Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Dzień kobiet - fot. Barankowo

  Dzień Kobiet

  2017-03-09 12:30

  "Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów"

  Wszyscy wiedzą, że 8 marca swoje święto ma każda kobieta - i ta mała, i ta duża, i ta młoda, i ta starsza... Do Barankowa, nawet najmłodsi mężczyźni, od samego rana przychodzili z kwiatkami dla swoich koleżanek i pań opiekunek. Każda mała kobietka została obdarowana drobnym upominkiem, chłopcy śpiewali "Sto lat!" i mówili piękne wierszyki. Żeby uczcić ten wyjątkowy dzień, panie przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek. Od najmłodszych lat przedszkolaki uczą się polskich tradycji.

  Zapraszamy do galerii!

  Wszystkim paniom życzymy dużo uśmiechu każdego dnia, nie tylko w dniu swojego święta!

 • Spektakl w Kinie Sokolnia - fot. Barankowo

  Spektakl w Kinie Sokolnia

  2017-03-07 08:49

  Dnia 6 marca o godzinie 9:30 dzieci z grupy 4 i 5 latków wraz z paniami wyruszyły do kępińskiego kina ,,Sokolnia” na spektakl teatralny pt: BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU organizowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Wspaniałe przedstawienie swoją fabułą i akcją przeniósł dzieci w niesamowite miejsca z  baśni, wywierając ogromne wrażenie na małych widzach.

 • Tłusty czwartek - fot. Barankowo

  Tłusty czwartek - Smacznego!

  2017-02-23 13:52
 • Smerfna Kraina - fot. Barankowo

  Smerfna Kraina - Bal Karnawałowy

  2017-02-16 13:24

  Bal karnawałowy dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W takim dniu na dzieci czeka wiele radości i atrakcji. Tak też było i u nas. 16.02.2017 odbył się bal karnawałowy pod hasłem przewodnim "Smerfna Kraina". Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek zapełniły salę balową, włączając się w proponowane zabawy, konkursy i tańce.
  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

 • Ferie zimowe - fot. Barankowo

  Ferie Zimowe 2017

  2017-01-30 13:23

  Ferie w Barankowie były jak zwykle ciekawe i aktywne. Dzieci miały zapewnione wiele atrakcji, takich jak: kino, dyskoteka, zawody sportowe, zabawy na Magicznym Dywanie... Robiliśmy prace plastyczne o tematyce zimowej, z masy solnej, piekliśmy ciasteczka, a także braliśmy udział w zajęciach z instruktorką tańca z "Baranowskiego Studia Tańca". Starsze grupy udały się na wycieczkę do Mroczenia na spektakl teatralny. Były bitwy na śnieżki z gazet oraz spacery w zimowej scenerii. Szkoda, że ferie trwały tak krótko. Teraz czekamy na kolejne za rok!

 • Dzień Babci i Dziadka - trzylatki - fot. Barankowo

  Dzień Babci i Dziadka - grupa 3latków

  2017-01-27 13:03

  Niewiele jest słów, które budziłyby tak ciepłe skojarzenia, jak babcia i dziadek. Dlatego w tych szczególnych dniach dzieci z Barankowa chciały w wyjątkowy sposób uczcić ich święto. Uśmiechnięte babcie i dziadkowie z niecierpliwością czekały na występ swoich wnucząt. Kiedy pod ich adresem płynęły czułe słowa na niejednej twarzy można było zobaczyć łzy wzruszenia.
  Każda babcia i dziadek na koniec występu otrzymali prezenty od swoich wnucząt.
  Do życzeń dołączają się również pracownicy Barankowa, życząc przede wszystkim dużo zdrowia, braku trosk i nieustającej pociechy z wnucząt.

 • Dzień babci i dziadka - dwulatki - for. Barankowo

  Dzień Babci i Dziadka - grupa 2latków

  2017-01-26 11:21
 • Dzień babci i dziadka - grupa czterolatków - fot. Barankowo

  Dzień Babci i Dziadka - grupa 4latków

  2017-01-25 13:31
 • Dzień Babci i Dziadka - grupa pięciolatków - fot. Barankowo

  Dzień Babci i Dziadka - grupa 5latków

  2017-01-24 13:45
 • Zabawy zimą - fot. Barankowo

  Zabawy na śniegu

  2017-01-23 13:02

  W czasie zimowym korzystamy z pogody i bawimy się na śniegu. Niektóre dzieci w tym roku po raz pierwszy miały możliwość zobaczyć ten biały puch i ulepić bałwana.
  Zapraszamy do galerii!

 • Szlachetna Paczka - Dziękujemy!!!

  2016-12-22 13:49

  Dziękujemy bardzo wszystkim Państwu za zaangażowanie w akcję Szlachetna Paczka!

  Dzięki Państwu rodzina, której pomagaliśmy otrzymała potrzebne produkty spożywcze, chemię, odzież, pościel, zabawki, gry, książki, a także wypoczynek.

