Masz pytanie?
Komunikaty

Decyzją Organu Prowadzącego dyżur w sierpniu w Żłobku Barankowo zostaje odwołany.  

NUMER KONTA RADY RODZICÓW
„BARANKOWO” 
 na rok przedszkolny 2019/2020

Bank: SBL Odział Baranów
65 8413 0000 0406 7241 3000 0001

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

Nasze filmy
Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Opieka zdrowotna

Nasza Pani Położna informuje i radzi, jak dbać o zdrowie i nie tylko!

 

Więcej

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 781 04 18
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Warsztaty świąteczne - fot. Barankowo

  Warsztaty świątczne z rodzicami

  2019-12-13 08:24

  Przedświąteczny czas to okres pełen spotkań i życzeń. Co roku zapraszamy rodziców do Barankowa, aby całą rodziną spędzić wspólnie popołudnie w towarzystwie kolęd. W tym roku dzieci z grup żłobkowych i przedszkolnych przygotowały dla swoich rodziców krótkie występy o tematyce świątecznej, a następnie wspólnie tworzyliśmy bożonarodzeniowe stroiki.  Panie złożyły wszystkim życzenia świąteczne. Spotkania rozpoczęła grupa 2-latków oraz 3-latków 10 grudnia, następnie 11 grudnia 4-latki, 12 grudnia 5-latki. Dzieci włożyły w występy wiele pracy, ale też nauka piosenek i wierszyków sprawiała im dużo radości. Po wielu wzruszeniach na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

 • Wycieczka do Św. Mikołaja - fot. Barankowo

  3-latki odwiedziły Mikołaja

  2019-12-05 14:04

  W piątek 13 grudnia po zjedzonym obiedzie grupa 3-latków wraz z paniami opiekunkami wyruszyła na wycieczkę do Dworu Świętego Mikołaja w Ustroniu. Po pełnej wrażeń podróży autobusem na miejscu powitał nas Mr. Elf, który wprowadził nas do dworu Mikołaj, gdzie czekała na nas cała masa atrakcji.

 • Mikołajki - ot. Barankowo

  Odwiedziny Świętego Mikołaja

  2019-12-05 14:02

  Święty Mikołaj do nas przychodzi,
  dużo prezentów dzieciom przynosi .
  W buciki wszystko zwinnie upycha
  i jak czarodziej w pośpiechu znika.

  6 grudnia dzieci z Baranowa od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu z wiadomych powodów (najgrzeczniejsze dzieci na całym świecie). Święty Mikołaj dotarł na czas,  Swoje wejście jak na Mikołaja przystało rozpoczął niezawodnym Ho, Ho, Ho! Wszyscy przywitaliśmy naszego gościa bardzo gorąco i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy, która zakończyła się wręczeniem oczekiwanych prezentów oraz pamiątkowymi zdjęciami.

 • Świąteczne przgotowania - fot. Barankowo

  Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

  2019-12-05 13:30

  W ostatnim drugim tygodniu  grudnia dzieci z naszego przedszkola oraz żłobka zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne. W tym tygodniu również całe przedszkole zamieniło się w zimowo-świąteczną krainę, gotowi na przybycie Mikołaja wszyscy ochoczo zabrali się za dekorowanie choinki, która jak co roku ozdobi naszą jadalnię.

 • Wycieczka do fabryki bombek - fot. Barankowo

  Wycieczka do fabryki bombek

  2019-12-05 13:21

  2 grudnia 2019 roku dzieci 4 i 5-letnie wraz z paniami wybrały się do fabryki bombek w Krośnicach. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się jak powstają świąteczne ozdoby choinkowe. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień Uśmiechu - fot. Barankowo

  Dzień Uśmiechu w Barankowie

  2019-12-05 13:20
 • Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy! - fot. Barankowo

  Zdrowo jemy - zdrowo rośniemy!

  2019-12-05 13:19
 • Dzień Pluszowego Misia - fot. Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia

  2019-12-02 14:37

  Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami, a w szatni przywitane zostały przez dwa Pluszowe Misie i mogły poczęstować się pysznym miodkiem i chrupkami. Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy”. Misie zaprosiły wszystkich do wspólnych konkursów i zabaw. Dzieci poznały też historię Pluszowego Misia i jak tradycja nakazuje odśpiewały głośne „Sto lat!” z okazji jego urodzin. Do zobaczenia już za rok

 • Spotkanie z farmaceutą - fot. Barankowo

  Spotkanie z farmaceutą

  2019-12-02 14:29

  W czwartek 21 listopada grupę 4 i 5 latków odwiedziła pani farmaceutka. Pani Basia przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych aptekarskich przyborów. Pani farmaceutka wytłumaczyła naszym milusińskim, czym są tabletki i jakie są ich rodzaje, co to są kapsułki, maści, syropy, krople i zastrzyki. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta. Jednak największą atrakcją spotkania było własnoręczne wykonywanie przez naszych przedszkolaków maści. Kiedy krem był gotowy pani Basia przełożyła go do pudełeczka, a następnie opisała jego zawartość. Na zakończenie spotkania maluszki otrzymały różne apteczne kolorowanki oraz lizaki z witaminą.

