Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Zabawy zimą - fot. Barankowo

  Zabawy na śniegu

  2017-01-23 13:02

  W czasie zimowym korzystamy z pogody i bawimy się na śniegu. Niektóre dzieci w tym roku po raz pierwszy miały możliwość zobaczyć ten biały puch i ulepić bałwana.
  Zapraszamy do galerii!

 • Szlachetna Paczka - Dziękujemy!!!

  2016-12-22 13:49

  Dziękujemy bardzo wszystkim Państwu za zaangażowanie w akcję Szlachetna Paczka!

  Dzięki Państwu rodzina, której pomagaliśmy otrzymała potrzebne produkty spożywcze, chemię, odzież, pościel, zabawki, gry, książki, a także wypoczynek.

  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli również liczyć na Państwa pomoc, bo pamiętajmy:

  Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

 • Wigilia - fot. Barankowo

  Wigilia

  2016-12-22 08:32

  Jak tradycja polska nakazuje, w okresie świątecznym spotykają się wszyscy na wspólnej wieczerzy wigilijnej. W Barankowie 21 grudnia o godzinie 11.00 też zasiedliśmy do wigilii. Najpierw podzieliliśmy się opłatkiem, a następnie w kolędowym nastroju zjedliśmy pyszny obiad - zupę owocową, rybę po grecku i na deser własnoręcznie zrobione pierniczki. Było bardzo odświętnie. Pięknie przystrojone stoły, wszyscy elegancko ubrani, piękna dekoracja... dzięki temu każdy mógł poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

 • Jasełka - 4-latki - fot. Barankowo

  Jasełka dla rodziców

  2016-12-16 13:21

  Jak co roku w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia, tak i teraz spotkaliśmy się z rodzicami na jasełkach. 13 grudnia grupy żłobkowe przedstawiły Anielskie Kolędowanie, a do śpiewania chętnie włączyli się wszyscy rodzice. 14 grudnia swoje jasełka przedstawiły 4-latki, natomiast 15 grudnia wystąpiła grupa 5-latków. Po części artystycznej był słodki poczęstunek, czas na rozmowy i wspólną integrację. Panie złożyły wszystkim życzenia na zbliżające się święta. Na zakończenie każda rodzina otrzymała ręcznie zrobiony stroik.

 • Przygotowania przedświąteczne - Ubieranie choinki - fot. Barankowo

  Przygotowania przedświąteczne

  2016-12-09 13:57

  W Barankowie z dnia na dzień coraz bardziej czuć święta. Choinka ubrana, pierniczki upieczone... Zapraszamy do galerii!

 • Wycieczka do fabryki bombek - fot Barankowo

  Wycieczka do fabryki bombek, czyli przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

  2016-12-09 13:36

  Zbliżając się do Świąt Bożego Narodzenia każdy z nas chciałby poznać wiele tajemnic z nimi związanych, np. kto pomaga Mikołajowi przygotowywać prezenty, jak on zdąży odwiedzić wszystkie dzieci w jedną noc, a także jak są zrobione bombki choinkowe. Żeby odkryć jedną z tych tajemnic, 28 listopada grupa 4-latków pojechała na wycieczkę do miejsca, gdzie powstają bombki.

 • Wizyta Świętego Mikołaja - fot. Barankowo

  Wizyta Świętego Mikołaja

  2016-12-07 08:41

  6 grudnia to jeden z najważniejszych dni w roku dla każdego - małego i dużego. W tym dniu imieniny obchodzi bardzo ważny pan o imieniu Mikołaj. W swoje imieniny ten Miły Pan odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i obdarowuje je prezentami. Oczywiście nie mogło go zabraknąć także u nas w Barankowie. Nasz Gość przyszedł do nas z wielkim workiem prezentów wraz ze swoimi pomocnikami - elfem oraz śnieżynkami. Padający za oknem śnieg sprawił, że nastrój stał się świąteczny i bajkowy.

 • Dzień Pluszowego Misia - fot. Barankowo

  Dzień Pluszowego Misia

  2016-12-07 08:15

  Pluszowy miś to wierny towarzysz dzieciństwa - powiernik sekretów, pocieszyciel... Jak każdy z nas obchodzi swoje święto, tak też 28 listopada dzień należy do misia. Od samego rana pluszowi przyjaciele opanowali Barankowo. W tym dniu w Barankowie przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, konkursy, bajki i piosenki. Dzieci poznały również skąd wzięła się tradycja obchodów Dnia Pluszowego Misia i jak poprzez wiele lat zmieniał on swój wygląd. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 • Wizyta leśniczego - fot. Barankowo

  Wizyta Leśniczego

  2016-11-09 13:55

  Dnia 9 listopada nasze Barankowo odwiedził niezwykły gość - pan leśniczy Roman Chalik. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował dzieciom swój mundur, który wzbudził duże zainteresowanie. Pan Roman opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i jego mieszkańcach. Na koniec każdy maluch dostał drobny upominek, który ma przypominać o szanowaniu drzew i otaczającej nas przyrody.

 • Dzień głośnego czytania - fot. Barankowo

  Dzień Głośnego Czytania

  2016-10-28 07:36

  Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. W Barankowie czytamy dzieciom bajki codziennie, ale tym razem postanowiliśmy włączyć w tę akcję rodziców. 27 października po śniadaniu przyszły do nas mama: Ola, Agnieszka, Wioletta i Diana. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy Franklina, Kubusia Puchatka, Kopciuszka oraz dzielnego strażaka i zwierzątek. Dziękujemy bardzo za zabranie nas do świata fantazji i zapraszamy ponownie.

