Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Szlachetna Paczka - logo

  Szlachetna Paczka - pamagajmy!!

  2017-11-30 10:07

  Drodzy Państwo!

  Zwracamy się do Was ponownie z prośbą, aby wesprzeć akcję Szlachetna Paczka! Po raz drugi możemy pomóc i podzielić się z potrzebującymi tym co mamy. Pamiętajmy, że dobro zawsze do nas wraca. Z góry dziękujemy za pomoc!

  Zapraszamy do zapoznania się z opisem rodziny i ich potrzebami.

 • Zdrowy tydzień - fot. Barankowo

  Zdrowy tydzień

  2017-11-28 13:54

  Już nawet dzieci w przedszkolu wiedzą, jak cenne jest zdrowie i że należy o nie dbać. Przez cały tydzień dzieci uczyły się jak postępować, aby cieszyć się dobrym zdrowiem. Szczególnie grupa 5-latków poznawała sekrety zdrowego życia. Przygotowywaliśmy zdrowe i pożywne przekąski, doskonaliliśmy poprawne techniki mycia zębów oraz zaprosiliśmy lekarza – Panią Marię Noculak-Bartkowiak, aby w fachowy sposób opowiedziała nam jak dbać o zdrowie. Pani Maria jest lekarzem pediatrą, więc bardzo szybko nawiązała znakomitą relację z przedszkolakami.

 • Dzień Pluszowego Misia - fot. Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia

  2017-11-27 08:14

  25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień tradycyjnie też uczciły dzieci z Barankowa. Od samego rana w drzwiach witał nas znajomy miś Tuliś, więc każdy przedszkolak z uśmiechem na twarzy przekraczał próg, trzymając w rękach swojego ulubionego pluszaka. Ten dzień był bardzo radosny i „misiowy”. Dzieci poznały też historię Pluszowego Misia i jak tradycja nakazuje odśpiewały głośne „Sto lat!” z okazji jego urodzin. Nie zabrakło również różnych smakołyków, które dzieci zjadały z wielkim apetytem. Każdy przedszkolak wracał tego dnia bardzo zadowolony i radosny.

 • Dogoterapia - fot. Barankowo

  Dogoterapia

  2017-11-23 09:46

  Dogoterapia pomaga i dzieciom, i dorosłym. Często bliski kontakt z psem okazuje się najlepszą terapią. Pies merda ogonem na nasz widok, pozwala się pogłaskać, poliże po ręce. Po prostu jest. Wierny i oddany. Taki też pies o imieniu Frodo wraz ze swoimi treserkami p. Moniką i p. Magdą odwiedził Barankowo. Frodo to 9-letni pies maści czarnej, który od 6 lat pracuje w Ośrodku Rehabilitacyjnym „Na Wzgórzu” w Parzynowie. Pies odwiedził kolejno wszystkie grupy. Dzieci mogły się z nim przywitać, przytulić się do niego, wyszczotkować sierść oraz nakarmić. Frodo zaprezentował swoje umiejętności w szukaniu i tropieniu. Na koniec w nagrodę dostał od swoich pań miseczkę z ulubioną karmą. Dzieci były bardzo zadowolone z odwiedzin tak miłych gości.

 • Wycieczka do Krainy Świetego Mikołaja - fot. Barankowo

  Wycieczka trzylatków do Krainy Świętego Mikołaja

  2017-11-16 13:30

  Grupa trzylatków w tym roku po raz pierwszy wybrała się na wycieczkę. Postanowiliśmy odwiedzić Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku. Wcześnie rano dzieci wraz z rodzicami wsiedli do autokaru. Każdy chciał zająć najlepsze miejsce. Podróż minęła bardzo szybko. Na miejscu czekał na nas Czerwony Kapturek, który zabrał nas do krainy bajek. Czerwony Kapturek zaprowadził nas do Sali Tronowej, gdzie czekał na nas ulubiony Święty wraz ze Śnieżynką. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Kolejną atrakcją był pyszny obiadek oraz zabawy na wspaniałym placu zabaw.

 • Wycieczka do fabryki bombek - fot. Barankowo

  Wycieczka czterolatków do fabryki bombek

  2017-11-16 13:28

  14 listopada grupa 4-latków wybrała się na wycieczkę do magicznego miejsca, jakim jest "Szklany Świat Bombek" w Krośnicach k/Milicza. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem mogły obserwować proces powstawania bombek, srebrzenia ich oraz pięknego, ręcznego dekorowania. Następnie wzięły udział w warsztatach, gdzie miały okazję wykonać własną bombkę. Na pamiątkę każde z dzieci otrzymało bombkę z własnym imieniem.

 • Dzień Niepodległości

  11 listopada - Dzień Niepodległości - Pamiętamy

  2017-11-10 13:33
 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek - fot. Barankowo

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  2017-11-06 12:46

  Nie ma chyba osoby, która nie zna Czerwonego Kapturka, czy Kopciuszka, albo Kubusia Puchatka. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, wzruszają, bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.
  W Barankowie uczciliśmy postacie z bajek 6 listopada br. Tego dnia panie przebrały się za znanych bajkowych przyjaciół – był Minionek, Elza, Łasuch, Pocahontas, Kotek, Miś i Dobre Wróżki. Ciekawe kto odwiedzi nas za rok…

 • Zajęcia plastyczne - fot. Barankowo

  Zajęcia plastyczne - Malowanie na płótnie

  2017-11-06 12:45

  Już kolejny raz, gdy dzieci z Barankowa w ramach zajęć plastycznych zamieniły się w artystów i malując farbami na płótnie stworzyły ciekawe obrazy przedstawiające domy i ich otoczenie. Była to fajna i pouczająca zabawa, którą na pewno jeszcze nie raz powtórzymy.

