Masz pytanie?
Komunikaty

UWAGA RODZICE

Informujemy, iż z powodu braku zapisu wymaganej ilości dzieci oraz w porozumieniu
z organem prowadzącym (Gmina Baranów)
Żłobek oraz Przedszkole „Barankowo”
od 2 września 2019r. będzie czynne
tylko do godziny  16:00

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępny jest harmonogram dyżuru wakacyjnego

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępny jest terminarz rekrutacji w roku szkolnym 2019

NUMER KONTA RADY  RODZICÓW
„BARANKOWO”
Bank: SBL Odział Baranów
Nr rachunku
46 8413 0000 0406 6286 3000 0001

INFORMACJA
W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

Nasze filmy
Zdrowo i smacznie

JADŁOSPIS

 

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Opieka zdrowotna

Nasza Pani Położna informuje i radzi, jak dbać o zdrowie i nie tylko!

 

Więcej

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 781 04 18
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:30

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Występ na Dniach Baranowa -fot. Barankowo

  Występ dzieci na Dniach Baranowa

  2016-06-08 08:42

  Na baranowskim rynku 4 i 5 czerwca było gwarno i bardzo wesoło. Mieszkańcy świętowali Dni Baranowa. Z tej okazji w niedzielę od godziny 14.00 mogły zaprezentować się dzieci z różnych szkół i przedszkoli z gminy. Na występach nie zabrakło również Barankowa. Nasze kucharczyki dzielnie nas reprezentowały i zostały nagrodzone ogromnymi brawami publiczności. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień Dziecka w Barankowie- fot. Baranowo

  Dzień Dziecka w Barankowie

  2016-06-03 07:19

  W tym roku w Barankowie dzieci obchodziły swoje święto przez dwa dni. 1 czerwca przedszkolaki pojechały autobusem do Przedszkola w Baranowie na przedstawienie pt. Czerwony Kapturek. W tym czasie ich młodsi koledzy świętowali w ogrodzie Barankowa. Drugiego dnia w naszym ogrodzie i w miasteczku rowerowym"wyrosły" dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw. Przez te dwa dni u dzieci z Barankowa słychać było śmiech, a kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. 

   

 • Dzień Dziecka na Mratorze - fot. Barakowo

  Festyn z okazji Dnia Dziecka na Muratorze

  2016-06-02 12:18

  28 maja na Muratorze odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem imprezy był Pan Sołtys osiedla Murator. Na dzieci czekało wiele atrakcji - rzeźbiarz, policjanci z Sierżantem Pyrkiem, malowanie buzi, różne konkurencja, dmuchane zjeżdżalnie, lody, popcorn i wata cukrowa. O godzinie 15.00 wystąpiły dzieci z Barankowa. Krótka inscenizacja przy muzyce o kucharzach oraz królu miała na celu promowanie zdrowego żywienia. Przedszkolaki wystąpiły w strojach kucharskich, w których gotują na zajęciach Kuchcikowo. Po tym dziewczynki zaśpiewały piosenkę dla wszystkich mam z okazji ich minionego święta.
  Zapraszamy do galerii!

 • Wycieczka pociągiem do Górecznika - fot. Barankowo

  Wycieczka pociągiem do Górecznika

  2016-05-25 14:15

  Nie ma na świecie większej i piękniejszej miłości, niż miłość rodziców do dzieci i dzieci do rodziców. To miłość bezgraniczna, bezwarunkowa i czysta. Nie ma też bardziej wyjątkowych dni, w których można to w sposób szczególny okazać, niż święto Mamy i Taty. W tym roku ten dzień rodzice spędzili wraz ze swymi pociechami na wycieczce. 24 maja pojechaliśmy wspólnie pociągiem do Górecznika. Był to wyjazd pełen przygód i wyśmienitej zabawy. Choć zmęczeni, to bardzo zadowoleni długo będziemy wspominać tę wyjątkową, rodzinną wycieczkę.

