Masz pytanie?
Komunikaty

UWAGA

ŻŁOBEK GMINNY W BARANOWIE
(WRAZ Z ODDZIAŁEM W MROCZENIU
PRZYJMUJE ZAPISY
NA NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2021/2022
DZIECI URODZONYCH W 2019r. („2 –latki”)
ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY BARANÓW.
REKRUTACJA I WYDAWANIE NOWYCH WNIOSKÓW
ODBĘDZIE SIĘ ZGODNIE Z TERMINARZEM
ZAMIESZCZONYM W ZAKŁADCE OGŁOSZENIA

NUMER KONTA RADY RODZICÓW

„BARANKOWO”
na rok przedszkolny 2020/2021
Bank: SBL Odział Baranów

65 8413 0000 0406 7241 3000 0001

W zakładce ogłoszenia dostępna jest oferta ubezpieczenia na rok przedszkolny 2020/2021

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Nasze filmy
Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Opieka zdrowotna

Nasza Pani Położna informuje i radzi, jak dbać o zdrowie i nie tylko!

 

Więcej

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 781 04 18
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:30

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Dzień czerwony - fot. Barankowo

  Dzień czerwony, czyli święto przedszkolaka i pierwszy dzień jesieni

  2017-09-22 13:38

  W tym roku jesienna pogoda zawitała bardzo szybko. Jak co roku, 22 września obchodziliśmy połączony dzień przedszkolaka i pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Od rana na korytarzu rozbrzmiewały hity jesienne. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni – grzyby, orzechy, marchewki, buraki, jabłka, dynie, kasztany, żołędzie, słoneczniki oraz jarzębinę. Tego dnia nawet obiad był w barwach jesieni. Od poniedziałku będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Akademia Reksia - fot. Barankowo

  Akademia Piłkarska Reksia

  2017-09-21 13:33

  W ramach Akademii Reksia w naszym przedszkolu organizowane są zajęcia zabawowo-sprawnościowe dla chłopców i dziewczynek z grupy 4 i 5-latków. Podczas zajęć rozwijana jest u przedszkolaków koordynacja, postrzeganie, czucie, umiejętność pracy w grupie oraz zdobywanie nawyków dobrej postawy. Patronem merytorycznym projektu jest szkółka piłkarska Akademia Piłkarska Reissa.

 • Początek września - fot. Barankowo

  Witamy po wakacjach

  2017-09-05 10:20

  Witamy wszystkie dzieci po wakacjach w Barankowie!

  1 września w murach Barankowa po raz czwarty przywitaliśmy nowe dzieci wraz z rodzicami, a także naszych o rok starszych milusińskich.

  Życzymy wszystkim, aby ten rok był jeszcze piękniejszy, pełen nowych doświadczeń oraz przyjaźni!

 • Życzenia wakacyjne - fot. Barankowo

  Życzenia wakacyjne

  2017-06-28 09:30
 • Podziękowanie

  DZIĘKUJEMY

  2017-06-23 09:59
 • Pożegnanie 5-latków - fot. Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2017-06-23 09:52

  W czwartek 22 czerwca 2016 r. nadszedł czas rozstania z Barankowem dla grupy pięciolatków. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Muratorze w intencji wszystkich dzieci kończących rok przedszkolny i ich rodziców. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przedstawili nasi absolwenci. Po części oficjalnej w ogrodzie Barankowa spotkaliśmy się na poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

  Naszym absolwentom życzymy powodzenia na ich dalszych ścieżkach życiowych oraz udanych wakacji!

 • Zakończenie roku - fot. Barankowo

  Zakończenie roku

  2017-06-23 09:45

  W środę 21 czerwca 2016 r. w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2016/2017. Dzieci ze Żłobka i Przedszkola przygotowały wierszyki, piosenki i tańce, którymi pożegnały starsze koleżanki i kolegów z grupy 5-latków. Każdy maluch otrzymał prezent, który może wykorzystać na wakacjach. Zostały także wręczone nagrody dla najbardziej pilnych czytelników.

  Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

 • Ewakuacja - Straż Pożarna - fot. Barankowo

  Straż pożarna w Barankowie - ewakuacja

  2017-06-20 13:44

  20 czerwca w Barankowie odbyły się ćwiczenia strażackie oraz próbna ewakuacja. Tego dnia dzieci po raz kolejny mogły poznać pracę panów strażaków, obejrzeć dokładnie wóz strażacki i ugasić ogień. Dziękujemy Panom Strażakom za tę pełną wrażeń wizytę. Zapraszamy ponownie!

 • Dmuchańce - fot. Barankowo

  Dmuchańce

  2017-06-05 15:20

  Dmuchane zamki, zjeżdżalnie to raj dla każdego malucha. Jak co roku w Barankowie dzieci mogły wyszaleć się do woli na czterech elementach, które rozłożone były na boisku. Był to prezent z okazji dnia dziecka od Rady Rodziców. Czy trafiony - wszystko odpowiedzą zdjęcia!

 • Dni Baranowa - fot. Barankowo

  Dni Baranowa

  2017-06-05 14:46

  Dzieci z przedszkola wystąpiły na Dniach Baranowa. 4- i 5-latki zatańczyły Rock and Rolla na baranowskim rynku. W niedzielne popołudnie wesołe rytmy rozgrzały każdego widza. Za piękny pokaz dzieci zostały nagrodzone brawami. Zapraszamy do galerii!

