Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Wycieczka do Borysewa - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 5-latków do Borysewa

  2017-05-19 13:33

  Dnia 18 maja grupa 5 – latków wraz z rodzicami wyruszyła na wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie. Ogród Zoologiczny to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce niedaleko Uniejowa. Można tam stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Dzieci oraz rodzice mieli możliwość zwiedzania ogrodu Zookolejką. Zapraszamy do galerii!

 • Drzwi otwarte - fot. Barankowo

  Drzwi otwarte w żłobku

  2017-05-19 13:31

  17 maja to dzień, kiedy dzieci, które od września przyjdą do Barankowa, mogły zobaczyć jak wygląda sala i budynek żłobka, zapoznać się z Paniami Opiekunkami. Maluchy chętnie bawiły się zabawkami, a na otuchę dostali balony i cukiereczki. Każdy milusiński wychodził zadowolony, a wielu z nich nie chciało iść do domu. Zapraszamy od września i liczymy na takie same uśmiechy na twarzach!

 • Zajęcia otwarte - fot. Barankowo

  Zajęcia otwarte w grupach 4- i 5-latków

  2017-05-19 13:29
 • Teatrzyk z Gimnazjum nr 1 w Kępnie - fot. Barankowo

  Teatrzyk z Gimnazjum nr 1 w Kępnie

  2017-05-17 15:13

  Dzieci lubią bajki, szczególnie takie, w których mogą brać udział aktywnie. Do wspólnej zabawy, ponownie, zaprosili nas uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Kępnie, którzy przygotowali dla dzieci przedstawienie o dalszych losach księżniczki Tosi. Starsze dzieci bez trudu rozpoznały bohaterów, z którymi zaprzyjaźnili się rok temu. Aktorzy do swojego występu zapraszali dzieci, które chętnie uczestniczyły w zaproponowanych zabawach. Na koniec artyści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami i słodką niespodzianką. Dziękujemy i zapraszamy ponownie uczniów wraz z Paniami Nauczycielkami

 • Pokaz tańca towarzyskiego - fot.Barankowo

  Pokaz tańca towarzyskiego

  2017-04-28 09:02

  W środę - 26 kwietnia wszystkie dzieci uczestniczyły w niecodziennym pokazie tańca towarzyskiego przygotowanym przez Baranowskie Studio Tańca. Zapraszamy do galerii.

 • Segregacja śmieci - fot.Barankowo

  Segregacja śmieci

  2017-04-28 08:59

  20 kwietnia dzieci ze starszych grup wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Już od początku tygodnia zapoznaliśmy się z zasadami segregowania śmieci i ich ponownego wykorzystania. Uzbrojeni w rękawice ruszyliśmy do sprzątania terenu wokół przedszkola.
  Dzieci poradziły sobie znakomicie z rozróżnieniem gatunków śmieci i umieszczaniem ich w odpowiednich kontenerach.

 • Śniadanko wielkanocne i wizyta zajączka - fot. Barankowo

  Śniadanko Wielkanocne i odwiedziny zajączka

  2017-04-12 13:52

  Święta Wielkiej Nocy dzieciom kojarzą się z wiosną, pisankami, a najbardziej z zajączkiem. Dzieci z Barankowa też przed świętami oczekiwały zajączka. 12 kwietnia Panie powiedziały, że zajączek na pewno ich odwiedzi, bo zaglądał już przez okna. Dzieci nie mogły się doczekać kiedy będą mogły go zobaczyć z bliska. Chwile oczekiwania umiliło nam wszystkim „kino” i bajki o Wielkanocy. Gdy wróciliśmy na swoje sale, wszystkie grupy odwiedził Zając i Baranek. Przynieśli dla każdego prezent. Bawili się, tańczyli i przybijali „piątki”. Po odwiedzinach wesołych gości udaliśmy się na jadalnie, żeby zjeść uroczyste późne Śniadanko Wielkanocne. Pięknie, kolorowo i odświętnie ubrane stoły, pachnące potrawy i atmosfera każdego wprawiły w  świąteczny nastrój. Zapraszamy do galerii!

 • Mali ogrodnicy - fot. Barankowo

  Mali ogrodnicy z czterolatków

  2017-04-11 13:17

  Dziś w grupie 4-latków rodzice Ani - pani Asia i pan Tomek przeprowadzili ciekawe zajęcia związane z pracą jaką wykonują na co dzień. Pani Asia zajmuje się projektowaniem ogrodów, a pan Tomek wie wszystko o roślinach i ich uprawie. Wiadomości, które zdobyliśmy z całą pewnością wykorzystamy przy pracach w naszym przedszkolnym ogrodzie. Będą one teraz o wiele przyjemniejsze dla dzieci, dzięki kolorowym małym rękawiczkom, które dostaliśmy w prezencie od naszych gości. Dzieci były bardzo zadowolone i z niecierpliwością wyczekuj dalszych zajęć, tym razem praktycznych.

 • Palma wielkanocna - fot. Barankowo

  Palma Wielkanocna

  2017-04-07 09:47

  Jak co roku, tradycyjnie i w tym robiliśmy z dziećmi palmę wielkanocną. Rodzice wraz z dziećmi w domu przygotowali piękne kolorowe kwiaty oraz przynieśli bukszpan, bazie i forsycje. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i powstała wielka, barwna palma. 7 kwietnia zanieśliśmy nasze dzieło do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na Muratorze. Z powodu deszczu nie mogliśmy iść wszyscy, ale proboszcz Ksiądz Dariusz Woźniak jak zwykle w podzięce podarował dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek. Zapraszamy w Niedzielę Palmową do kościoła na Muratorze, aby zobaczyć naszą kolorową palmę.

