Masz pytanie?
Komunikaty

 ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE „BARANKOWO” POZOSTAJĄ NIECZYNNE DO KOŃCA CZERWCA 

UWAGA!
 W zakładce ogłoszenia dostępne jest zarządzenie 
Dyrektora Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie z dnia 20 maja 2020r. W sprawie: czasowego  zawieszenia zajęć w Przedszkolu Samorządowym w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Baranowie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 DRODZY RODZICE!

W zakładce ogłoszenia dostępny jest harmonogram rekrutacji na nowy rok przedszkolny 2020/2021

SZANOWNI RODZICE

Rada Rodziców Żłobka i Przedszkola „Barankowo”
ustaliła wysokość składki na radę w wysokości 90,00 zł 
na rok 2019/2020 dla każdego dziecka.
Niniejsza kwota zostanie w całości przeznaczona na:
• Prezent na Mikołaja
• Prezent na Zajączka
• Dzień Dziecka
• Zakończenie Roku
Wpłaty należy dokonać przelewem według informacji podanych przez Panie 
z poszczególnych grup dzieci.

NUMER KONTA RADY RODZICÓW
„BARANKOWO” 
 na rok przedszkolny 2019/2020

Bank: SBL Odział Baranów
65 8413 0000 0406 7241 3000 0001

UWAGA RODZICE!
W zakładce ogłoszenia dostępna jest oferta ubezpieczenia na rok przedszkolny 2019/2020

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

Nasze filmy
Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Opieka zdrowotna

Nasza Pani Położna informuje i radzi, jak dbać o zdrowie i nie tylko!

 

Więcej

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 781 04 18
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Przygotowania przedświąteczne - Ubieranie choinki - fot. Barankowo

  Przygotowania przedświąteczne

  2016-12-09 13:57

  W Barankowie z dnia na dzień coraz bardziej czuć święta. Choinka ubrana, pierniczki upieczone... Zapraszamy do galerii!

 • Wycieczka do fabryki bombek - fot Barankowo

  Wycieczka do fabryki bombek, czyli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

  2016-12-09 13:36

  Zbliżając się do Świąt Bożego Narodzenia każdy z nas chciałby poznać wiele tajemnic z nimi związanych, np. kto pomaga Mikołajowi przygotowywać prezenty, jak on zdąży odwiedzić wszystkie dzieci w jedną noc, a także jak są zrobione bombki choinkowe. Żeby odkryć jedną z tych tajemnic, 28 listopada grupa 4-latków pojechała na wycieczkę do miejsca, gdzie powstają bombki.

 • Wizyta Świętego Mikołaja - fot. Barankowo

  Wizyta Świętego Mikołaja

  2016-12-07 08:41

  6 grudnia to jeden z najważniejszych dni w roku dla każdego - małego i dużego. W tym dniu imieniny obchodzi bardzo ważny pan o imieniu Mikołaj. W swoje imieniny ten Miły Pan odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i obdarowuje je prezentami. Oczywiście nie mogło go zabraknąć także u nas w Barankowie. Nasz Gość przyszedł do nas z wielkim workiem prezentów wraz ze swoimi pomocnikami - elfem oraz śnieżynkami. Padający za oknem śnieg sprawił, że nastrój stał się świąteczny i bajkowy.

 • Dzień Pluszowego Misia - fot. Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia

  2016-12-07 08:15

  Pluszowy miś to wierny towarzysz dzieciństwa - powiernik sekretów, pocieszyciel... Jak każdy z nas obchodzi swoje święto, tak też 28 listopada dzień należy do misia. Od samego rana pluszowi przyjaciele opanowali Barankowo. W tym dniu w Barankowie przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, bajki i piosenki. Dzieci poznały również skąd wzięła się tradycja obchodów Dnia Pluszowego Misia i jak poprzez wiele lat zmieniał on swój wygląd. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 • Wizyta leśniczego - fot. Barankowo

  Wizyta Leśniczego

  2016-11-09 13:55

  Dnia 9 listopada nasze Barankowo odwiedził niezwykły gość - pan leśniczy Roman Chalik. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, który wzbudził duże zainteresowanie. Pan Roman opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i jego mieszkańcach. Na koniec każdy maluch dostał drobny upominek, który ma przypominać o szanowaniu drzew i otaczającej nas przyrody.