 • Hallowen - fot. Barankowo

  Poznajemy Angielskie Tradycje - HALLOWEEN

  2017-11-02 08:45

  W ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego dnia 30 października w naszym przedszkolu poznawaliśmy angielskie święto Halloween. Tego dnia chętne dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, czarownice, szkielety lub ukryły swoje twarze za maskami. W tym dniu kolorami dominującymi w przedszkolu były czarny i pomarańczowy. Pomimo, że w naszej polskiej tradycji nie jest praktykowany zwyczaj Halloween, dzieciom jednak bal dostarczył dużo radości i uśmiechu. A przecież o to właśnie chodzi w wychowaniu, aby dostarczyć naszym pociechom powodów do radości i zabawy.

 • Dzień Poczty Polskiej - fot. Barankowo

  Dzień Poczty Polskiej

  2017-10-19 13:28

  W obecnej dobie telefonii komórkowej i internetu wiele osób zapomina, że wiadomości i życzenia można przekazać w inny sposób. Dlatego dzieci z Barankowa zaprosiły na spotkanie Panią Listonosz Krystynę Kotas z Urzędu Pocztowego w Baranowie i Pana Edwarda Stankowiaka, prezesa Koła Polskiego Związku Filatelistów z Kępna. Zaproszeni goście opowiedzieli na czym polega ich praca i pasja.  Na koniec wszyscy otrzymali upominki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. 

 • Dzień Śliwki - fot. Barankowo

  Dzień śliwki

  2017-10-11 07:04

  Jednym z owoców, który kojarzy się z jesienią jest śliwka. 10 października postanowiliśmy uczcić ten pyszny owoc. Wszyscy ubrali się  na fioletowo. Dzieci przyniosły śliwki, z których robiły kompoty. Była gimnastyka ze śliwkami, zawody, zagadki, a także próbowanie i porównywanie smaków śliwki świeżej, suszonej oraz powideł. Tego dnia śliwka królowała i zachwycała swoim kolorem, zapachem oraz smakiem.

 • Światowy Dzień Zwierząt - fot. Barankowo

  Światowy Dzień Zwierząt

  2017-10-04 12:44

  Co roku 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Tradycja ta trwa już od ponad 80 lat. W tym dniu w Kościele rzymskokatolickim jest wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Z tej okazji do Barankowa zawitali dzisiaj wyjątkowi goście – Pan i Pani Weterynarze wraz z czterema pupilami. Lekarze zwierząt opowiedzieli nam jak wygląda ich praca oraz pokazali kilka zajęć, które wykonują gdy ich podopieczni są chorzy. Następnie dzieci mogły pogłaskać i nakarmić pieski. Na zakończenie dzieci podziękowały naszym gościom – Pan i Pani dostali pamiątkową skarbonkę słonia, a pieski smaczną kość. 

 • Dzień Chłopca - fot. Barankowo

  Dzień Chłopca

  2017-09-29 12:42

  Jutro, 30 września, swoje święto mają wszyscy chłopca, ci mali i ci duzi. Z tej okazji życzymy wszystkim panom spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia!

  Zapraszamy do galerii!

 • Dzień czerwony - fot. Barankowo

  Dzień czerwony, czyli święto przedszkolaka i pierwszy dzień jesieni

  2017-09-22 13:38

  W tym roku jesienna pogoda zawitała bardzo szybko. Jak co roku, 22 września obchodziliśmy połączony dzień przedszkolaka i pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Od rana na korytarzu rozbrzmiewały hity jesienne. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni – grzyby, orzechy, marchewki, buraki, jabłka, dynie, kasztany, żołędzie, słoneczniki oraz jarzębinę. Tego dnia nawet obiad był w barwach jesieni. Od poniedziałku będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Akademia Reksia - fot. Barankowo

  Akademia Piłkarska Reksia

  2017-09-21 13:33

  W ramach Akademii Reksia w naszym przedszkolu organizowane są zajęcia zabawowo-sprawnościowe dla chłopców i dziewczynek z grupy 4 i 5-latków. Podczas zajęć rozwijana jest u przedszkolaków koordynacja, postrzeganie, czucie, umiejętność pracy w grupie oraz zdobywanie nawyków dobrej postawy. Patronem merytorycznym projektu jest szkółka piłkarska Akademia Piłkarska Reissa.

 • Początek września - fot. Barankowo

  Witamy po wakacjach

  2017-09-05 10:20

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  1 września w murach Barankowa po raz czwarty przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!

 • Życzenia wakacyjne - fot. Barankowo

  Życzenia wakacyjne

  2017-06-28 09:30
 • Podziękowanie

  DZIĘKUJEMY

  2017-06-23 09:59
 • Pożegnanie 5-latków - fot. Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2017-06-23 09:52

  W czwartek 22 czerwca 2016 r. nadszedł czas rozstania z Barankowem dla grupy pięciolatków. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Muratorze w intencji wszystkich dzieci kończących rok przedszkolny i ich rodziców. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przedstawili nasi absolwenci. Po części oficjalnej w ogrodzie Barankowa spotkaliśmy się na poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

  Naszym absolwentom życzymy powodzenia na ich dalszych ścieżkach życiowych oraz udanych wakacji!