel oraz Hanna Rozwadowska

 • Dzień Dziecka - fot. Barankowo

  Dzień Dziecka w Barankowie

  2019-06-03 09:46

  W tym roku w naszym przedszkolu Dzień Dziecka obchodzony był 30 i 31 maja. W pierwszym dniu wszystkie dzieci wybrały się na przedszkolny ogród by wspólnie bawić się z paniami animatorkami, a boisko w tym dniu zamieniło się w dmuchany plac zabaw. Wszystkie zamki wzbudziły ogromny zachwyt wszystkich przedszkolaków. Dzieci wspaniale się bawiły skacząc, brykając i zjeżdżając "z górki na pazurki", po udanych zabawach wszyscy wyruszyli a mały poczęstunek. Następnego dnia wszystkie dzieci zamieniły się w małych naukowców i wspólnie z chemikami wykonywali różne doświadczenia. Wszystkie dzieci był bardzo zadowolone i już nie możemy doczekać się kolejnego dnia dziecka!

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 4-latków

  2019-06-03 09:35

  W poniedziałek 27.05.2019 grupa 4 –laków wraz z Rodzicami i Rodzeństwem wybrała się na rodzinny piknik do ośrodka „Na wzgórzu” w Parzynowie. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym przedszkolaków, który był dla Rodziców niespodzianką z okazji ich święta. Po występach dzieci wręczyły swoim Rodzicom małe prezenciki, które przygotowały z niewielka pomocą pań. 
  Po zakończeniu części artystycznej dla dzieci przegotowany był szereg atrakcji, takich jak: strzelanie z łuku, poszukiwanie skarbu (podchody), zabawy terenowe, przejażdżka konna, malowanie twarzy, jak również zabawy na placu zabaw.
  A na zakończenie – mile pogadanki przy ognisku.

 • Festyn Murator - fot. Barankowo

  Festyn na Muratorze

  2019-05-28 14:11

  Dzieci z Barankowa, jak co roku, występowały na festynie organizowanym przez Sołectwo Murator. W tym roku festyn z okazji dnia dziecka odbył się 25 maja. Nasze dzieci zatańczyły do piosenek Pajacyk, Biedroneczka oraz Zielony Mosteczek, które okazało się największym hitem! A także zaśpiewały piosenkę dla swoich rodziców. Występ został nagrodzony ogromnymi brawami orz słodką niespodzianką.

 • Wycieczka do ZOO - fot. Barankowo

  Wycieczka 3-latków do ZOO

  2019-05-28 13:28

  Poniedziałek 27 maja 2019r. - w tym dniu dzieci z grupy 3-latków wraz ze swoimi Rodzicami i  paniami wybrały się na swoją ostatnią wycieczkę przed wakacjami do miasta Opola - ZOO.

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 2-latków do Górecznika

  2019-05-22 12:28

  W poniedziałkowy poranek 20 maja dzieci z grupy 2-latków wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę  pociągiem do Rodzinnego Parku Przygód i Edukacji w Przygodzicach. Dzieci były bardzo zachwycone podróżą. Na miejscu powitała nas pani przewodnik, która pokazała nam zwierzęta, owady, grzyby i co nieco o nich opowiedziała. Następnie dzieci mogły korzystać z placu zabaw, poprzyglądać się dinozaurom czy pobawić się w parku linowym. Na koniec każdy z apetytem zajadał pyszne frytki oraz lody. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów. Każdy z pewnością zapamięta i miło wspominać będzie ten wyjazd. Kolejny już za rok!

 • Wycieczka do piekarni - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 4 -latków do piekarni

  2019-05-22 09:56
 • Wioska indiańska - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 5-latków do Wioski Indiańskiej

  2019-05-22 09:40

  We wtorek 14.05.2019 grupa 5-latków wraz z Rodzicami udała się na wycieczkę do indiańskiej wioski Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim, gdzie mogła poczuć atmosferę Dzikiego Zachodu i zostać nieustraszonymi indiańskimi wojownikami.
  Po uroczystym powitaniu przy ognisku dzieci wraz z Rodzicami mogły zatańczyć indiański taniec pod totemem. W namiocie Tipi dzieci poznały zwyczaje i kulturę Indian, obejrzały również oryginalne przedmioty używane kiedyś przez Indian – tarcze wojowników, pióropusze, bębny i stroje indiańskie.
  Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z bloku gier i zabaw przygotowanych przez animatorów: przeciąganie liny, bieg w workach, wyścig na indiańskich nartach, gra na bębnach, malowanie opasek indiańskich, labirynt, łowienie rybek oraz nauka strzelania z łuku. Dodatkową atrakcją było malowanie „Bladych Twarzy” w tradycyjne, indiańskie wzory i nie tylko. Dla chętnych dostępna była także przebieralnia, w której można było przebrać się w piękne, kolorowe, indiańskie stroje.
  Na zakończenie Tatusiowie nieustraszonych indiańskich wojowników przygotowali pyszny regeneracyjny posiłek 