 • Akademia Reissa - fot. Barankowo

  Akademia Reissa

  2019-11-20 13:33

  W myśl zasady, że ,,ruch to zdrowie” dzieci ze starszych grup mogły skorzystać z bezpłatnych zajęć sportowych oferowanych przez Akademię Reissa. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki zmagali się z różnymi konkurencjami przygotowanymi przez trenerów. Gra w piłkę, wyścigi sportowe, skoki , slalomy nie sprawiały naszym dzieciom żadnych trudności, gdyż każdy maluch uwielbia ruch i dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach. Z niecierpliwością czekamy już na kolejne zajęcia sportowe na wiosnę.

 • Dzień niepodległości - fot. Barankowo

  Święto Niepodległości w Barankowie

  2019-11-13 09:20

  Dnia 8.11.2019 roku przedszkolaki świętowały 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci dowiedziały się co to jest niepodległość, poznały polskie symbole, śpiewały piosenkę "Jestem Polakiem" oraz ozdabiały godło. Oglądali także film edukacyjny o Polsce. O godzinie 11:11 w ramach akcji "Szkoła do hymnu" wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego"

 • Wycieczka do ZZO Olszowa - fot. Barankowo

  Wycieczka do Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Olszowie.

  2019-11-08 13:27

  Dnia 7 listopada dzieci z grupy 4 i 5 latków odwiedziły Zakład Zagospodarowania Odpadami w Olszowie. Podczas całego pobytu poznaliśmy proces segregowania i przetwarzania śmieci. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień Poczty Polskiej - fot. Barankowo

  Dzień Poczty Polskiej

  2019-10-25 14:31

  Dnia 16 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Znamy drogę jaką musi pokonać list, żeby dotarł na czas od nadawcy do adresata. Następnie wybraliśmy się do najbliższej skrzynki pocztowej, aby wysłać listy do naszych rodziców.

 • Dzień Seniora - fot. Barankowo

  Dzień seniora

  2019-10-24 14:31

  Już po raz drugi dzieci z Barankowa miały przyjemność zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne starszej publiczności jaką są seniorzy. W taki właśnie sposób chcieliśmy uczcić ich święto. W tym dniu wszyscy w odświętnych strojach i radosnych nastrojach zjawili się w strażnicy. Występ okazał się bardzo udany, ponieważ gorącym oklaskom nie było końca. Na koniec każdy gość dostał honorowy medal a na dzieci czekał słodki poczęstunek.

 • Dzień Jabłka - fot. Barankowo

  Dzień jabłka

  2019-10-23 13:41

  Środa 23 października 2019 roku był Dniem Jabłka w naszym przedszkolu. To nasz pierwszy, zdrowy i kolorowy dzień w tym roku szkolnym w naszym przedszkolu. Jabłko......hmmmm. Wspaniały owoc, który zawiera całą masę składników mineralnych, w tym najwięcej potasu. Jest jeszcze jeden równie ważny argument, który przemawiać powinien za jabłkiem. Jabłko to nasz, polski owoc. Podczas dzisiejszego dnia mali przedszkolacy dowiedzieli się dlaczego powinno się zjadać jabłka oraz skąd pochodzą te wspaniałe owoce. Zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, muzyczne oraz edukacyjne tego dnia kręciły się wokół Jabłka. Grupa 2 i 3 latków poszła o krok dalej i na warsztatach kulinarnych z pomocą pań zrobiła pyszny i zdrowy sok jabłkowy. 

 • Dary dla schroniska - fot. Barankowo

  Podsumowanie zbiórki na rzecz Schroniska w Niedźwiedziu

  2019-10-23 13:34

  W dniu 19 października wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Schroniska AZYL w Niedźwiedziu. Dziękujemy wszystkim, który wsparli naszą akcję niesienia pomocy bezdomnym zwierzakom!

   

 • Czytane bajek - fot. Barankowo

  Rodzice czytają dzieciom

  2019-10-09 13:23

  Kontynuując akcję ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”, oraz realizując projekt ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, w naszym przedszkolu zagościły mamy, które czytały dzieciom bajki. Zapraszamy do galerii!

 • Dogoterapia - fot. Barankowo

  Dogoterapia

  2019-10-08 13:27

  Dogoterapia pomaga i dzieciom, i dorosłym. Często bliski kontakt z psem okazuje się najlepszą terapią. Pies merda ogonem na nasz widok, pozwala się pogłaskać, poliże po ręce. Po prostu jest. Wierny i oddany. Popularną rasą psów, która jest specjalnie szkolona do terapii jest Golden Retriever. Taki też pies o imieniu Niko wraz ze swoimi treserkami odwiedził Barankowo.

 • Dzień Chłopca - fot Barankowo

  Dzień Chłopca

  2019-10-02 13:35

  30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. Zdjęcia wykonane podczas uroczystości są miłym wspomnieniem tych chwil.

 • Wycieczka - fot. Barankowo

  Wycieczka 4,5 latków

  2019-09-25 12:55

  We wtorek z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z grupy 4 i 5 latków wyjechały na wycieczkę do Mini Zoo "Cicho-sza" w Niedźwiedziu. Pani przewodnik oprowadziła nas po gospodarstwie opowiadając o zwierzętach. Po spacerze czekała na nas kiełbaska z grilla i wesołe zabawy na placu zabaw