 • Majówka w Zakopanym - fot. Barankowo

  Majówka w Zakopanem

  2016-05-17 13:19

  13 maja w piątek o godz. 13.00 pod Barankowo podjechał wesoły autobus, do którego wsiadło 16 osób. Wszyscy pracownicy na czele z Panią Dyrektor i Panią Wójt wyruszyli na podbój Zakopanego. Choć pogoda była dość kapryśna, to nie stanowiła przeszkody dla tak twardej drużyny. Pomimo, że data naszej wycieczki jest uznawana za pechową, nasz wyjazd był bardzo udany i niezapomniany.  

 • Wizyta Strażaków - fot. Barankowo

  Wizyta strażaków i próbna ewakuacja

  2016-05-10 13:18

  W piękny majowy dzień około godziny 10 rano dzieci w Barankowie usłyszały dzwonek, który oznaczał alarm pożarowy. Na szczęście okazało się, że to tylko ćwiczenia i wszyscy są bezpieczni. Z zachwytem podziwialiśmy akcję Strażaków. Oczywiście najwięcej radości sprawiły dzieciom możliwość lania wody z węża strażackiego oraz oglądanie i zwiedzanie wozu. Na koniec podziękowaliśmy naszym gościom za wizytę, z nadzieją, że za rok będziemy mogli się znowu spotkać.

 • Wizyta w Bibliotece w Mroczeniu - fot. Barankowo

  Wizyta w Bibliotece

  2016-05-09 07:52

  Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek grupy przedszkolne 6 maja odwiedziły Bibliotekę im. Hrabiego Wężyka w Mroczeniu. Dzieci zobaczyły spektakl pt. „Skradzione mądrości”, w którym wystąpili aktorzy z Teatru Edukacji  Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Zapraszamy do galerii!

 • Dzień Ziemi - fot. Barankowo

  Dzień Ziemi

  2016-04-21 13:46

  Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o Ziemię, jak segregować śmieci, oszczędzać wodę oraz jak ważne są dla nas rośliny. Wszystkie dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie Młodego Ekologa, którego będą sumiennie przestrzegać. 

   

 • Wizyta Filatelisty w przedszkolu - fot. Barankowo

  Wizyta Filatelisty w przedszkolu

  2016-04-21 13:41

  19 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu znanego kępińskiego filatelistę Edwarda Stankowiaka. Chcąc podzielić się swoją pasją i zainteresowaniem nasz gość zapoznał przedszkolaków z pokaźną kolekcją znaczków pochodzących z różnych zakątków świata i folderów wydawanych przez Pocztę Polską. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy upominek w postaci kolorowych znaczków i widokówek. Zrobiliśmy też wspólne zdjęcia, które będą piękną pamiątką i będą nam przypominały o tym wyjątkowym gościu. 

 • Drzwi otwarte - fot. Barankowo

  Drzwi otwarte w Barankowie

  2016-04-18 13:56

  Chcąc pomóc nowo przyjętym dzieciom zaprzyjaźnić się z Barankowem, z zabawkami i paniami zorganizowaliśmy dwa dni otwarte – 6 i 13 kwietnia. Dzieciom tak się spodobało, że nie chciały wracać do domu. Mamy nadzieję, że 1 września przyjdą do Barankowa z takimi samymi uśmiechami.

 • Wizyta Pielęgniarki i Ratownika - fot. Barankowo

  Wizyta Pielęgniarki i Ratownika w Barankowie

  2016-04-07 08:35

  W naszym Barankowie dzieci poznają różne ciekawe zawody. W środę 6 kwietnia odwiedzili nas Pani Pielęgniarka i Pan Ratownik. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z uśmiechem asystowały w ćwiczeniach. Mamy nadzieję, że tacy goście jeszcze nas kiedyś odwiedzą!

 • Śniadanie Wielkanocne - fot. Barankowo

  Śniadanko Wielkanocne

  2016-03-23 13:45

  Już po raz drugi w naszym przedszkolu dzieci wraz z Panią Dyrektor, zaproszonymi gośćmi z Rady Rodziców oraz pracownikami Barankowa mogli wspólnie zasiąść do suto zastawionego stołu wielkanocnego. Wielką niespodzianką było przybycie zajączka z dwoma pomocnikami – Barankiem Dzwoneczkiem i kurczaczkiem. Zapraszamy do galerii!

