Masz pytanie?
Komunikaty

DRODZY RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępny jest harmonogram rekrutacji na nowy rok przedszkolny 2020/2021

DRODZY RODZICE!
Rada Rodziców zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu kotylionów na Wieczorek Karnawałowy. Prosimy, aby każde dziecko wykonało jedną parę kotylionów kolorystyka dowolna. Gotowe kotyliony prosimy przynosić do 17 stycznia do pań z grup.

KOCHANI RODZICE 
BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI
W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBĘDZIE
SIĘ  20 LUTEGO (CZWARTEK)

SZANOWNI RODZICE

Rada Rodziców Żłobka i Przedszkola „Barankowo”
ustaliła wysokość składki na radę w wysokości 90,00 zł 
na rok 2019/2020 dla każdego dziecka.
Niniejsza kwota zostanie w całości przeznaczona na:
• Prezent na Mikołaja
• Prezent na Zajączka
• Dzień Dziecka
• Zakończenie Roku
Wpłaty należy dokonać przelewem według informacji podanych przez Panie 
z poszczególnych grup dzieci.

UWAGA RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępna jest oferta ubezpieczenia na rok przedszkolny 2019/2020

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

Nasze filmy
Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Opieka zdrowotna

Nasza Pani Położna informuje i radzi, jak dbać o zdrowie i nie tylko!

 

Więcej

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 781 04 18
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Pierwsze dni września-fot.Barankowo

  Witamy po wakacjach!

  2016-09-06 13:48

  Już po raz kolejny 1 września powitaliśmy w Barankowie dzieci i ich rodziców. Od samego rana panie z uśmiechem zapraszały maluchy na salę do zabawy. Szczególnie witaliśmy nowe dzieci, które ze łzami rozstawały się z mamusiami i tatusiami. Zapraszamy do galerii!

 • Wakacyjny czas!- fot. Baranowo

  Wakacyjny czas!

  2016-08-11 13:14

  W naszym Barankowie w wakacje na dzieci czekają codziennie atrakcje. Chodzimy na spacery, jeździmy na rowerkach, oglądamy i zrywamy zbiory z naszego ogródka, wykonujemy prace plastyczne, gotujemy, a także zmieniamy nasz ogród w plażę i kąpiemy się w basenie! Nie ma czasu na nudę, a wakacje nadal trwają. Zapraszamy do galerii!

 • Absolwenci 2016

  Drudzy Absolwenci Barankowa

  2016-07-04 08:37
 • Pożegnanie 5-latków- fot.Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2016-06-24 14:46

  Nawet najmłodsi o tym wiedzą,że wszystko co dobre szybko się kończy. W czwartek 23 czerwca 2016 r. nadszedł czas rozstania z Barankowem dla grupy pięciolatków. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Muratorze. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przedstawili nasi absolwenci. Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na poczęstunek do Motelu za Miedzą

  Naszym absolwentom życzymy powodzenia na ich dalszych ścieżkach życiowych oraz udanych wakacji!

 • Zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016 - fot. Barankowo

  Zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016

  2016-06-22 14:09

  W środę 22 czerwca 2016 r. w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016. Dzieci ze Żłobka i Przedszkola przygotowały wierszyki, piosenki i tańce wprowadzające nas w wakacyjną atmosferę. W tym dniu młodsze dzieci pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki, którzy opuszczają mury Barankowa. Podczas uroczystości Pani Dyrektor podziękowała Radzie Rodziców za aktywną działalność na rzecz przedszkola. Na koniec każdy milusiński dostał upominek, który na pewno przyda się na wakacjach. 

 • Otwarcie biblioteki "Poczytajka"- fot. Barankowo

  Otwarcie biblioteki "Poczytajka"

  2016-06-09 07:50

  W piękny słoneczny dzień 8 czerwca w Barankowie odbyła się uroczystość otwarcia biblioteki. Przez ostatnie tygodnie sumiennie zbieraliśmy książeczki, aby zrealizować ten pomysł. Z dnia na dzień uzbieraliśmy ponad 380 pozycji. Dzieci przygotowały część artystyczną, wcielając się w postacie z bajek. Pani Dyrektor dokonała oficjalnego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi. Od tego momentu nasza POCZYTAJKA, bo taką nazwę wybraliśmy, mogła zacząć funkcjonować. Dzieci nie mogą się doczekać kiedy wypożyczą do domu pierwsze książeczki.

