Masz pytanie?
Komunikaty

 

INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest Uchwała w sprawie odpłatności dziecka w żłobku 

 INFORMACJA

W zakładce ogłoszenia dostępna jest klauzula/
dotycząca ochrony danych osobowych (RODO)

 

Zdrowo i smacznie

Zachęcamy do zapoznania się z poradami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz informacjami o tym, w jaki sposób zachęcamy naszych podopiecznych do prawidłowych nawyków żywieniowych.

Bierzemy udział w programie:

Logo programu Zdrowo jemy zdrowo rośniemy

Kontakt

Barankowo
ul. Jana Pawła II 2a
63-604 Baranów

tel.: (62) 741 00 87
kom.: 530 080 889

e-mail: sekretariat@barankowo.com.pl

Zapraszamy
od poniedziałku do piątku
od 6:30 do 16:00

Spełniamy standardy

Aktualności

 • Zakończenie roku - fot. Barankowo

  Zakończenie roku

  2017-06-23 09:45

  W środę 21 czerwca 2016 r. w Barankowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2016/2017. Dzieci ze Żłobka i Przedszkola przygotowały wierszyki, piosenki i tańce, którymi pożegnały starsze koleżanki i kolegów z grupy 5-latków. Każdy maluch otrzymał prezent, który może wykorzystać na wakacjach. Zostały także wręczone nagrody dla najbardziej pilnych czytelników.

  Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji!

 • Ewakuacja - Straż Pożarna - fot. Barankowo

  Straż pożarna w Barankowie - ewakuacja

  2017-06-20 13:44

  20 czerwca w Barankowie odbyły się ćwiczenia strażackie oraz próbna ewakuacja. Tego dnia dzieci po raz kolejny mogły poznać pracę panów strażaków, obejrzeć dokładnie wóz strażacki i ugasić ogień. Dziękujemy Panom Strażakom za tę pełną wrażeń wizytę. Zapraszamy ponownie!

 • Dmuchańce - fot. Barankowo

  Dmuchańce

  2017-06-05 15:20

  Dmuchane zamki, zjeżdżalnie to raj dla każdego malucha. Jak co roku w Barankowie dzieci mogły wyszaleć się do woli na czterech elementach, które rozłożone były na boisku. Był to prezent z okazji dnia dziecka od Rady Rodziców. Czy trafiony - wszystko odpowiedzą zdjęcia!

 • Dni Baranowa - fot. Barankowo

  Dni Baranowa

  2017-06-05 14:46

  Dzieci z przedszkola wystąpiły na Dniach Baranowa. 4- i 5-latki zatańczyły Rock and Rolla na baranowskim rynku. W niedzielne popołudnie wesołe rytmy rozgrzały każdego widza. Za piękny pokaz dzieci zostały nagrodzone brawami. Zapraszamy do galerii!

 • Festyn rodzinny - fot. Barankowo

  Festyn rodzinny

  2017-06-05 13:27

  W minioną sobotę, 3 czerwca, wyjątkowo do Barankowa przyszły dzieci wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Ten dzień był zupełnie inny od wszystkich dni spędzanych w przedszkolu. Wszystko po to, aby uczcić najważniejsze i najkochańsze osoby dla każdego malucha, czyli mamę i tatę. Najpierw wszystkie grupy zaprezentowały mnóstwo pięknych wierszy, piosenek i tańców, a po występie wręczyły dla rodziców własnoręcznie zrobione prezenty. Później był czas na zabawy oraz poczęstunek. Wszyscy uczcili święto rodziców i spędzili mile czas z rodzinami. Zapraszamy do galerii! 

 • Dzień Dziecka - fot. Barankowo

  Dzień Dziecka

  2017-06-02 07:46

  W Barankowie dzieci miały swoje święto od rana. Zabawy w przedszkolnym ogrodzie przy rytmach muzyki bardzo się dzieciom podobały. Panie malowały buzie, robiły kolorowe bańki, zwierzątka i kwiatki z balonów. Podczas przerwy w zabawach nasi milusińscy zjedli słodki poczęstunek – były lody, arbuzy, chrupki i paluszki. Po całym dniu atrakcji dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wracały do domu.