 • Pierwszy dzień wiosny i urodziny Dzwoneczka - fot. Barankowo

  Pierwszy dzień wiosny w Barankowie i drugie urodziny Baranka Dzwoneczka

  2016-03-21 14:48

  Już po raz drugi w naszym Barankowie świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny i urodziny Baranka Dzwoneczka. Baranek przybył do nas z pierwszą oznaką wiosny – żonkilem. Cała uroczystość została zakończona przygotowaniem kolorowego wiosennego dywanu dla Pani Wiosny. Zapraszamy do galerii zdjęć!

 • Palma wielkanocna - fot. Barankowo

  Palma wielkanocna

  2016-03-18 13:52

  Już po raz drugi dzieci z Barankowa zrobiły piękną wielkanocną palmę i w słoneczny poranek, 18 marca, wyruszyliśmy z nią do kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego na Muratorze. Nasze dzieło pięknie przyozdobiło prezbiterium. Zapraszamy do oglądania palmy na żywo w kościele.

 • Zajęcia dodatkowe - Kuchcikowo - fot. Barankowo

  Nowe zajęcia dodatkowe - Kuchcikowo!

  2016-03-11 14:25

  W marcu rozpoczęły się nowe zajęcia dodatkowe dla dzieci nazwane Kuchcikowo. W ramach tych zajęć dzieci mogą się poczuć jak prawdziwi mali kucharze i wyczarować coś pysznego. Zapraszamy do oglądania zdjęć w zakładce "Dla Rodziców" - "Zajęcia dodatkowe" - "Kuchcikowo".

 • Teatrzyk z Gimnazjum nr 1 - fot. Barankowo

  Teatrzyk z Gimnazjum nr 1 w Kępnie

  2016-03-08 13:44

  Dnia 24 lutego w naszym Barankowie odwiedziła nas młodzież z Gimnazjum nr 1 w Kępnie, pod opieką p. Moniki Przybył i p. Beaty Cierpik. Młodzi aktorzy zaprezentowali stworzoną przez siebie sztukę teatralną, pt. „Przygody księżniczki Tosi”. Zapraszamy do galerii!

 • Dziki Zachód - Bal karnawałowy - fot. Barankowo

  Dziki zachód w Barankowie - Bal karnawałowy

  2016-02-10 13:45

  W ostatki 9 lutego Barankowo zmieniło się w prawdziwy Dziki Zachód. Wyrosły nam kaktusy, przyjechały konie, a na nich prawdziwi kowboje. Każde z dzieci mogło zobaczyć namiot indiański i usiąść w siodle. Mali przebierańcy mogli też „sitować złoto”, „jeździć konno” i przeciągać linę. Klimat dzikiego zachodu zagościł w naszym Barankowie naprawdę. Zapraszamy do galerii!!!

 • Ferie 2016 - fot. Barankowo

  Ferie 2016

  2016-01-29 13:47

  Tegoroczne ferie zimowe trwały od 18 stycznia do 29 stycznia. Na ten czas w Barankowie zaplanowano  i zrealizowano szereg zajęć, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego. Wszyscy świetnie się bawili i na pewno nikomu w Barankowie nie było nudno w ten czas. Zapraszamy do galerii!

 • Wspólna wigilia - fot. Barankowo

  Wigilia w Barankowie

  2015-12-23 08:04

  W naszym Barankowie 22 grudnia odbyła się uroczysta wigilia dla dzieci, pań i przedstawicieli rodziców. Tego dnia wszyscy – duzi i mali, mogli spędzić ze sobą czas przy wspólnym stole. Wigilia wpisała się już w naszą barankową tradycję, która będzie pielęgnowana co roku.

 • Baśń Zimowa - fot. Barankowo

  Baśń Zimowa, czyli dzień babci i dziadka w Barankowie

  2015-12-18 16:23

  W tym roku nietypowo świętowaliśmy dzień babci i dziadka w grudniu. 16 i 17 grudnia w Strażnicy na osiedlu Murator dzieci wystawiły Baśń Zimową. Wśród zimowej scenerii, pięknych strojów i zdolnych małych aktorów dziadkowie spędzili miłe przedpołudnie.  Każda babcia i dziadek podczas przedstawienia otrzymali domowe wypieki oraz kawę, a na koniec ręcznie wykonaną bombkę i całusa od swoich wnuków. Zapraszamy do galerii!