 • Festyn rodzinny - fot. Barankowo

  Festyn rodzinny

  2017-06-05 13:27

  W minioną sobotę, 3 czerwca, wyjątkowo do Barankowa przyszły dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Ten dzień był zupełnie inny od wszystkich dni spędzanych w przedszkolu. Wszystko po to, aby uczcić najważniejsze i najkochańsze osoby dla każdego malucha, czyli mamę i tatę. Najpierw wszystkie grupy zaprezentowały mnóstwo pięknych wierszy, piosenek i tańców, a po występie wręczyły dla rodziców własnoręcznie zrobione prezenty. Później był czas na zabawy oraz poczęstunek. Wszyscy uczcili święto rodziców i spędzili mile czas z rodzinami. Zapraszamy do galerii! 

 • Dzień Dziecka - fot. Barankowo

  Dzień Dziecka

  2017-06-02 07:46

  W Barankowie dzieci miały swoje święto od rana. Zabawy w przedszkolnym ogrodzie przy rytmach muzyki bardzo się dzieciom podobały. Panie malowały buzie, robiły kolorowe bańki, zwierzątka i kwiatki z balonów. Podczas przerwy w zabawach nasi milusińscy zjedli słodki poczęstunek – były lody, arbuzy, chrupki i paluszki. Po całym dniu atrakcji dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wracały do domu.

 • Festyn na Muratorze - fot. Barankowo

  Festyn na Muratorze

  2017-05-29 14:00

  Dzieci z Barankowa, jak co roku, występowały na festynie organizowanym przez Sołectwo Murator. W tym roku festyn z okazji dnia dziecka odbył się 27 maja. Nasze dzieci zatańczyły do piosenki Dżungla i  Grozik, a na koniec wraz z Pluszowym Misiem zrobiły wielkie koło i porwały do tańca także dorosłych. Występ został nagrodzony ogromnymi brawami oraz pysznym soczkiem i wafelkiem. Zapraszamy do galerii!

 • Festiwal Piosenki - foto. Barankowo

  Festiwal Piosenki u Sióstr Boromeuszek

  2017-05-29 13:48

  25 maja 2017 roku odbył się coroczny Festiwal Piosenki organizowany przez panie z Przedszkola Sióstr Boromeuszek w Kępnie. W tym roku prezentowane były piosenki o Świętym Józefie oraz o tacie. Również dzieci z naszego Barankowa wzięły udział w festiwalu. Reprezentowali nas: Jagoda Małolepsza, Alan Juszczak, Maria Banaszak, Wiktor Marciniak, Milena Stopka i Martyna Ziomko. Zaśpiewali piosenkę pt. Tata jest potrzebny. 

 • Teatrzyk - fot. Barankowo

  Teatrzyk Studia Teatralnego KRAK-ART

  2017-05-19 13:35

  Wszystkie dzieci z Barankowa mogły już po raz drugi obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu aktorów ze studia teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Młodszych widzów w wir zabawy porwał Kubuś i przyjaciele i jego wesołe przygody. Natomiast starsi uczestnicy zobaczyli przedstawienie Skrzat Titelitury. Obie sztuki były bardzo wesołe. Każdy przedszkolak był bardzo zadowolony, bo wszyscy, czy mały, czy duży lubią się śmiać.

 • Wycieczka do Borysewa - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 5-latków do Borysewa

  2017-05-19 13:33

  Dnia 18 maja grupa 5 – latków wraz z rodzicami wyruszyła na wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie. Ogród Zoologiczny to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce niedaleko Uniejowa. Można tam stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Dzieci oraz rodzice mieli możliwość zwiedzania ogrodu Zookolejką. Zapraszamy do galerii!

 • Drzwi otwarte - fot. Barankowo

  Drzwi otwarte w żłobku

  2017-05-19 13:31

  17 maja to dzień, kiedy dzieci, które od września przyjdą do Barankowa, mogły zobaczyć jak wygląda sala i budynek żłobka, zapoznać się z Paniami Opiekunkami. Maluchy chętnie bawiły się zabawkami, a na otuchę dostali balony i cukiereczki. Każdy milusiński wychodził zadowolony, a wielu z nich nie chciało iść do domu. Zapraszamy od września i liczymy na takie same uśmiechy na twarzach!

 • Zajęcia otwarte - fot. Barankowo

  Zajęcia otwarte w grupach 4- i 5-latków

  2017-05-19 13:29
 • Teatrzyk z Gimnazjum nr 1 w Kępnie - fot. Barankowo

  Teatrzyk z Gimnazjum nr 1 w Kępnie

  2017-05-17 15:13

  Dzieci lubią bajki, szczególnie takie, w których mogą brać udział aktywnie. Do wspólnej zabawy, ponownie, zaprosili nas uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Kępnie, którzy przygotowali dla dzieci przedstawienie o dalszych losach księżniczki Tosi. Starsze dzieci bez trudu rozpoznały bohaterów, z którymi zaprzyjaźnili się rok temu. Aktorzy do swojego występu zapraszali dzieci, które chętnie uczestniczyły w zaproponowanych zabawach. Na koniec artyści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami i słodką niespodzianką. Dziękujemy i zapraszamy ponownie uczniów wraz z Paniami Nauczycielkami

 • Pokaz tańca towarzyskiego - fot.Barankowo

  Pokaz tańca towarzyskiego

  2017-04-28 09:02

  W środę - 26 kwietnia wszystkie dzieci uczestniczyły w niecodziennym pokazie tańca towarzyskiego przygotowanym przez Baranowskie Studio Tańca. Zapraszamy do galerii.