 • Pszczelarz w Barankowie - fot. Barankowo

  Pszczelarz z Pasieki "Boża Iskierka"

  2016-06-08 08:48

  Dnia 7 czerwca nasze Barankowo odwiedził pszczelarz - Pan Aleksander Rębacz. Przybył on do nas z Męciny Małej, nieopodal Krynicy Zdrój. Pan Aleksander jest mistrzem pszczelarstwa. Na temat pszczół oraz miodu posiada bardzo bogatą i cenną wiedzę, którą w sposób bardzo ciekawy, za pomocą wielu rekwizytów i akcesoriów pszczelarskich, potrafi przekazać zarówno dzieciom i dorosłym. Zapraszamy do galerii!

 • Występ na Dniach Baranowa -fot. Barankowo

  Występ dzieci na Dniach Baranowa

  2016-06-08 08:42

  Na baranowskim rynku 4 i 5 czerwca było gwarno i bardzo wesoło. Mieszkańcy świętowali Dni Baranowa. Z tej okazji w niedzielę od godziny 14.00 mogły zaprezentować się dzieci z różnych szkół i przedszkoli z gminy. Na występach nie zabrakło również Barankowa. Nasze kucharczyki dzielnie nas reprezentowały i zostały nagrodzone ogromnymi brawami publiczności. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień Dziecka w Barankowie- fot. Baranowo

  Dzień Dziecka w Barankowie

  2016-06-03 07:19

  W tym roku w Barankowie dzieci obchodziły swoje święto przez dwa dni. 1 czerwca przedszkolaki pojechały autobusem do Przedszkola w Baranowie na przedstawienie pt. Czerwony Kapturek. W tym czasie ich młodsi koledzy świętowali w ogrodzie Barankowa. Drugiego dnia w naszym ogrodzie i w miasteczku rowerowym"wyrosły" dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw. Przez te dwa dni u dzieci z Barankowa słychać było śmiech, a kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. 

   

 • Dzień Dziecka na Mratorze - fot. Barakowo

  Festyn z okazji Dnia Dziecka na Muratorze

  2016-06-02 12:18

  28 maja na Muratorze odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy był Pan Sołtys osiedla Murator. Na dzieci czekało wiele atrakcji - rzeźbiarz, policjanci z Sierżantem Pyrkiem, malowanie buzi, różne konkurencja, dmuchane zjeżdżalnie, lody, popcorn i wata cukrowa. O godzinie 15.00 wystąpiły dzieci z Barankowa. Krótka inscenizacja przy muzyce o kucharzach oraz królu miała na celu promowanie zdrowego żywienia. Przedszkolaki wystąpiły w strojach kucharskich, w których gotują na zajęciach Kuchcikowo. Po tym dziewczynki zaśpiewały piosenkę dla wszystkich mam z okazji ich minionego święta.
  Zapraszamy do galerii!

 • Wycieczka pociągiem do Górecznika - fot. Barankowo

  Wycieczka pociągiem do Górecznika

  2016-05-25 14:15

  Nie ma na świecie większej i piękniejszej miłości, niż miłość rodziców do dzieci i dzieci do rodziców. To miłość bezgraniczna, bezwarunkowa i czysta. Nie ma też bardziej wyjątkowych dni, w których można to w sposób szczególny okazać, niż święto Mamy i Taty. W tym roku ten dzień rodzice spędzili wraz ze swymi pociechami na wycieczce. 24 maja pojechaliśmy wspólnie pociągiem do Górecznika. Był to wyjazd pełen przygód i wyśmienitej zabawy. Choć zmęczeni, to bardzo zadowoleni długo będziemy wspominać tę wyjątkową, rodzinną wycieczkę.

 • Majówka w Zakopanym - fot. Barankowo

  Majówka w Zakopanem

  2016-05-17 13:19

  13 maja w piątek o godz. 13.00 pod Barankowo podjechał wesoły autobus, do którego wsiadło 16 osób. Wszyscy pracownicy na czele z Panią Dyrektor i Panią Wójt wyruszyli na podbój Zakopanego. Choć pogoda była dość kapryśna, to nie stanowiła przeszkody dla tak twardej drużyny. Pomimo, że data naszej wycieczki jest uznawana za pechową, nasz wyjazd był bardzo udany i niezapomniany.  