  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli również liczyć na Państwa pomoc, bo pamiętajmy:

  Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

 • Wigilia - fot. Barankowo

  Wigilia

  2016-12-22 08:32

  Jak tradycja polska nakazuje, w okresie świątecznym spotykają się wszyscy na wspólnej wieczerzy wigilijnej. W Barankowie 21 grudnia o godzinie 11.00 też zasiedliśmy do wigilii. Najpierw podzieliliśmy się opłatkiem, a następnie w kolędowym nastroju zjedliśmy pyszny obiad - zupę owocową, rybę po grecku i na deser własnoręcznie zrobione pierniczki. Było bardzo odświętnie. Pięknie przystrojone stoły, wszyscy elegancko ubrani, piękna dekoracja... dzięki temu każdy mógł poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

 • Jasełka - 4-latki - fot. Barankowo

  Jasełka dla rodziców

  2016-12-16 13:21

  Jak co roku w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia, tak i teraz spotkaliśmy się z rodzicami na jasełkach. 13 grudnia grupy żłobkowe przedstawiły Anielskie Kolędowanie, a do śpiewania chętnie włączyli się wszyscy rodzice. 14 grudnia swoje jasełka przedstawiły 4-latki, natomiast 15 grudnia wystąpiła grupa 5-latków. Po części artystycznej był słodki poczęstunek, czas na rozmowy i wspólną integrację. Panie złożyły wszystkim życzenia na zbliżające się święta. Na zakończenie każda rodzina otrzymała ręcznie zrobiony stroik.

 • Przygotowania przedświąteczne - Ubieranie choinki - fot. Barankowo

  Przygotowania przedświąteczne

  2016-12-09 13:57

  W Barankowie z dnia na dzień coraz bardziej czuć święta. Choinka ubrana, pierniczki upieczone... Zapraszamy do galerii!

 • Wycieczka do fabryki bombek - fot Barankowo

  Wycieczka do fabryki bombek, czyli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

  2016-12-09 13:36

  Zbliżając się do Świąt Bożego Narodzenia każdy z nas chciałby poznać wiele tajemnic z nimi związanych, np. kto pomaga Mikołajowi przygotowywać prezenty, jak on zdąży odwiedzić wszystkie dzieci w jedną noc, a także jak są zrobione bombki choinkowe. Żeby odkryć jedną z tych tajemnic, 28 listopada grupa 4-latków pojechała na wycieczkę do miejsca, gdzie powstają bombki.

 • Wizyta Świętego Mikołaja - fot. Barankowo

  Wizyta Świętego Mikołaja

  2016-12-07 08:41

  6 grudnia to jeden z najważniejszych dni w roku dla każdego - małego i dużego. W tym dniu imieniny obchodzi bardzo ważny pan o imieniu Mikołaj. W swoje imieniny ten Miły Pan odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i obdarowuje je prezentami. Oczywiście nie mogło go zabraknąć także u nas w Barankowie. Nasz Gość przyszedł do nas z wielkim workiem prezentów wraz ze swoimi pomocnikami - elfem oraz śnieżynkami. Padający za oknem śnieg sprawił, że nastrój stał się świąteczny i bajkowy.

 • Dzień Pluszowego Misia - fot. Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia

  2016-12-07 08:15

  Pluszowy miś to wierny towarzysz dzieciństwa - powiernik sekretów, pocieszyciel... Jak każdy z nas obchodzi swoje święto, tak też 28 listopada dzień należy do misia. Od samego rana pluszowi przyjaciele opanowali Barankowo. W tym dniu w Barankowie przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, bajki i piosenki. Dzieci poznały również skąd wzięła się tradycja obchodów Dnia Pluszowego Misia i jak poprzez wiele lat zmieniał on swój wygląd. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 • Wizyta leśniczego - fot. Barankowo

  Wizyta Leśniczego

  2016-11-09 13:55

  Dnia 9 listopada nasze Barankowo odwiedził niezwykły gość - pan leśniczy Roman Chalik. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, który wzbudził duże zainteresowanie. Pan Roman opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i jego mieszkańcach. Na koniec każdy maluch dostał drobny upominek, który ma przypominać o szanowaniu drzew i otaczającej nas przyrody.

 • Dzień głośnego czytania - fot. Barankowo

  Dzień Głośnego Czytania

  2016-10-28 07:36

  Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. W Barankowie czytamy dzieciom bajki codziennie, ale tym razem postanowiliśmy włączyć w tę akcję rodziców. 27 października po śniadaniu przyszły do nas mama: Ola, Agnieszka, Wioletta i Diana. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy Franklina, Kubusia Puchatka, Kopciuszka oraz dzielnego strażaka i zwierzątek. Dziękujemy bardzo za zabranie nas do świata fantazji i zapraszamy ponownie.

 • Tydzień warzywny - fot. Barankowo

  Tydzień warzywny

  2016-10-19 13:58

  Po tygodniu pełnym owoców nadszedł czas na tydzień z warzywami. Dzieci zbierały warzywa w naszym ogródku, robiły prace o tematyce warzywnej, a także robiły pyszny sok z buraczka i marchewki. Oczywiście nie mogło zabraknąć stempelków ziemniaczanych. Zapraszamy do galerii!