 • Festyn na Muratorze - fot. Barankowo

  Festyn na Muratorze

  2017-05-29 14:00

  Dzieci z Barankowa, jak co roku, występowały na festynie organizowanym przez Sołectwo Murator. W tym roku festyn z okazji dnia dziecka odbył się 27 maja. Nasze dzieci zatańczyły do piosenki Dżungla i  Grozik, a na koniec wraz z Pluszowym Misiem zrobiły wielkie koło i porwały do tańca także dorosłych. Występ został nagrodzony ogromnymi brawami oraz pysznym soczkiem i wafelkiem. Zapraszamy do galerii!

 • Festiwal Piosenki - foto. Barankowo

  Festiwal Piosenki u Sióstr Boromeuszek

  2017-05-29 13:48

  25 maja 2017 roku odbył się coroczny Festiwal Piosenki organizowany przez panie z Przedszkola Sióstr Boromeuszek w Kępnie. W tym roku prezentowane były piosenki o Świętym Józefie oraz o tacie. Również dzieci z naszego Barankowa wzięły udział w festiwalu. Reprezentowali nas: Jagoda Małolepsza, Alan Juszczak, Maria Banaszak, Wiktor Marciniak, Milena Stopka i Martyna Ziomko. Zaśpiewali piosenkę pt. Tata jest potrzebny. 

 • Teatrzyk - fot. Barankowo

  Teatrzyk Studia Teatralnego KRAK-ART

  2017-05-19 13:35

  Wszystkie dzieci z Barankowa mogły już po raz drugi obejrzeć spektakl teatralny w wykonaniu aktorów ze studia teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Młodszych widzów w wir zabawy porwał Kubuś i przyjaciele i jego wesołe przygody. Natomiast starsi uczestnicy zobaczyli przedstawienie Skrzat Titelitury. Obie sztuki były bardzo wesołe. Każdy przedszkolak był bardzo zadowolony, bo wszyscy, czy mały, czy duży lubią się śmiać.

 • Wycieczka do Borysewa - fot. Barankowo

  Wycieczka grupy 5-latków do Borysewa

  2017-05-19 13:33

  Dnia 18 maja grupa 5 – latków wraz z rodzicami wyruszyła na wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie. Ogród Zoologiczny to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce niedaleko Uniejowa. Można tam stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Dzieci oraz rodzice mieli możliwość zwiedzania ogrodu Zookolejką. Zapraszamy do galerii!

 • Drzwi otwarte - fot. Barankowo

  Drzwi otwarte w żłobku

  2017-05-19 13:31

  17 maja to dzień, kiedy dzieci, które od września przyjdą do Barankowa, mogły zobaczyć jak wygląda sala i budynek żłobka, zapoznać się z Paniami Opiekunkami. Maluchy chętnie bawiły się zabawkami, a na otuchę dostali balony i cukiereczki. Każdy milusiński wychodził zadowolony, a wielu z nich nie chciało iść do domu. Zapraszamy od września i liczymy na takie same uśmiechy na twarzach!

 • Zajęcia otwarte - fot. Barankowo

  Zajęcia otwarte w grupach 4- i 5-latków

  2017-05-19 13:29
 • Teatrzyk z Gimnazjum nr 1 w Kępnie - fot. Barankowo

  Teatrzyk z Gimnazjum nr 1 w Kępnie

  2017-05-17 15:13

  Dzieci lubią bajki, szczególnie takie, w których mogą brać udział aktywnie. Do wspólnej zabawy, ponownie, zaprosili nas uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Kępnie, którzy przygotowali dla dzieci przedstawienie o dalszych losach księżniczki Tosi. Starsze dzieci bez trudu rozpoznały bohaterów, z którymi zaprzyjaźnili się rok temu. Aktorzy do swojego występu zapraszali dzieci, które chętnie uczestniczyły w zaproponowanych zabawach. Na koniec artyści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami i słodką niespodzianką. Dziękujemy i zapraszamy ponownie uczniów wraz z Paniami Nauczycielkami

 • Pokaz tańca towarzyskiego - fot.Barankowo

  Pokaz tańca towarzyskiego

  2017-04-28 09:02

  W środę - 26 kwietnia wszystkie dzieci uczestniczyły w niecodziennym pokazie tańca towarzyskiego przygotowanym przez Baranowskie Studio Tańca. Zapraszamy do galerii.

 • Segregacja śmieci - fot.Barankowo

  Segregacja śmieci

  2017-04-28 08:59

  20 kwietnia dzieci ze starszych grup wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Już od początku tygodnia zapoznaliśmy się z zasadami segregowania śmieci i ich ponownego wykorzystania. Uzbrojeni w rękawice ruszyliśmy do sprzątania terenu wokół przedszkola.
  Dzieci poradziły sobie znakomicie z rozróżnieniem gatunków śmieci i umieszczaniem ich w odpowiednich kontenerach.

