Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Hallowen - fot. Barankowo

  Poznajemy Angielskie Tradycje - HALLOWEEN

  2017-11-02 08:45

  W ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego dnia 30 października w naszym przedszkolu poznawaliśmy angielskie święto Halloween. Tego dnia chętne dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, czarownice, szkielety lub ukryły swoje twarze za maskami. W tym dniu kolorami dominującymi w przedszkolu były czarny i pomarańczowy. Pomimo, że w naszej polskiej tradycji nie jest praktykowany zwyczaj Halloween, dzieciom jednak bal dostarczył dużo radości i uśmiechu. A przecież o to właśnie chodzi w wychowaniu, aby dostarczyć naszym pociechom powodów do radości i zabawy.

 • Dzień Poczty Polskiej - fot. Barankowo

  Dzień Poczty Polskiej

  2017-10-19 13:28

  W obecnej dobie telefonii komórkowej i internetu wiele osób zapomina, że wiadomości i życzenia można przekazać w inny sposób. Dlatego dzieci z Barankowa zaprosiły na spotkanie Panią Listonosz Krystynę Kotas z Urzędu Pocztowego w Baranowie i Pana Edwarda Stankowiaka, prezesa Koła Polskiego Związku Filatelistów z Kępna. Zaproszeni goście opowiedzieli na czym polega ich praca i pasja.  Na koniec wszyscy otrzymali upominki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. 

 • Dzień Śliwki - fot. Barankowo

  Dzień śliwki

  2017-10-11 07:04

  Jednym z owoców, który kojarzy się z jesienią jest śliwka. 10 października postanowiliśmy uczcić ten pyszny owoc. Wszyscy ubrali się  na fioletowo. Dzieci przyniosły śliwki, z których robiły kompoty. Była gimnastyka ze śliwkami, zawody, zagadki, a także próbowanie i porównywanie smaków śliwki świeżej, suszonej oraz powideł. Tego dnia śliwka królowała i zachwycała swoim kolorem, zapachem oraz smakiem.

 • Światowy Dzień Zwierząt - fot. Barankowo

  Światowy Dzień Zwierząt

  2017-10-04 12:44

  Co roku 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Tradycja ta trwa już od ponad 80 lat. W tym dniu w Kościele rzymskokatolickim jest wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Z tej okazji do Barankowa zawitali dzisiaj wyjątkowi goście – Pan i Pani Weterynarze wraz z czterema pupilami. Lekarze zwierząt opowiedzieli nam jak wygląda ich praca oraz pokazali kilka zajęć, które wykonują gdy ich podopieczni są chorzy. Następnie dzieci mogły pogłaskać i nakarmić pieski. Na zakończenie dzieci podziękowały naszym gościom – Pan i Pani dostali pamiątkową skarbonkę słonia, a pieski smaczną kość. 

 • Dzień Chłopca - fot. Barankowo

  Dzień Chłopca

  2017-09-29 12:42

  Jutro, 30 września, swoje święto mają wszyscy chłopca, ci mali i ci duzi. Z tej okazji życzymy wszystkim panom spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia!

  Zapraszamy do galerii!

 • Dzień czerwony - fot. Barankowo

  Dzień czerwony, czyli święto przedszkolaka i pierwszy dzień jesieni

  2017-09-22 13:38

  W tym roku jesienna pogoda zawitała bardzo szybko. Jak co roku, 22 września obchodziliśmy połączony dzień przedszkolaka i pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Od rana na korytarzu rozbrzmiewały hity jesienne. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni – grzyby, orzechy, marchewki, buraki, jabłka, dynie, kasztany, żołędzie, słoneczniki oraz jarzębinę. Tego dnia nawet obiad był w barwach jesieni. Od poniedziałku będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Akademia Reksia - fot. Barankowo

  Akademia Piłkarska Reksia

  2017-09-21 13:33

  W ramach Akademii Reksia w naszym przedszkolu organizowane są zajęcia zabawowo-sprawnościowe dla chłopców i dziewczynek z grupy 4 i 5-latków. Podczas zajęć rozwijana jest u przedszkolaków koordynacja, postrzeganie, czucie, umiejętność pracy w grupie oraz zdobywanie nawyków dobrej postawy. Patronem merytorycznym projektu jest szkółka piłkarska Akademia Piłkarska Reissa.

 • Początek września - fot. Barankowo

  Witamy po wakacjach

  2017-09-05 10:20

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  1 września w murach Barankowa po raz czwarty przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!

 • Życzenia wakacyjne - fot. Barankowo

  Życzenia wakacyjne

  2017-06-28 09:30
 • Podziękowanie

  DZIĘKUJEMY

  2017-06-23 09:59
 • Pożegnanie 5-latków - fot. Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2017-06-23 09:52

  W czwartek 22 czerwca 2016 r. nadszedł czas rozstania z Barankowem dla grupy pięciolatków. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Muratorze w intencji wszystkich dzieci kończących rok przedszkolny i ich rodziców. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przedstawili nasi absolwenci. Po części oficjalnej w ogrodzie Barankowa spotkaliśmy się na poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

  Naszym absolwentom życzymy powodzenia na ich dalszych ścieżkach życiowych oraz udanych wakacji!