 • Wizyta Strażaków - fot. Barankowo

  Wizyta strażaków i próbna ewakuacja

  2016-05-10 13:18

  W piękny majowy dzień około godziny 10 rano dzieci w Barankowie usłyszały dzwonek, który oznaczał alarm pożarowy. Na szczęście okazało się, że to tylko ćwiczenia i wszyscy są bezpieczni. Z zachwytem podziwialiśmy akcję Strażaków. Oczywiście najwięcej radości sprawiły dzieciom możliwość lania wody z węża strażackiego oraz oglądanie i zwiedzanie wozu. Na koniec podziękowaliśmy naszym gościom za wizytę, z nadzieją, że za rok będziemy mogli się znowu spotkać.

 • Wizyta w Bibliotece w Mroczeniu - fot. Barankowo

  Wizyta w Bibliotece

  2016-05-09 07:52

  Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek grupy przedszkolne 6 maja odwiedziły Bibliotekę im. Hrabiego Wężyka w Mroczeniu. Dzieci zobaczyły spektakl pt. „Skradzione mądrości”, w którym wystąpili aktorzy z Teatru Edukacji  Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień Ziemi - fot. Barankowo

  Dzień Ziemi

  2016-04-21 13:46

  Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o Ziemię, jak segregować śmieci, oszczędzać wodę oraz jak ważne są dla nas rośliny. Wszystkie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie Młodego Ekologa, którego będą sumiennie przestrzegać. 

   

 • Wizyta Filatelisty w przedszkolu - fot. Barankowo

  Wizyta Filatelisty w przedszkolu

  2016-04-21 13:41

  19 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu znanego kępińskiego filatelistę Edwarda Stankowiaka. Chcąc podzielić się swoją pasją i zainteresowaniem nasz gość zapoznał przedszkolaków z pokaźną kolekcją znaczków pochodzących z różnych zakątków świata i folderów wydawanych przez Pocztę Polską. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy upominek w postaci kolorowych znaczków i widokówek. Zrobiliśmy też wspólne zdjęcia, które będą piękną pamiątką i będą nam przypominały o tym wyjątkowym gościu. 

 • Drzwi otwarte - fot. Barankowo

  Drzwi otwarte w Barankowie

  2016-04-18 13:56

  Chcąc pomóc nowo przyjętym dzieciom zaprzyjaźnić się z Barankowem, z zabawkami i paniami zorganizowaliśmy dwa dni otwarte – 6 i 13 kwietnia. Dzieciom tak się spodobało, że nie chciały wracać do domu. Mamy nadzieję, że 1 września przyjdą do Barankowa z takimi samymi uśmiechami.

 • Wizyta Pielęgniarki i Ratownika - fot. Barankowo

  Wizyta Pielęgniarki i Ratownika w Barankowie

  2016-04-07 08:35

  W naszym Barankowie dzieci poznają różne ciekawe zawody. W środę 6 kwietnia odwiedzili nas Pani Pielęgniarka i Pan Ratownik. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z uśmiechem asystowały w ćwiczeniach. Mamy nadzieję, że tacy goście jeszcze nas kiedyś odwiedzą!

 • Śniadanie Wielkanocne - fot. Barankowo

  Śniadanko Wielkanocne

  2016-03-23 13:45

  Już po raz drugi w naszym przedszkolu dzieci wraz z Panią Dyrektor, zaproszonymi gośćmi z Rady Rodziców oraz pracownikami Barankowa mogli wspólnie zasiąść do suto zastawionego stołu wielkanocnego. Wielką niespodzianką było przybycie zajączka z dwoma pomocnikami – Barankiem Dzwoneczkiem i kurczaczkiem. Zapraszamy do galerii!

 • Pierwszy dzień wiosny i urodziny Dzwoneczka - fot. Barankowo

  Pierwszy dzień wiosny w Barankowie i drugie urodziny Baranka Dzwoneczka

  2016-03-21 14:48

  Już po raz drugi w naszym Barankowie świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny i urodziny Baranka Dzwoneczka. Baranek przybył do nas z pierwszą oznaką wiosny – żonkilem. Cała uroczystość została zakończona przygotowaniem kolorowego wiosennego dywanu dla Pani Wiosny. Zapraszamy do galerii zdjęć!