 • Tydzień warzywny - fot. Barankowo

  Tydzień warzywny

  2016-10-19 13:58

  Po tygodniu pełnym owoców nadszedł czas na tydzień z warzywami. Dzieci zbierały warzywa w naszym ogródku, robiły prace o tematyce warzywnej, a także robiły pyszny sok z buraczka i marchewki. Oczywiście nie mogło zabraknąć stempelków ziemniaczanych. Zapraszamy do galerii!

 • Owocowy tydzień - fot. Barankowo

  Tydzień owocowy

  2016-10-07 13:51

  Od 3 do 7 października do Barankowa zagościły jesienne owoce. Dzieciom bardzo się spodobały dary sadów, które o tej porze roku królują na naszych stołach - jabłka, gruszki i śliweczki. Wszystkie grupy chętnie próbowały tych owoców, oglądały je, malowały, liczyły, robiły z masy solnej, a także kroiły do pysznej sałatki. Zapraszamy do galerii!

 • Policjant w Barankowie - fot. Barankowo

  Policja w Barankowie

  2016-10-05 13:28

  Pomimo deszczowej pogody na dworze, dzieci w Barankowie nie narzekają na nudę. Dzisiaj odwiedzili nas szczególni goście - Policjanci. Pokazali dzieciom różne policyjne akcesoria, których używają podczas pracy. Opowiadali też o swojej pracy. Dzieci były zachwycone tą wizytą. Podziękowały Pani Policjantce i Panu Policjantowi własnoręcznie zrobionym wizerunkiem wzorowego policjanta. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy Policjantów na kolejną wizytę.

 • Dzień Chłopca - fot. Barankowo

  Dzień Chłopca

  2016-09-30 13:33

  Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. Również w Barankowie dziewczynki wraz z Paniami uczciły święto wszystkich chłopców - tych małych i tych trochę większych.

  Życzymy wszystkim chłopcom dużo radości, uśmiechu i spełnienia marzeń!

 • 2016-09-23-dzien-jesieni-01_4x3.jpg

  Dzień Przedszkolaka i Pierwszy Dzień Jesieni

  2016-09-23 13:13

  Słonecznego dnia, 23 września, w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień przedszkolaka oraz świętowaliśmy nadejście jesieni. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na czerwono - symbol nowej pory roku, i przyniosły ze sobą dary jesieni - kasztany, żołędzie oraz jarzębinę. Zrobiły z nich piękne ludziki, zwierzątka i ozdoby. Na korytarzu podziwiać można było wystawę przyniesionych "skarbów". Tego dnia wszyscy mieli uśmiechy na twarzach - świętowali milusińscy wraz z paniami. Teraz będziemy na spacerach szukać kolejnych oznak tej barwnej pory roku.

 • Pierwsze dni września-fot.Barankowo

  Witamy po wakacjach!

  2016-09-06 13:48

  Już po raz kolejny 1 września powitaliśmy w Barankowie dzieci i ich rodziców. Od samego rana panie z uśmiechem zapraszały maluchy na salę do zabawy. Szczególnie witaliśmy nowe dzieci, które ze łzami rozstawały się z mamusiami i tatusiami. Zapraszamy do galerii!

 • Wakacyjny czas!- fot. Baranowo

  Wakacyjny czas!

  2016-08-11 13:14

  W naszym Barankowie w wakacje na dzieci czekają codziennie atrakcje. Chodzimy na spacery, jeździmy na rowerkach, oglądamy i zrywamy zbiory z naszego ogródka, wykonujemy prace plastyczne, gotujemy, a także zmieniamy nasz ogród w plażę i kąpiemy się w basenie! Nie ma czasu na nudę, a wakacje nadal trwają. Zapraszamy do galerii!

 • Absolwenci 2016

  Drudzy Absolwenci Barankowa

  2016-07-04 08:37
 • Pożegnanie 5-latków- fot.Barankowo

  Pożegnanie 5-latków

  2016-06-24 14:46

  Nawet najmłodsi o tym wiedzą,że wszystko co dobre szybko się kończy. W czwartek 23 czerwca 2016 r. nadszedł czas rozstania z Barankowem dla grupy pięciolatków. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną Mszą Świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Muratorze. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przedstawili nasi absolwenci. Po części oficjalnej dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na poczęstunek do Motelu za Miedzą

  Naszym absolwentom życzymy powodzenia na ich dalszych ścieżkach życiowych oraz udanych wakacji!

 • Zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016 - fot. Barankowo

  Zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016

  2016-06-22 14:09

  W środę 22 czerwca 2016 r. w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2015/2016. Dzieci ze Żłobka i Przedszkola przygotowały wierszyki, piosenki i tańce wprowadzające nas w wakacyjną atmosferę. W tym dniu młodsze dzieci pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki, którzy opuszczają mury Barankowa. Podczas uroczystości Pani Dyrektor podziękowała Radzie Rodziców za aktywną działalność na rzecz przedszkola. Na koniec każdy milusiński dostał upominek, który na pewno przyda się na wakacjach.