 • Zakończenie roku - fot. Barankowo

  Zakończenie roku

  2017-06-23 09:45

  W środę 21 czerwca 2016 r. w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2016/2017. Dzieci ze Żłobka i Przedszkola przygotowały wierszyki, piosenki i tańce, którymi pożegnały starsze koleżanki i kolegów z grupy 5-latków. Każdy maluch otrzymał prezent, który może wykorzystać na wakacjach. Zostały także wręczone nagrody dla najbardziej pilnych czytelników.

  Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

 • Ewakuacja - Straż Pożarna - fot. Barankowo

  Straż pożarna w Barankowie - ewakuacja

  2017-06-20 13:44

  20 czerwca w Barankowie odbyły się ćwiczenia strażackie oraz próbna ewakuacja. Tego dnia dzieci po raz kolejny mogły poznać pracę panów strażaków, obejrzeć dokładnie wóz strażacki i ugasić ogień. Dziękujemy Panom Strażakom za tę pełną wrażeń wizytę. Zapraszamy ponownie!

 • Dmuchańce - fot. Barankowo

  Dmuchańce

  2017-06-05 15:20

  Dmuchane zamki, zjeżdżalnie to raj dla każdego malucha. Jak co roku w Barankowie dzieci mogły wyszaleć się do woli na czterech elementach, które rozłożone były na boisku. Był to prezent z okazji dnia dziecka od Rady Rodziców. Czy trafiony - wszystko odpowiedzą zdjęcia!

 • Dni Baranowa - fot. Barankowo

  Dni Baranowa

  2017-06-05 14:46

  Dzieci z przedszkola wystąpiły na Dniach Baranowa. 4- i 5-latki zatańczyły Rock and Rolla na baranowskim rynku. W niedzielne popołudnie wesołe rytmy rozgrzały każdego widza. Za piękny pokaz dzieci zostały nagrodzone brawami. Zapraszamy do galerii!

 • Festyn rodzinny - fot. Barankowo

  Festyn rodzinny

  2017-06-05 13:27

  W minioną sobotę, 3 czerwca, wyjątkowo do Barankowa przyszły dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Ten dzień był zupełnie inny od wszystkich dni spędzanych w przedszkolu. Wszystko po to, aby uczcić najważniejsze i najkochańsze osoby dla każdego malucha, czyli mamę i tatę. Najpierw wszystkie grupy zaprezentowały mnóstwo pięknych wierszy, piosenek i tańców, a po występie wręczyły dla rodziców własnoręcznie zrobione prezenty. Później był czas na zabawy oraz poczęstunek. Wszyscy uczcili święto rodziców i spędzili mile czas z rodzinami. Zapraszamy do galerii! 

 • Dzień Dziecka - fot. Barankowo

  Dzień Dziecka

  2017-06-02 07:46

  W Barankowie dzieci miały swoje święto od rana. Zabawy w przedszkolnym ogrodzie przy rytmach muzyki bardzo się dzieciom podobały. Panie malowały buzie, robiły kolorowe bańki, zwierzątka i kwiatki z balonów. Podczas przerwy w zabawach nasi milusińscy zjedli słodki poczęstunek – były lody, arbuzy, chrupki i paluszki. Po całym dniu atrakcji dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wracały do domu.

 • Festyn na Muratorze - fot. Barankowo

  Festyn na Muratorze

  2017-05-29 14:00

  Dzieci z Barankowa, jak co roku, występowały na festynie organizowanym przez Sołectwo Murator. W tym roku festyn z okazji dnia dziecka odbył się 27 maja. Nasze dzieci zatańczyły do piosenki Dżungla i  Grozik, a na koniec wraz z Pluszowym Misiem zrobiły wielkie koło i porwały do tańca także dorosłych. Występ został nagrodzony ogromnymi brawami oraz pysznym soczkiem i wafelkiem. Zapraszamy do galerii!

 • Festiwal Piosenki - foto. Barankowo

  Festiwal Piosenki u Sióstr Boromeuszek

  2017-05-29 13:48

  25 maja 2017 roku odbył się coroczny Festiwal Piosenki organizowany przez panie z Przedszkola Sióstr Boromeuszek w Kępnie. W tym roku prezentowane były piosenki o Świętym Józefie oraz o tacie. Również dzieci z naszego Barankowa wzięły udział w festiwalu. Reprezentowali nas: Jagoda Małolepsza, Alan Juszczak, Maria Banaszak, Wiktor Marciniak, Milena Stopka i Martyna Ziomko. Zaśpiewali piosenkę pt. Tata jest potrzebny. 

 • Teatrzyk - fot. Barankowo

  Teatrzyk Studia Teatralnego KRAK-ART

  2017-05-19 13:35

  Wszystkie dzieci z Barankowa mogły już po raz drugi obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu aktorów ze studia teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Młodszych widzów w wir zabawy porwał Kubuś i przyjaciele i jego wesołe przygody. Natomiast starsi uczestnicy zobaczyli przedstawienie Skrzat Titelitury. Obie sztuki były bardzo wesołe. Każdy przedszkolak był bardzo zadowolony, bo wszyscy, czy mały, czy duży lubią się śmiać.