 • Dzień głośnego czytania - fot. Barankowo

  Dzień Głośnego Czytania

  2016-10-28 07:36

  Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. W Barankowie czytamy dzieciom bajki codziennie, ale tym razem postanowiliśmy włączyć w tę akcję rodziców. 27 października po śniadaniu przyszły do nas mama: Ola, Agnieszka, Wioletta i Diana. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy Franklina, Kubusia Puchatka, Kopciuszka oraz dzielnego strażaka i zwierzątek. Dziękujemy bardzo za zabranie nas do świata fantazji i zapraszamy ponownie.

 • Tydzień warzywny - fot. Barankowo

  Tydzień warzywny

  2016-10-19 13:58

  Po tygodniu pełnym owoców nadszedł czas na tydzień z warzywami. Dzieci zbierały warzywa w naszym ogródku, robiły prace o tematyce warzywnej, a także robiły pyszny sok z buraczka i marchewki. Oczywiście nie mogło zabraknąć stempelków ziemniaczanych. Zapraszamy do galerii!

 • Owocowy tydzień - fot. Barankowo

  Tydzień owocowy

  2016-10-07 13:51

  Od 3 do 7 października do Barankowa zagościły jesienne owoce. Dzieciom bardzo się spodobały dary sadów, które o tej porze roku królują na naszych stołach - jabłka, gruszki i śliweczki. Wszystkie grupy chętnie próbowały tych owoców, oglądały je, malowały, liczyły, robiły z masy solnej, a także kroiły do pysznej sałatki. Zapraszamy do galerii!

 • Policjant w Barankowie - fot. Barankowo

  Policja w Barankowie

  2016-10-05 13:28

  Pomimo deszczowej pogody na dworze, dzieci w Barankowie nie narzekają na nudę. Dzisiaj odwiedzili nas szczególni goście - Policjanci. Pokazali dzieciom różne policyjne akcesoria, których używają podczas pracy. Opowiadali też o swojej pracy. Dzieci były zachwycone tą wizytą. Podziękowały Pani Policjantce i Panu Policjantowi własnoręcznie zrobionym wizerunkiem wzorowego policjanta. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy Policjantów na kolejną wizytę.

 • Dzień Chłopca - fot. Barankowo

  Dzień Chłopca

  2016-09-30 13:33

  Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Również w Barankowie dziewczynki wraz z Paniami uczciły święto wszystkich chłopców - tych małych i tych trochę większych.

  Życzymy wszystkim chłopcom dużo radości, uśmiechu i spełnienia marzeń!

 • 2016-09-23-dzien-jesieni-01_4x3.jpg

  Dzień Przedszkolaka i Pierwszy Dzień Jesieni

  2016-09-23 13:13

  Słonecznego dnia, 23 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień przedszkolaka oraz świętowaliśmy nadejście jesieni. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni - kasztany, żołędzie oraz jarzębinę. Zrobiły z nich piękne ludziki, zwierzątka i ozdoby. Na korytarzu podziwiać można było wystawę przyniesionych "skarbów". Tego dnia wszyscy mieli uśmiechy na twarzach - świętowali milusińscy wraz z paniami. Teraz będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Pierwsze dni września-fot.Barankowo

  Witamy po wakacjach!

  2016-09-06 13:48

  Już po raz kolejny 1 września powitaliśmy w Barankowie dzieci i ich rodziców. Od samego rana panie z uśmiechem zapraszały maluchy na salę do zabawy. Szczególnie witaliśmy nowe dzieci, które ze łzami rozstawały się z mamusiami i tatusiami. Zapraszamy do galerii!

 • Wakacyjny czas!- fot. Baranowo

  Wakacyjny czas!

  2016-08-11 13:14

  W naszym Barankowie w wakacje na dzieci czekają codziennie atrakcje. Chodzimy na spacery, jeździmy na rowerkach, oglądamy i zrywamy zbiory z naszego ogródka, wykonujemy prace plastyczne, gotujemy, a także zmieniamy nasz ogród w plażę i kąpiemy się w basenie! Nie ma czasu na nudę, a wakacje nadal trwają. Zapraszamy do galerii!