 • Teatr "Żółw i zając" - fot. Barankowo

  Teatr "Żółw i zając"

  2017-04-05 15:09

  W związku z niedawno obchodzonym Międzynarodowym Dniem Teatru dnia 31 marca do Barankowa zawitali aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Zaprezentowali oni dzieciom spektakl pt. "Żółw i zając". Była to ciekawa, a zarazem śmieszna opowieść o leśnych zwierzątkach, które postanowiły zorganizować zawody sportowe. Bajka zakończyła się pouczającym morałem, który na pewno pozostanie w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy artystom za mile spędzony czas i czekamy na kolejny występ w maju.

 • Pierwszy dzień wiosny - fot. Barankowo

  Pierwszy Dzień Wiosny

  2017-03-21 13:31

  Pierwszy dzień wiosny zawsze musi być obchodzony głośno, tak żeby nowa pora roku była powitana godnie i z nami została. W tym roku, wyjątkowo, tego dnia odwiedziła nas Pani Poseł Bożena Henczyca, która wraz z dziećmi zasadziła drzewo w naszym ogrodzie. Po wizycie gościa wszyscy zebrali się na tarasie i głośno krzyczanymi rymowankami przywoływali Panią Wiosnę. Nowa Pora Roku usłyszała wołania i przyszła także do Barankowa. Teraz liczymy na to, że Wiosna z nami zostanie i podaruje nam promienie słońca.

 • Dzień kobiet - fot. Barankowo

  Dzień Kobiet

  2017-03-09 12:30

  "Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów"

  Wszyscy wiedzą, że 8 marca swoje święto ma każda kobieta - i ta mała, i ta duża, i ta młoda, i ta starsza... Do Barankowa, nawet najmłodsi mężczyźni, od samego rana przychodzili z kwiatkami dla swoich koleżanek i pań opiekunek. Każda mała kobietka została obdarowana drobnym upominkiem, chłopcy śpiewali "Sto lat!" i mówili piękne wierszyki. Żeby uczcić ten wyjątkowy dzień, panie przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek. Od najmłodszych lat przedszkolaki uczą się polskich tradycji.

  Zapraszamy do galerii!

  Wszystkim paniom życzymy dużo uśmiechu każdego dnia, nie tylko w dniu swojego święta!

 • Spektakl w Kinie Sokolnia - fot. Barankowo

  Spektakl w Kinie Sokolnia

  2017-03-07 08:49

  Dnia 6 marca o godzinie 9:30 dzieci z grupy 4 i 5 latków wraz z paniami wyruszyły do kępińskiego kina ,,Sokolnia” na spektakl teatralny pt: BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU organizowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Wspaniałe przedstawienie swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca z  baśni, wywierając ogromne wrażenie na małych widzach.

 • Tłusty czwartek - fot. Barankowo

  Tłusty czwartek - Smacznego!

  2017-02-23 13:52
 • Smerfna Kraina - fot. Barankowo

  Smerfna Kraina - Bal Karnawałowy

  2017-02-16 13:24

  Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W takim dniu na dzieci czeka wiele radości i atrakcji. Tak też było i u nas. 16.02.2017 odbył się bal karnawałowy pod hasłem przewodnim "Smerfna Kraina". Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek zapełniły salę balową, włączając się w proponowane zabawy, konkursy i tańce.
  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

 • Ferie zimowe - fot. Barankowo

  Ferie Zimowe 2017

  2017-01-30 13:23

  Ferie w Barankowie były jak zwykle ciekawe i aktywne. Dzieci miały zapewnione wiele atrakcji, takich jak: kino, dyskoteka, zawody sportowe, zabawy na Magicznym Dywanie... Robiliśmy prace plastyczne o tematyce zimowej, z masy solnej, piekliśmy ciasteczka, a także braliśmy udział w zajęciach z instruktorką tańca z "Baranowskiego Studia Tańca". Starsze grupy udały się na wycieczkę do Mroczenia na spektakl teatralny. Były bitwy na śnieżki z gazet oraz spacery w zimowej scenerii. Szkoda, że ferie trwały tak krótko. Teraz czekamy na kolejne za rok!

 • Dzień Babci i Dziadka - trzylatki - fot. Barankowo

  Dzień Babci i Dziadka - grupa 3latków

  2017-01-27 13:03

  Niewiele jest słów, które budziłyby tak ciepłe skojarzenia, jak babcia i dziadek. Dlatego w tych szczególnych dniach dzieci z Barankowa chciały w wyjątkowy sposób uczcić ich święto. Uśmiechnięte babcie i dziadkowie z niecierpliwością czekały na występ swoich wnucząt. Kiedy pod ich adresem płynęły czułe słowa na niejednej twarzy można było zobaczyć łzy wzruszenia.
  Każda babcia i dziadek na koniec występu otrzymali prezenty od swoich wnucząt.
  Do życzeń dołączają się również pracownicy Barankowa, życząc przede wszystkim dużo zdrowia, braku trosk i nieustającej pociechy z wnucząt.

 • Dzień babci i dziadka - dwulatki - for. Barankowo

  Dzień Babci i Dziadka - grupa 2latków

  2017-01-26 11:21
 • Dzień babci i dziadka - grupa czterolatków - fot. Barankowo

  Dzień Babci i Dziadka - grupa 4latków

  2017-01-25 13:31
 • Dzień Babci i Dziadka - grupa pięciolatków - fot. Barankowo

  Dzień Babci i Dziadka - grupa 5latków

  2017-01-24 13:45