 • Śniadanko wielkanocne i wizyta zajączka - fot. Barankowo

  Śniadanko Wielkanocne i odwiedziny zajączka

  2017-04-12 13:52

  Święta Wielkiej Nocy dzieciom kojarzą się z wiosną, pisankami, a najbardziej z zajączkiem. Dzieci z Barankowa też przed świętami oczekiwały zajączka. 12 kwietnia Panie powiedziały, że zajączek na pewno ich odwiedzi, bo zaglądał już przez okna. Dzieci nie mogły się doczekać kiedy będą mogły go zobaczyć z bliska. Chwile oczekiwania umiliło nam wszystkim „kino” i bajki o Wielkanocy. Gdy wróciliśmy na swoje sale, wszystkie grupy odwiedził Zając i Baranek. Przynieśli dla każdego prezent. Bawili się, tańczyli i przybijali „piątki”. Po odwiedzinach wesołych gości udaliśmy się na jadalnie, żeby zjeść uroczyste późne Śniadanko Wielkanocne. Pięknie, kolorowo i odświętnie ubrane stoły, pachnące potrawy i atmosfera każdego wprawiły w  świąteczny nastrój. Zapraszamy do galerii!

 • Mali ogrodnicy - fot. Barankowo

  Mali ogrodnicy z czterolatków

  2017-04-11 13:17

  Dziś w grupie 4-latków rodzice Ani - pani Asia i pan Tomek przeprowadzili ciekawe zajęcia związane z pracą jaką wykonują na co dzień. Pani Asia zajmuje się projektowaniem ogrodów, a pan Tomek wie wszystko o roślinach i ich uprawie. Wiadomości, które zdobyliśmy z całą pewnością wykorzystamy przy pracach w naszym przedszkolnym ogrodzie. Będą one teraz o wiele przyjemniejsze dla dzieci, dzięki kolorowym małym rękawiczkom, które dostaliśmy w prezencie od naszych gości. Dzieci były bardzo zadowolone i z niecierpliwością wyczekuj dalszych zajęć, tym razem praktycznych.

 • Palma wielkanocna - fot. Barankowo

  Palma Wielkanocna

  2017-04-07 09:47

  Jak co roku, tradycyjnie i w tym robiliśmy z dziećmi palmę wielkanocną. Rodzice wraz z dziećmi w domu przygotowali piękne kolorowe kwiaty oraz przynieśli bukszpan, bazie i forsycje. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i powstała wielka, barwna palma. 7 kwietnia zanieśliśmy nasze dzieło do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na Muratorze. Z powodu deszczu nie mogliśmy iść wszyscy, ale proboszcz Ksiądz Dariusz Woźniak jak zwykle w podzięce podarował dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek. Zapraszamy w Niedzielę Palmową do kościoła na Muratorze, aby zobaczyć naszą kolorową palmę.

 • Teatr "Żółw i zając" - fot. Barankowo

  Teatr "Żółw i zając"

  2017-04-05 15:09

  W związku z niedawno obchodzonym Międzynarodowym Dniem Teatru dnia 31 marca do Barankowa zawitali aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Zaprezentowali oni dzieciom spektakl pt. "Żółw i zając". Była to ciekawa, a zarazem śmieszna opowieść o leśnych zwierzątkach, które postanowiły zorganizować zawody sportowe. Bajka zakończyła się pouczającym morałem, który na pewno pozostanie w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy artystom za mile spędzony czas i czekamy na kolejny występ w maju.

 • Pierwszy dzień wiosny - fot. Barankowo

  Pierwszy Dzień Wiosny

  2017-03-21 13:31

  Pierwszy dzień wiosny zawsze musi być obchodzony głośno, tak żeby nowa pora roku była powitana godnie i z nami została. W tym roku, wyjątkowo, tego dnia odwiedziła nas Pani Poseł Bożena Henczyca, która wraz z dziećmi zasadziła drzewo w naszym ogrodzie. Po wizycie gościa wszyscy zebrali się na tarasie i głośno krzyczanymi rymowankami przywoływali Panią Wiosnę. Nowa Pora Roku usłyszała wołania i przyszła także do Barankowa. Teraz liczymy na to, że Wiosna z nami zostanie i podaruje nam promienie słońca.