 • Absolwenci 2016

  Drudzy Absolwenci Barankowa

  2016-07-04 08:37
 • Pożegnanie 5-latków- fot.Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2016-06-24 14:46

  Nawet najmłodsi o tym wiedzą,że wszystko co dobre szybko się kończy. W czwartek 23 czerwca 2016 r. nadszedł czas rozstania z Barankowem dla grupy pięciolatków. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Muratorze. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przedstawili nasi absolwenci. Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na poczęstunek do Motelu za Miedzą

  Naszym absolwentom życzymy powodzenia na ich dalszych ścieżkach życiowych oraz udanych wakacji!

 • Zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016 - fot. Barankowo

  Zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016

  2016-06-22 14:09

  W środę 22 czerwca 2016 r. w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016. Dzieci ze Żłobka i Przedszkola przygotowały wierszyki, piosenki i tańce wprowadzające nas w wakacyjną atmosferę. W tym dniu młodsze dzieci pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki, którzy opuszczają mury Barankowa. Podczas uroczystości Pani Dyrektor podziękowała Radzie Rodziców za aktywną działalność na rzecz przedszkola. Na koniec każdy milusiński dostał upominek, który na pewno przyda się na wakacjach. 

 • Otwarcie biblioteki "Poczytajka"- fot. Barankowo

  Otwarcie biblioteki "Poczytajka"

  2016-06-09 07:50

  W piękny słoneczny dzień 8 czerwca w Barankowie odbyła się uroczystość otwarcia biblioteki. Przez ostatnie tygodnie sumiennie zbieraliśmy książeczki, aby zrealizować ten pomysł. Z dnia na dzień uzbieraliśmy ponad 380 pozycji. Dzieci przygotowały część artystyczną, wcielając się w postacie z bajek. Pani Dyrektor dokonała oficjalnego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi. Od tego momentu nasza POCZYTAJKA, bo taką nazwę wybraliśmy, mogła zacząć funkcjonować. Dzieci nie mogą się doczekać kiedy wypożyczą do domu pierwsze książeczki.

 • Pszczelarz w Barankowie - fot. Barankowo

  Pszczelarz z Pasieki "Boża Iskierka"

  2016-06-08 08:48

  Dnia 7 czerwca nasze Barankowo odwiedził pszczelarz - Pan Aleksander Rębacz. Przybył on do nas z Męciny Małej, nieopodal Krynicy Zdrój. Pan Aleksander jest mistrzem pszczelarstwa. Na temat pszczół oraz miodu posiada bardzo bogatą i cenną wiedzę, którą w sposób bardzo ciekawy, za pomocą wielu rekwizytów i akcesoriów pszczelarskich, potrafi przekazać zarówno dzieciom i dorosłym. Zapraszamy do galerii!

 • Występ na Dniach Baranowa -fot. Barankowo

  Występ dzieci na Dniach Baranowa

  2016-06-08 08:42

  Na baranowskim rynku 4 i 5 czerwca było gwarno i bardzo wesoło. Mieszkańcy świętowali Dni Baranowa. Z tej okazji w niedzielę od godziny 14.00 mogły zaprezentować się dzieci z różnych szkół i przedszkoli z gminy. Na występach nie zabrakło również Barankowa. Nasze kucharczyki dzielnie nas reprezentowały i zostały nagrodzone ogromnymi brawami publiczności. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień Dziecka w Barankowie- fot. Baranowo

  Dzień Dziecka w Barankowie

  2016-06-03 07:19

  W tym roku w Barankowie dzieci obchodziły swoje święto przez dwa dni. 1 czerwca przedszkolaki pojechały autobusem do Przedszkola w Baranowie na przedstawienie pt. Czerwony Kapturek. W tym czasie ich młodsi koledzy świętowali w ogrodzie Barankowa. Drugiego dnia w naszym ogrodzie i w miasteczku rowerowym"wyrosły" dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw. Przez te dwa dni u dzieci z Barankowa słychać było śmiech, a kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.